نظر منتشر شده
۱۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370031
خطرات کاهش چشمگیر توان دفاعی کشور در اصلاحیه بودجه/دولت اگر به تولید می‌اندیشد چرا با حذف یارانه ثروتمندان مخالف است؟
بخش سیاسی الف، 17 تیر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۷
در لایحه اصلاحیه دولت برای بودجه ۹۵، تبصره ۲۲ بودجه حذف شده که عملا به حذف ۵ هزار میلیاد تومان از بودجه دفاعی کشور آنهم در این شرایط حساس منطقه می‌پردازد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سخنگوی دولت روز سه‌شنبه و در آستانه عید سعید فطر اصلاحیه لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را به مجلس برد و با اتمام حجتی (!) که کرد توانست فوریت این اصلاحیه را به تصویب نمایندگان مجلس برساند.

نوبخت در این نشست تصریح کرد: « دولت با ارائه این پیشنهاد در اصلاحیه بودجه ۹۵ حجتش را تمام کرده و آماده است با تصویب این اصلاحیه طرح‌های عمرانی را فعال کند، تصویب پیشنهاد دولت هم به اقتصاد ملی و هم به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند.»

به گزارش فارس،ادعای رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مبنی بر اینکه تصویب پیشنهاد دولت به اقتصاد ملی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند، در حالی است که در اصلاحیه لایحه، بخش «ب» تبصره ۱۴ حذف شده که بر اساس آن قرار بود از اول تیرماه یارانه سه‌دهک بالای جامعه قطع گردد.

طبق این بخش از لایحه بودجه، دولت باید از ابتدای تیرماه سال جاری یارانه سه‌دهک بالای درآمدی را قطع می‌کرد؛ ضمانت اجرایی این بخش از قانون جرم تلقی شدن پرداخت یارانه به اقشار مدنظر این تبصره بوده که متوجه دولت است، درحالی که دولت در لایحه اصلاحی ضمانت اجرایی حذف سه‌دهک درآمدی بالا را حذف کرده است. در این صورت به نظر می‌اید دیگر قید قانونی برای حذف یارانه پردرآمدها وجود ندارد.

به راستی اگر دولت به دنبال اجرای اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید است، با کدام هدف با حذف یارانه ثروتمندان مخالف است و در قالب اصلاحیه بودجه در صدد حذف این بخش از بودجه است؟

اما مهمتر از موضوع یارانه ثروتمندان، بحث حذف تبصره ۲۲ بودجه در اصلاحیه بودجه است که عملا به حذف ۵ هزار میلیاد تومان از بودجه دفاعی کشور آنهم در این شرایط حساس منطقه می‌پردازد.

در این تبصره آمده است «بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه وجوه ارزی مستردشده ناشی از طرح دعاوی در مراجع بین‌المللی و کشورهای خارجی مربوط به قراردادهای نظامی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا سقف پنجاه هزار میلیارد (۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال را به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۶۵ جدول شماره (۵) این قانون واریز کند. معادل مبلغ واریزی از محل ردیفها و جداول مربوطه در این قانون به مصرف می‌رسد.»

این تبصره به موضوعات دفاعی کشور بازمی‌گردد و به اختصاص سرمایه‌های مستردشده ناشی از طرح دعاوی در مراجع بین‌المللی و کشورهای خارجی به تقویت توان دفاعی کشور مربوط است.

استدلال دولت برای حذف این تبصره ان است که وصول مطالبات بین‌المللی ایران برای تامین منابع این تبصره مشکوک است!

کاهش بودجه دفاعی توسط دولت در شرایطی صورت می‌گیرد که شعله‌های آتش جنگ و ترور در تمامی منطقه خاورمیانه زبانه می‌کشد و همه همسایگان دور تا دور ایران با خطر تکفیر و ترور مواجهند و این اقتدار نیروهای دفاعی و امنیتی کشورمان است که مرزهای کشورمان را از گزند این حوادث ایمن کرده است.

در ماه مبارک رمضان نیز به چشم خود دیدیم که جریان تروریستی و تکفیری داعش در تلاش برای بمبگذاری در ۵۰ نقطه تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ کشور بود که با تیزبینی و ایثار نیروهای امنیتی خنثی شد.

قطعا متضرر اصلی ایجاد خلل در امنیت کشور در ابتدا خود دولت خواهد بود چرا که عملا تمامی طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی که اکنون اولویت اول دولت قرار گرفته با اولین حرکت ناامن کننده، به کما خواهند رفت.

هر چند در حال حاضر فوریت این لایحه به تصویب رسیده و جزئیات آن به بعد از تعطیلات عیدفطر موکول شده، اما بی‌شک چنانچه نمایندگان محترم مجلس فرصت بیشتری داشتند تا با جزئیات و محتوای اصلاحیه بودجه آشنا می‌شدند فوریت لایحه را با تامل بیشتری به تصویب می‌رساندند.
 
کلمات کلیدی : بودجه دفاعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۵۴:۰۵
حالا چرا از بودجه دفاعی حذف کردند؟؟ یارانه ثروتمندان که حتما باید قطع بشه.... والا کشور های ديگه هر سال بودجه دفاعی رو افزایش میدند، اونوقت ما داریم برعکس عمل میکنیم!!!!!!! (3809702) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۴:۳۸
آقایان اگر ممکن هست همین حالا برای عدم فشار به دولت به مرز سیستان بروید و به جای سربازان خراسان شمالی و جنوبی در معرض تیرهای آر پی جی جیش العدل قرار گبیرید اون هم بدون حفاظ یک خودروی زرهی تا به دولت فشاری وارد نشه و هر کاری دلش میخواد بکنه. (3809890) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۱۸:۰۹
در مملکتی که مدیران اقتصادی دولتی، بانکها ، صنایع ، خودرو سازا، فولاد سازا و... چنین فیشهای حقوقی و امتیازات بی‌ پایان مادی دارند... باید بسیار از علم مدیریت دور بود، که انتظار داشته باشیم، نیروهای مسلح بدون حقوق مکفی و مساوی نگیرین و امنیت کشور در بلند مدت حفظ شود.. در آمریکا حقوق افسران ارتش و پلیس ، به مراتب بالاتر از حقوق مدیران دولتی است (3809905) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۱۸:۰۸
نیروهای نظامی و خدوم ما حقوق بیشتر نخواستن ولی اینکه بودجه دفاعی که امنیت کشور را در بر می گیرد کم کنیم من را یاد ببخشید آقای بنی صدر می اندازد (3810036) (alef-13)
 
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۴۸:۰۲
دوست عزیز بودجه ی دفاعی صد برابر هم بشود فرقی به احوال سربازی که جانش کف دستش است نمیکند!یک سری به پادگان های آموزشی بزنید فکر میکنید زمان به صد سال پیش برگشته است. (3810376) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۲۱:۰۱
تو کشورهای پیشرفته بیشترین بودجه در درجه اول به بخش نظامی تعلق می گیره و در درجه دوم به آموزش و پرورش ولی آموزش و پرورش تو ایران از نظر بودجه رتبه آخر هم نیست. این فرق اصلی کشورهای جهان سومی با کشورهای جهان اولیه. (3810577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۳:۵۴:۵۹
منظور کشور پیشرفته عربستان رو میگین دیگه؟

آلمان و ژاپن اصلا کمترین بودجه دفاعی در جهان را دارند. (3811785) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۲۴:۰۲
بیش از 25% از بودجه دولت مربوط به اموزش و پرورش است.بخش نظامی و امنیت هم بودجه مکفی داره . دوستان سعی کنند بجای انتقاد نابجا، در موضوع بحث کنند.
البته همواره بخشی از بودجه دفاعی - نه فقط در ایران - محرمانه است .امیدوارم بحثها و اظهارنظرها با علم و اطلاع باشد و نه جناحی! (3813601) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۵:۲۶
نباید زحمتهایه نیروهایه مسلح فراموش بشن بنده خودم سربازه نیرو زمینی ارتش در جنوب کشور بودم با کمترین امکانات بیشترین کاره ممکن جهته حفظ و حراست از مرزها انجام میدن تا من و شماها در آرامش و امنیت باشیم درود به نیروهایه مسلح کشوره عزیزمان ایران اسلامی و شهدایه مدافع حرم (3809892) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۰۹:۵۰
شما کره شمالی و سویس را با هم مقایسه کنید, اولی پنجمین ارتش قدرمند جهان را دارد اما مردمش دچار قحطی هستند و مردم برگ و ریشه درخت میخورند, اما سویس ارتش هم ندارد اما مرفه اترین کشور دنیاست, نمیگویم ارتش نداشته باشیم, اما شهرهای تحقیقاتی و دانشگاهی بهتر از شهرهای موشکی می باشد, شما بهترین موشک و تانک و قایق را داشته باشی اما اگر مردم کشور نان شب نداشته باشند, چه فایده ای دارد (3810421) (alef-13)
 
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۱:۵۸:۲۷
آدم از گشنگی بمیره بهتره ناموسش دست دشمن حیوان صفت بیفته (3811601) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۲۲:۴۱
شايد از همون مفاد،محرمانه FATF باشه كه اقايان دربارش ميترسن توضيح بدهند، (3809909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۲۵:۳۰
میخوان دولت یارانه ی بعضی را قطع کنه تا بعد تو مناظره های انتخاباتی ازش سواستفاده کنند. (3810205) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۵۱:۳۷
چون دولت پول نداره با این درآمدی که داره باز هم خیلی هنر میخواد مملکت رو اداره بکنی (3809949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۱۶:۵۷
چرا باید تو همچین موقعیتی بودجه دفاعی کم بشه این بنظرتون یک جور احمال عمدی نیست به قول رهبری اولین نعمت همین امنیت است خوب وقتی تو اوضاع و احوال فعلی جنگ و تروریست و داعش و ... هستیم به نظر شما اولویت مملکت با چیه طرحهای عمرانی یا امنیت مملکت و بودجه دفاعی . (3810033) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۳۷:۴۳
این حرکت دولت واقعا ی فاجعه ی ملی است بی تعارف اون از هسته ای اون از خرید هواپیما این از حقوقهای نجومی که به قول خودشون غفلت شده حالا هم بودجه دفاعی والا من به عقل خودم دارم شک می کنم (3810067) (alef-13)
 
مشعود.
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۴۵:۵۳
یه خبر جدید
مجلس نمایندگان کنگره منع فروش بوئینگ به ایران را تصویب کرد.
من دیگه حرفی ندارم. (3810223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۸:۵۰
مجبورین حرف الکی بزنید ؟!!!
پس این یارانه هایی که حذف شده مال خارجی ها بوده ! (3810314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۳۶:۱۹
این دولت هر کاری بکنه شما ها بازهم انتقاد میکنید
حالا اگر بودجه هم افزایش داشت بازک میگفتید با افزایش بودجه چه کار مفیدی انجام میشه چراکه وقتی نمیتونیم تجهیزات مدرن بخریم.
توهین نکردم لطفا......منتشر کن (3810358) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۲۰:۳۶
بازی جدید علیه دولت, دقت کنید بر چه موارد حساسیت زایی انگشت میگذارند, فیش حقوقی و کم کردن بودجه دفاعی! (3810443) (alef-13)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۴۲:۲۳
عزیزم! کشور ما نهاد های امنیتی و موازی با دولت داره که درآمد های کلان اقتصادی دارن و همه جا هم نیرو دارن. نیازی به بودجه ی دفاعی دولت نیست. این پول میتونه جاهای دیگه ای مصرف بشه. (3810626) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۶:۰۸:۰۴
چند سالی است که بعضی از نهادها تعاونی هایی را تشکیل داده اند که عنقریب است که مملکت را ببلعند. تعاونی ها میبایستی فقط محدود به تعاونی مصرف کارکنان باشد نه آنکه مگامال و هایپر و بانک و ... ایجاد کنند و کارخانه ها را بخرند و پروژه ها را در دست بگیرند و عرصه را برای فعالیت مردم تنگ کنند.بدیهی است که با اشغال عرصه های کاری مردم و پیدایش هلدینگ ها زمینه برای اختلاس و پرداخت حقوق های نجومی در هلدینگ ها شروع میشود و به بدنه سازمانها و نهاد ها رسوخ میکند.
واگذاری تمامی هلدینگ ها و بانک های تعاونی ها به مردم و اخذ مالیات مناسب از آنها میتواند باعث اضافه شدن درآمد های دولت میشود که بدنبال آن میتواند بودجه دفاعی را افزایش دهد. (3810992) (alef-3)
 
Japan
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۰:۳۷:۵۳
دليلش اينه كه ديگه مثل ٥٠ سال پيش امنيت فقط با سلاح و توپ و تانك تضمين نميشه و اگه بودجه بودجه نظامى مثلا صرف آموزش، بهداشت و يا توسعه زيرساختها بشه كشور امن ترى خواهيم داشت در ثانى شما تصور كنيد كره شمالى امن ترين كشور جهان كه واقعا هم است ولى به چه قيمتى هر چيزى يه بهايى داره و همه چيز رو حتى فداى امنيت هم نميشه كرد. (3811502) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۵۸:۲۰
چون نزدیک انتخابات است... دولت ماهی 250 میلیون معادل (5555نفر) به مدیر بانک حقوق می داد ناراحت نبود حالا بیاد به تولید فکر کنه؟ (3809713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۵:۳۵
چرا روحانی بودجه دفاعی را کم کرده است جنگ بشود روحانی و برادرش جبهه برای دفاع میروند؟ (3809893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۱۹:۲۴
نه ....فرودگاه ... فرانسه...... (3810038) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۵۸:۴۰
نه شما مي رويد .ملت نياز به بودجه عمراني براي پيشرفت دارد (3810538) (alef-13)
 
