نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226103
افزایش حقوق سربازان همچنان در دستور کار است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۴
رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: برنامه افزایش حقوق سربازان که پیش از این در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، همچنان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سردار «سیدحمید صدرالسادات» روز یکشنبه در حاشیه پاسخگویی به مشکلات ایرانیان خارج از کشور در حوزه نظام وظیفه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه افزایش حقوق سربازان پیش از این توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما دولت هنوز برای اجرای آن توان مالی پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: مرجع اصلی پیگیری افزایش حقوق سربازان، ستاد کل نیروهای مسلح است و به همین منظور هماهنگی هایی نیز با این ستاد انجام شده است.صدرالسادات با بیان اینکه افزایش حقوق نیاز به تامین مالی گسترده ای دارد، ابراز امیدواری کرد، با تامین بودجه بتوان حقوق سربازان را افزایش داد.

وی میانگین حقوق سربازان را ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: حقوق سربازان از ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان پرداخت می شود و میانگین آن حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: قبول داریم که این مبلغ کم است و امیدواریم بودجه تامین شود و بتوانیم حقوق این قشر را در یک مبنای ۳ تا ۴ ساله به رشد خوبی برسانیم.

اقدامات مناسب سازمان نظام وظیفه برای خدمت به مشمولان
وی افزود: این سازمان درمورد اطلاع رسانی نسبت به قوانین موضوع نظام وظیفه و مشمولان سربازی اقدامات خوبی انجام داده که از چند طریق مشمولان می توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.صدرالسادات گفت: سایت سازمان نظام وظیفه عمومی اکنون به روزر شده و فعال است و اطلاعات مربوط به قوانین مربوط در حوزه نظام وظیفه در این سایت موجود است.

وی تصریح کرد، همچنین تلفن گویای ۰۹۶۴۸۰ بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مشکلات در این خصوص است.رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور ادامه داد: چنانچه برخی افراد نیز تمایل به مراجعه حضوری داشته باشند، می توانند به سازمان نظام وظیفه عمومی کشور مراجعه کنند.

صدرالسادات افزود: تنوع مسیرهای اطلاع رسانی درمورد نیازهای راهنمایی قانونی مخاطبان و مشمولان سربازی گسترده است و این افراد می توانند از هر یک از مسیرهای یادشده برای رفع مشکلات خود اقدام کنند.

قوانین مربوط به غایبان از سربازی
رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: تبعات ناشی از غیبت نیز تا سه ماه تاخیر در حضور اولیه در سربازی، شامل سه ماه اضافه خدمت و بیش از سه ماه نیز شامل شش ماه اضافه خدمت می شود.وی تصریح کرد، کسانی که غیبت از سربازی داشته باشند با برخی محدودیت ها مواجه می شوند و باید افراد بگونه ای عمل کنند که دچار غیبت نشوند.

وثیقه برای سربازان جهت انجام سفرهای علمی و زیارتی
وی ادامه داد: در صورتیکه وضعیت خدمت فردی مشخص باشد، در قالب سفرهای علمی، نیمه علمی و زیارتی می تواند به کرات به خارج از کشور سفر کند، اما باید وثیقه ای در این راستا منظور شود.صدرالسادات تصریح کرد، وثیقه برای سفرهای زیارتی دو میلیون تومان به صورت نقدی یا غیرنقدی و یا ضمانتنامه بانکی و نیز وثیقه برای سفرهای علمی پنج میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۱۹:۲۳:۱۳
اخه با ٦٠ تومان براي سرباز متاهل چه كار كنه ، نونه خالي بخره ، كرايه خونه بده، يا كرايه تاكسي ، يا پول دوا درمان ، خواهش ميكنم كمي فكر كنيد، به خدا سرباز برده نيست ، مخصوصا با سن بالا و متأهل (2140725) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۱۹:۲۶:۰۱
٦٠تومان يعني ٢٠ دلار براي يك ماه در أفغانستان براي يك سرباز در ماه ٦٠٠ دلار داده ميشود ، أفغانستان ...... (2140727) (alef-10)