توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428433
انتظار عربستان برای قیمت نفت تا سال ۲۰۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۷
عربستان انتظار دارد که قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ به ۶۵ دلار در هر بشکه برسد که این رقم موجب برقراری ثبات در بودجه این کشور خواهد شد.

به گزارش تسنیم، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان از افشای قیمت در نظر گرفته شده برای هر بشکه نفت در بودجه سال آینده این کشور خودداری کرد اما گفت که عربستان بر اساس یک «سناریوی رزرو» در مورد قیمت نفت، بودجه خود را تنظیم کرده است.

وزیر انرژی عربستان افزود، کشورش بدون توجه به قیمت نفت در زمینه پروژه های توسعه ای به پیش رفته، اما او انتظار دارد که قیمت نفت در طی سال های آینده افزایش یابد.

منابع اگاه می گویند، دولت عربستان قیمت هر بشکه نفت را در بودجه سال آینده خود 55 دلار تعیین کرده و انتظار دارد درامدهای نفتی اش در سال 2017 با 46 درصد افزایش به 480 میلیارد ریال سعودی برسد.

بانک تجاری الاهلی، یکی از بزرگترین بانک های عربستانی با انتشار گزارشی ویژه در مورد بودجه سال آینده عربستان اعلام کرده که دولت رقم 50 دلار برای هر بشکه نفت را برای ارزیابی درامدها و هزینه های سال آینده خود در نظر گرفته است.

منابع اگاه به الشرق الاوسط گفتند، عربستان انتظار دارد که قیمت نفت در سال 2020 به 65 دلار در هر بشکه برسد که این رقم موجب برقراری ثبات در بودجه این کشور خواهد شد.

وزیر انرژی عربستان گفته، کشورش به منظور کاهش هزینه ها قصد دارد یارانه مصرف انرژی را کاهش دهد و اینکه ریضا سیاست خود در زمینه اصلاح قیمت های داخلی انرژی را در فاصله سال های 2017 و 2020 ادامه خواهد داد.

الفالح اضافه کرده که تصمیم گیری نهایی در مورد قیمت جدید انرژی در عربستان اندکی زمان خواهد برد، اما این تغییرات در سال 2017 اعمال خواهند شد. البته این اتفاق در طی 2 ماه نخست 2017 رخ نخواهد داد.
 
 
کلمات کلیدی : عربستان+ قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.