نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387231
رشد ۳.۵ برابری واردات اروپا از ایران/ تجارت ۵ میلیارد یورویی در ۶ ماه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶
با از سرگیری خرید نفت ایران ارزش واردات اتحادیه اروپا از ایران در نیمه نخست ۲۰۱۶ بیش از ۳.۵ برابر شد و به ۱.۵۴۲ میلیارد یورو رسید.

به گزارش تسنیم،‌ پایگاه خبری کمیسیون اروپا از رشد ۴۳ درصدی مبادلات تجاری اتحادیه اروپا با ایران در شش ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا که در ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳.۵۶۳ میلیارد یورو اعلام شده بود در مدت مشابه امسال به ۵.۱۰۷ میلیارد یورو افزایش یافته است.

رشد ۴۳ درصدی مبادلات دو طرف در نیمه نخست ۲۰۱۶ در حالی است که از ژانویه ۲۰۱۶ توافق هسته ای به اجرا گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران پس از برجام رشد قابل توجهی نداشته است. در نیمه نخست ۲۰۱۶ صادرات اتحادیه اروپا به ایران تنها ۱۳ درصد افزایش یافته و به ۳.۵۶۵ میلیارد یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در نیمه نخست ۲۰۱۵ بالغ بر ۳.۱۵۴ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات اتحادیه اروپا از ایران در نیمه نخست ۲۰۱۶ رشد قابل توجه ۲۷۷ درصدی داشته و به ۱.۵۴۲ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در نیمه نخست سال قبل تنها ۴۰۹ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بودند. ازسرگیری واردات نفت اروپا از ایران علت رشد قابل توجه واردات کشورهای اروپایی از ایران در نیمه نخست ۲۰۱۶ عنوان شده است.
 
کلمات کلیدی : واردات+صادرات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۶:۱۹:۵۷
درود بر روحاني (3913193) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.