نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500838
عضو ناظر شورای رقابت: بازار ایران نباید در اختیار رنو قرار گیرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه جلسه‌ای برای رفع ابهام از خودروسازان در مورد مصوبه‌ افزایش قیمت خودرو نداشته‌ایم، گفت: شکایتی از سوی سایپا در شورای رقابت مطرح نشده است.

ولی ملکی در گفت‌ و گو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا در شورای رقابت، جلسه‌ای برای رفع ابهام خودروسازان در مورد مصوبه افزایش قیمت خودروها برگزار شد؟ اظهار داشت: لزومی نداشت که جلسه‌ای بگذاریم و جلسه‌ای نیز برگزار نشده است. 

تقی زاده، معاون فروش سایپا 10 روز پیش اعلام کرده بود که نسبت به ابلاغیه شورای رقابت در مورد قیمت‌گذاری خودروها با ابهاماتی روبه‌رو هستیم. وی در آن زمان گفته بود که طی هفته جاری جلسه‌ای برای رفع این ابهام در شورای رقابت برگزار خواهد شد.

ملکی در این مورد گفت: اعتراضی از سوی سایپا در شورای رقابت مطرح نشده است و موضوعی در این مورد نشنیدیم.

وی با بیان اینکه شورای رقابت، زمانی به موضوعی ورود می‌کند که گزارش یا شکایتی در مورد آن به اعضای شورا برسد، گفت: در مورد انحصارشکنی یا ایجاد مشکل برای مصرف‌کنندگان نیز جدیداً گزارشی به شورا نیامده است. 

ملکی در ادامه با اشاره به انعقاد قرارداد سازمان گسترش و رنوی فرانسه اظهار داشت: در کمیسیون صنایع مجلس تلاش می کنیم تا منافع ملی در قراردادها رعایت شود و در مورد قرارداد رنو نیز نباید آسیبی به قطعه‌سازان کشور وارد شود. 

وی تصریح کرد: بازار خودرو ایران نباید به راحتی در اختیار رنو قرار گیرد و حضور فرانسوی‌ها در ایران به شرطی امکان‌پذیر است که 30 درصد تولیدات مشترک صادر شود و در تولید نیز داخلی‌سازی 60 درصدی صورت گیرد. 

عضو ناظر شورای رقابت تأکید کرد: در غیر این صورت، بستر امنی برای رنو در ایران فراهم می‌شود که می‌تواند منافع خود را از بازار داغ کشورمان تأمین کند، اما اگر مواردی مانند داخلی‌سازی و صادرات مورد توجه قرار داشته باشند، در کنار جذب سرمایه‌گذاری خارجی، زمینه برای انتقال دانش فنی نیز فراهم می‌شود.
 
کلمات کلیدی : واردات، رنو، خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۵:۲۱:۲۲
می دهیم دست دوستان چینی شما ! (4514726) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۵:۲۲:۳۳
داداش وقتی کسه دیگه سرمایه گذاری نمیکنه میخوای چی کار کنی ..؟ مگه زوری ؟ (4514729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۵:۴۸:۳۳
فعلا در اختیار چین و پراید ! (4514758) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۵:۵۰:۰۷
یعنی شما به فکر منافع ملی هستید ؟
اگر بودید مدیران بی کفایت را برکنار می کردید !
چرا در زمینه تولید پژوهای بی کیفیت و سمند و... گران شدن بیش از حد خودرو بلد نیستید حرف بزنید (4514761) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۶:۰۱:۲۴
میخوای با پس گردنی مازراتی را بیاریم (4514773) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۶:۳۳:۵۴
قبول داریم رنو و پژو آشغال هستن، اما خدایش خیلی بهتر از محصولات مزخرف چینی اند. (4514795) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۶:۴۲:۲۷
دو دستی عده ای که سوابقشون تو رانت خواری بر هیچ کسی پوشیده نیست و ثروت هزار میلیاردی دارند ،دارن در صنعت خودرو کشور انحصار ایجاد میکنند و بازار ایران را در اختیار رنو قرار دادند ....بعدش میگن ما دنبال برداشتن فسادیم .... (4514807) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۸:۵۹:۳۷
عضو محترم شورای رقابت
حتما مطلع هستید که هیچ کدام از سازندگان مطرح خود رو حتی کره ایها که بازار خوبی در ایران دارند حاضر به سرمایه گزاری در ایران نشده اند . فقط قطعه فروشی برای مونتاژ . (4514924) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۱:۴۲:۰۴
خداییش کی این ایران خودرو و سایپا منحل میشن؟ (4515076) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته