نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428334
"برجام" سکویی برای مشروعیت دادن به تحریم‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
آمریکایی‌ها از برجام به‌عنوان سکویی برای مشروعیت ‌دادن به تحریم‌های خود علیه ایران استفاده کرده‌اند.

به گزارش میزان، آمریکایی‌ها از برجام به‌عنوان سکویی برای مشروعیت ‌دادن به تحریم‌های خود علیه ایران استفاده کرده‌اند. نمونه‌ی بارز آن در سخنان تام مالینوفسکی، مشاور وزیرخارجه‌ی در امور دموکراسی، حقوق بشر و کار آمریکا قابل مشاهده است:

«تحریم‌های تحمیل شده علیه ایران در پاسخ به تجاوزات این کشور به حقوق بشر بی‌توجه به توافق منعقد شده ایران و شش کشور دیگر باقی خواهد ماند.» 

موضوع «بی‌توجه به توافق هسته‌ای بین ایران و غرب» دقیقا آن «مشروعیت» نامشروعی است که آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند به‌واسطه‌ی برجام آن را تحصیل کرده‌اند. استدلال آن‌ها نیز این است، آنچه توافق در خصوص آن سکوت کرده، «مشروعیت دارد.» مالینوفسکی اینگونه این سیاست دولت آمریکا را بیان می‌دارد که «بی‌توجه به نتیجه گفت‌وگوهای ایران، ما در حال ادامه دادن ایستادگی در مسئله‌ی حقوق بشر در ایران هستیم. اگر هر تحریمی به‌واسطه‌ی توافق از بین برود، تحریم‌های حقوق بشر باقی خواهند ماند.»
 
 
کلمات کلیدی : توافق هسته ای + برجام + تحریم ایران
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۲۱:۴۸:۵۰
يعني تا قبل از برجام به دليل عدم مشروعيت تحريم نشده بوديم؟؟؟ (4085188) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.