رضا
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۰:۵۲:۴۱
بله که می رویم. نکنه شما از آمریکا میروی جنگ؟ بودجه هر بخش هم اختصاص به همان بخش دارد. (3816696) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۵۸:۳۶
چون دولت دارد دقیقا طبق برجام عمل می کند... (3809714) (alef-13)
 
lpsk
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۰۳:۲۳
نکنید بابا ، عربستان ، قطر ، امارات ، ترکیه ، همه بودجه ای چند برابر ما صرف امور دفاعی(بخوانید تهاجمی) می کنند ، عربستان به تنهایی بیشترین واردات سلاح رو از امریکا داره !!! نمیگم وضع مملکت گل و بلبله ولی راه بهبود مملکت کم کردن بودجه دفاعی مملکت نیست !! برو حقوقا رو درست کن ، یارانه پولدارا رو بردار ، مدیریت رو درست کن !!! خداییش عقل یه بچه 5 ساله از بعضی مسئولین بیشتره !! (3809723) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۲:۱۷
دراین سازمان مدیریت برنامه و بودجه را ببندند خیلی بهتره با این طرحهای بودجه ای ویرانگر آخه تو این موقعیت خون و آتش جنک منطقه کدوم عاقلی بودجه دفاعی مملکتش را کاهش میده ما دومی اش باشیم (3810040) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۴۳:۱۵
احترام گذاشتن به سفارت دیگر کشورها باعث میشه که تنش ایجاد نشه که بعدش بودجه بخاد دوستان از یک طرف میان به سفارتها حمله می کنن بعد میگن دشمن ایجاد شد خب یالا حالا بودجه به ما بدهید!!! احترام خیلی خوبه
الف منتشر کن (3810077) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۰:۳۴
درست است که کشور با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کند, اما در بین کشورهای منطقه از آرامش و امنیت مثال زدنی برخوردار است. این امنیت حاصل نمی شود مگر از رشادت و پایمردی نیروهای امنیتی و نظامی. امنیت از نان شب هم واجب تر است. در این شرایط که کشور در محاصره ترو ریست ها و دشمنان کوچک و بزرگ قرار دارد, دولت و مجلس نتنها نباید بودجه دفاعی را کاهش دهد, بلکه باید آن را افزایش هم بدهد, ولو اینکه حتی از نان مردم هم بزند. (3809730) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۸:۵۹:۴۷
شما فقط حق داری از جانب خودت حرف بزنی و نه از طرف مردم (3812230) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۱:۰۶
5 هزار میلیارد که خیلی کمه . (3809732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۶:۰۲
4 ساله تولید هر نوع جنکنده و تانکی تعطیل شده تنها دستاوردهای نظامی کشور شده تسلیحات سبک زرهی و موشک میانبرد...بودجه نظامی ایران رو به کمترین بودجه در سطح منطقه کاهش دادن این چه معنی میده؟ (3809894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۱:۱۱
تولید جنگنده ؟؟؟!!!!!!! (3809969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۳:۴۳
خیانت را بلد نیستم تفسیر کنم (3810043) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۳:۰۵
شاید خوشایند کد خداست (3810041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۴:۵۱
آموزش و تحقیقات و بهداشت در اولویت است (3809741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۳۰:۲۶
همه چی به جای خودش ، الان عراق و سوریه که امنیت ندارن ، بالاترین سطح بهداشت عمومی و آموزشی هم داشته باشن به چه دردی میخوره؟؟؟ بعضی چیزا جایگزینی براش نیست از جمله امنیت !! (3809985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۴:۴۵
برو بابا امنیت نداشته باشی زنده بمونی آموزش و تحقیقات و بهداشت که می تواند عرض اندام کند (3810046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۲۲:۱۲
میشه بگی کدام آموزش و تحقیقات؟ طرح تحول سلامت این دولت هم در حال تعطیل شدن است (3810340) (alef-13)
 
نادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۶:۰۶
خوب کارانه پزشکا رو در طرح تحول نظام سلامت کم کنن
قول میدم 20 هزار میلیارد تومن برای کیسه بیت المال جمع بشه (3809742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۴۵:۱۴
با کارانه پزشکها به نظر من حتی میشه به امریکا حمله کرد و اونجا رو گرفت از بس که زیاده
بهشتی ساختن عزیزان پزشک با همراهی وزارت عریض و طویل رفاه پزشکان (3810078) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۳۹:۰۴
پاداش های چند میلیاردی مهندسین نفت , پتروشیمی و خودروسازی یاتون رفت اونم کم کنن قول میدم دویست هزار میلیارد تومنی برای کیسه بیت المال جمع بشه در عوضش قرارداد کرسنت کمتر بسته میشه و مردم کمتر در جاده ها کشته و قطع نخاع میشن. (3810364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۷:۳۳:۳۸
دوست من٬هموطن عزیز!من یک کارمند رسمی پتروشیمی با۱۴سالسابقه ۴میلیوت در عسلویه میگیرم و دوستان توی تهران در وزارت نیرو از من بیشتر می گیرند
حالا خودت قضاوت کن بهشت مال منه یا شما دکترها که در یک جلسه دندانپزشکی ۴میلیون میگیرید (3811168) (alef-3)
 
قلندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۹:۲۸
این 5 هزار میلیارد اگه خرج تقویت بنیه دفاعی بشه خوب خوبه
ولی اگه صرف حقوق و مزایا بشه ؛ موافق حذف هستم (3809746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۲۳:۰۸
دولت اگر خیلی مرد از بودجه و ریخت و پاش هاش کم کنه از سفرهای انچنانی مسئولین و هتل و ماشین و خونه مجانی و سفر خارج بجز حقوق های و وام های انچنانی سمینارهای بدر نخور و دوت به شام های نامتعارف اینجوری بودجه برای همه چیز میرسه (3809748) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۵:۵۱
موافقم ولی میتونه از دست مزد فوتبالیست ها هم کم کنه (3810048) (alef-13)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۲۹:۲۹
هیچ خطری ما رو تهدید نمیکنه .
الف جان الکی شلوغش نکن
خطر اگه خطر باشه 5 هزار تا نمیتونه جلوی خطر رو بگیره (3809752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۸:۲۳
-- ببين برادر ! من ميگم بنيه دفاعي يك كشور در درجه اول " مردمان " آن كشورند ، نظامي كه
ملتش را پشت سر خودش ببينه ، ديگه بايد خيالش تخت ِ تخت باشه ! ديگه در اين صورت ،اگر
ملت و مملكت هم مورد تهديد و يا تعرض قرار بگيره ، تك ،تك آن مردم ، با چوب و چماق هم كه باشه از وطن و ،دين و ملت دفاع مي كنند !! ... قبول نمي فرمايي ؟ ... اشكال نداره ! بهتره براي روشن شدن مطلب مثال بزنم !! دوران جنگ ٨ ساله را مثال مي زنم !! يك ملت ايراني بود ، تك و
تنها ، خاكش مورد تجاوز قرار گرفته ، آن طرف هم صدام ، با دلار هاي باد آورده شيوخ منطقه ، و با پشتيباني همه جانبه ،قدرتهاي خارجي ! با تداراكات همه جانبه و مدرن ترين سلاح ها !!حالا در چنين وضعيتي اداره كردن ٨ سال جنگ ، ٨سال مقاومت ، مگر غير از اين است كه پشتيباني و مقاومت ملت بود كه چنين حماسه اي آفريد ! و گرنه صدام - لعنت الله عليه - كه همه جور امكانات و تجهيزات ،مدرن و پيشرفته داشت ! پس چرا نتوانست هيچ غلطي بكند !! وبرعكس ، اگر حكومتي
و نظامي ، ملتش را از دست داده باشه ، حالا مدرن ترين تجهيزات نظامي هم داشته باشه ، چه كار ميتونه بكنه ؟ !! كار به جاي باريك بكشه ، همه ميرن تو پستو قايم ميشن !! شما فكر كنيد ،
همين كشورهاي ثروتمند منطقه كه هي دلارهاي نفتي باد آورده را ميدن و مدرن ترين و پيشرفته
ترين سلاح ها را مي خرند ، و دلشان خوشه كه خيلي اسلحه دارند ،انبارها پر از تجهيزات جنگي پيشرفته است ، حالا شما فرض بفرماييد اگر فردا همين كشور نيم وجبي ،با چهار نفر جمعيت ،
جنگي در بگيره ، چه قدر ميتونه مقاومت كنه ، باور كنيد نصف روز !! ... قبول نمي فرمايي ؟ ...
اشكال نداره ! باز هم مثال مي زنم ! در سال ١٩٩٠ ميلادي كه صدام ملعون و جنگ طلب ، حمله
كرد به كويت ، حالا كويتي كه با دلارهاي نفتي ، خدا عالمه چه قدر اسلحه و مهمات و تجهيزات
جنگي خريده بود و روي هم انبار كرده بود ، براي روز مبادا ! و تا روزي كه روز مبادا رسيد و
صدام " اَخ العرب " شون كه حمله كرد ، شما فكر مي كنيد آن همه تجهيزات جنگي انبار شده ، چه
شد ؟ هيچي قربونتم ! آن همه سلا ح ؟! ، كدام سلاح دعا گوتم ؟! قربون تير كمون ! قربون قلاب سنگ !! قربون چماق ! قربون تركه اناري. !! برادر ! نتيجه آن شدكه صدام در عرض نيمروز به راحتي آب خوردن ، كويت را تسخير نمود ، و جناب شيخ جابر هم كه حاكم كويت بود فرار را بر قرار ترجيح داد ، و رفت به گوشه اي ،پنهان شد ،تا آن كه آمريكايي ها ، كويت را از دست صدام پس گرفتند و دو دستي تقديم جناب امير كردند. و و جناب شيخ كويت ، تشريف آورد و دوباره بر مسند اميري تكيه زد و دو باره فروش نفت و دوباره لابد خريد تجهيزات پيشرفته نظامي !!! اين است كه قربونتم ... البته قبول دارم ، بايد كشور از نظر تجهيزات نظامي آماده باشه اما قربونتم ، ملت را داشته باشي ، از هزار بمب اتم ، بمب هيدروژني ، قدرتش بيشتره !! و ملت را داشته باشي ، دشمن ماست ها راكيسه مي كند و فكر كار خودش ميكنه !! با ملت طرف بشن ؟ ... مگر مغز الاغ خوردن ، ... چه حرف ها و چه غلط ها !!! (3809979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۳۱:۴۳
عجب ، خطری تهدیدت نمیکنه؟؟؟ همین هفته پیش تو تهران چندتا تروریست دستگیر شدن ، حتما باید به بلایی مثل فرانسه سر ما بیاد شما باورت بشه تو خطری؟؟؟ (3809987) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۶:۵۱
چرا شهادت 4 تا مرزبان مون توی سیستان را نمی گی (3810050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۰:۲۱
این دولت فقط دولت ثروتمندان است (3809754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۰۲:۴۱
جالبه که همش می‌گن همه چی آرومه! خوب معلومه همه کسانی‌که غرغر می‌کردند، الان صاحب قدرت شدند! (3810663) (alef-13)
 
؟؟!!!!!؟؟؟؟؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۱:۳۶
کدوم دعوی مطرح شده ما در مراجع بین المللی به نتیجه رسیده ؟؟!! که در پی آن وجوهی به خزانه ما واریز شود ؟؟؟!! (3809757) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۱:۴۹
عربستان عملا با تجهیز تروریست های تکفیری در حال ضربه به ایران است ولی اقایان انگار در خواب تشریف دارند و فقط دنبال مذاکره و لبخند هستند ...همانند کبک سر در برف کردند...بغداد 280 تا کشته داد ولی دریغ از پیام تسلیت... (3809758) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۲:۳۴
دولت دقیقا دارد برجام را اجرا می کند، کاهش توان دفاعی (3809761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۷:۳۰
خوشایند کد خدایان (3810052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۲:۴۳
واقعیت اینه که به 6 دلیل باید بودجه دفاعی حذف بشه
1-در سالهایی که نفت به 140 دلار رسیده بود سهم زیادی به بودجه دفاغی رسیده و به اندازه کافی تجهیز شده مسئولان نظامی از ده ها شهر موشکی زیر زمینی اطلاع رسانی کردند و ده ها پروژه بزرگ هم احرا شده که کافی به نظر میرسه
2-در حال حاضر قیمت نفت پایینه و با توجه به اینکه بر اساس برجام خطر جنگ کاهش یافته لزومی نداره به بودجه دفاعی پرداخته بشه
3-طبق اقتصاد مقاومتی بودجه باید در جاهایی صرف بشه که به اقتصاد مقاومتی کمک کنه و اقدام و غمل صورت بگیره چون در سال اقتصاد مقاومتی هستیم
4-کشوری که این همه بیکار داشته باشه تهدیداتش در داخل هست و باید به داخل کشور رسیدگی بشه
5-بودجه زیادی صرف نهادهای قرهنگی داخل میشه که عملا هم خروجی ندارند سال اینده با حذف بودجه این سازمانها که یکبار هم در نامه اقای زیباکلام به اونها اشاره شده بود میشه سهمی رو به بودجه دفاعی اختصاص داد
6-داعش در خال از بین رفتنه و به گفته خود مسئولان نمیتونه تهدیدی برای کشور ما محسوب بشه
لذا به 6 دلیل فوق لزومی نمیبینم که بودجه به مسائل نظامی اختصاص پیدا نماید
طبق گفته و فرمان رهبری باید بر روی اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل متمرکز شد (3809762) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۱:۰۷
شما تهدید رو فقط داعش میبینی؟؟؟ نفت 140 دلاری فقط واسه ما نبوده ، عربستان و امارات و قطرم همین نفت رو فروختن و سلاح خریدن ، بحث اینه بودجه دفاعی کشور نمیشه از یه حدی کم بشه ، بعدشم سلاح ها نیاز به بروز رسانی و نگهداری دارن ، اینا همش هزینه های سرسام آوری داره ، نگته دیگه اینه موشکی که 20 سال پیش ساخته ( حتی 5 سال پیش ) شده ، ممکنه با توجه به شرایط امروز دیگه کارایی لازم رو نداشته باشه ، شما یه نگاهی به لیست سلاح هایی که عربستان هر سال میخره بندازی متوجه میشی !!! در ثانی بودجه نظامی در برابر هزینه های کلی کشور مقدار هنگفتی نیست !!! (3809968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۴:۱۶:۳۸
کشورهای همسایه اصولا جرات حمله به ایران ندارند، ایران با تنش زدایی میتواند خیالش از کشورهای خارجی راحت باشد.
صرفه جویی در همه نهادها باید صورت گیرد (3810107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۴:۱۷:۳۰
در ضمن من متن را خواندم، موضع به استرداد مبالغ قراردادهای ملغی شده است و نه کاهش بودجه های فعلی! (3810108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۲:۴۶
حالا پس فردا حقوق سربازا رو کم نکنن خوبه ! (3809763) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۰۵:۴۲
مطمئن باش همین کارو میکنند. (3812246) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۳:۲۴
دولت توان حذف حقوق های نجومی و یارانه ثروتمندان را ندارد ولی تا می تواند سر مردم متوسط و پایین جامعه منت ماهی 45 هزار تومان را می گذارد (3809764) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۱۰:۵۶
دولت توانش را دارد واقدام هم کرده حالا اگر شما نمی خواهی واقعیت را قبول کنی نکن ! در ضمن الف مگر نه این که کامنتها بر اساس زمان درجشان منتشر می شوند چه طور شد که کامنتهای دیروز این مطلب که غالبا در حمایت از این طرح دولت بودند الان رفته اند ته لیست وکامنتهای مخالف در صدر قرار دارند این جوری سایت الف را مدیریت کنی رتبه ات را از دست خواهی داد ! (3810164) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۰۵:۴۵
تازه این ۴۵ تا هم صدقه سری دولت قبله ...
اصلاً از نظر این‌ها قشر ضعیف آدم نیستند (3810668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۴:۵۷
مجلس كه معمولا بودجه پيش نهادي دولت رادگر گون ميكند چرا دربودجه دفاعي تغييري نداده؟ (3809765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۳۹:۱۹
دولت خوب کاری کرده ! (3809774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۴۴:۴۸
عزیز من چرا بی خودی ناراحتی ایجاد میکنید اگر از بودجه نظامی نزنند پس از کجا حقوقهای چند ده ملیونی مدیران را پرداخت کنند وانگهی یه ذره دندون رو جیگر بذار چون اینها با این وضعیت که به وجود اورده اند بیشتر از یک سال در خدمت ملت ایران نیستند وبه ........تاریخ خواهند پیوست وسال اینده فرمان را به دست یک باکفایت خواهند داد . (3809789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۲۹:۲۹
الهی آمین (3810057) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۴۴:۴۹
5 هزار میلیارد تومن کاری رو پیش نمیبره ( تومن ... ) (3809790) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۴۵:۰۶
در کنار تضعیف توان کشور سیاست های غلط این دولت باعث کاهش چشمگیر امید در قشر تحصیلکرده نسبت به آینده شده است. من دانشجوی دکتری متاهل در دولت قبل با انجام پروژه های تحقیقاتی نظامی گذران زندگی میکردم. با کاهش بودجه های تحقیقاتی و کاهش چشمگیر بورس و جذب هیئت علمی راهی جز زیر بار رفتن قرض و وام برایم نمانده است.
پس از کجا باید برای پرداخت حقوق های نجومی پول تهیه شود؟!!! (3809791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۴۸:۱۶
دلار که نیست . 5 هزار میلیارد تومان است و این مقدار نتیجه جنگ احتمالی را نمیتواند تغییر دهد (3809794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۳۰:۳۷
بس کنید بابا دیگه شما هم یک ریالش هم برای امری به این مهمی اصلا نباید مطرح شود این یعنی معیارهای اشتباه (3810059) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۵۰:۲۸
حالا چرا از بودجه دفاعی حذف کردند؟؟ یارانه ثروتمندان که حتما باید قطع بشه.... والا کشور های ديگه هر سال بودجه دفاعی رو افزایش میدند، اونوقت ما داریم برعکس عمل میکنیم!!!!!!! (3809796) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۱۵:۵۵
چرا نمی گویید اصلا چرا به ثروتمندان یارانه دادند که حالا بخواهند قطع کنند ؟ !!! اگر بگویید لازم بوده پس لابد هنوز هم این لزوم احساس می شود ! (3810167) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۵۶:۴۱
آقای روحانی با امنیت مردم بازی نکنید خواهشا...! (3809806) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۵۹:۰۲
دولت باید یجوری بتواند حقوق های میلیاردی اطرافیانش را بدهد! و راهی بهتر از حذف بودجه نظامی نیست چون امنیت جیب بعضی ها بمراتب از امنیت کشور مهمتره !!!!!! (3809808) (alef-13)
 
مهدی
Australia
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۳:۲۴:۵۰
دقیقا......وقتی هم جنگ شد، شیر بچه هایی میمونن و با خونشون کشور رو نگه می دارن، همزمان آقایون زیر کولر مشغول اداره جنگ میشن و به بچه هاشون که در آمریکا و اروپا تحصیل میکنند (چون بعد از جنگ ما مدیر میخوایم دیگه!) نامه و ایمیل میدن! (3810093) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۱۷:۴۰
نه جانم شاید هم قصد دارد پول ناشی از برگشت حقوقهای نجومی !! وماذاد نیروهای دفاعی را خرج اشتغال زایی کند ! (3810170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۵۹:۳۶
هسته ای با برجام 1, ناقص شد و حالا بوی برجامهای 2 و 3 میاید, خدا رحم کند به کشورمان. (3809810) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۰:۴۴
طبق گزارشات مسئولین نظامی، ما تو اکثر مناطق ایران،شهرهای زیرزمینی موشکی داریم. حالا یکسال کمتر موشک تولید کنیم و به اقتصاد مقاومتی و تلاش برای تولید بپردازیم که اثر دفاعی اش از موشک بیشتر خواهد بود. (3809811) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۱:۱۳
با سلام و احترام

اینجانب یک بار دیگر در این زمینه یک نوشتاری در خصوص خذف بودجه دفاعی نوشتم و به این موضوع اشاره کردم که آقای روحانی رییس محترم جمهری یک روزی فرمودند : حذف یارانه ثروتمندان دارای عوقب می باشد ؟؟.......... بار دیگر به این موضوع از نگاه دیگری به این نکته اشاره می کنم از نگاه دولت محترم حذف یارانه ثروتمنادن """ ملموس تر می باشد "" تا خطر دشمنانی مثل داعش و دشمنانی به مراتب بزرگتر مثل امریکا و اسراییل .............برای اینکه سوءتفاهم ایجاد نشود می توانیم به این صورت به این حذف نگاه کنیم از نگاه دولت این دشمنان با قدرتی که ایران اسلامی دارد ، نمی توانند خطری بالفعل باشند و در همان سطح بالقوه بودن هستند و می باشند اما حذف یارانه ثروتندان را نمی تواند از نزدیک و بطور ملموس تحمل کند و ببیند و از ان وحشت دارد ......... یعنی در کوتاه مدت خطر اعتراض ثروتمندان از جهتی برای دولت متاسفانه سنگین تر می باشد تا خطرات دشمن یه اصطلاح فرضی از نگاه سیاستمدران ...............

نتیجه : 1- دولت با اکراه نسبت به حذف یارانه ثروتمندان اقدام می کند یعنی تا به حال اگر یارانه بعضی از دهک ها را قطع کرده است بیشتر چنانچه بررسی نمایید بواسطه فشار مجلس شورای اسلامی بوده است و نه داوطلبانه بودن آن .......2- همچنین چنانچه ملاحظه کرده باشید دولت محترم تا به حال اگر یارانه افراد را چه ثروتمند و چه افراد طبقات دیگر را قطع کرده است به دلیل کمبود بودجه و شرایط واقعا اضطرار این اقدام را انجام داده است ........

با تشکر - گار س چی (3809812) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۲۲:۳۵
جناب خسرو گارس چی اصلا بفرمایید چرا دولت احمدی نژاد برای ثروتمندان یارانه در نظر گرفت ؟ آیا نمی توانست آنها را حذف کند ؟ آیا از جانب آنها احساس خطر می کرد ؟! لطفا جواب منطقی بدهید الحمدالله دست به قلمتان خوب است ومورد عنایت الف هم هستید و بی کم وکاست هر کامنتی بنویسید هم منتشر می کند ! (3810172) (alef-13)
 
گشنگی مرده دهک هفتم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۱:۴۷
نظر من درباره عدم حذف یارانه مایه دارها با نظر دولت یکی است (3809813) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۶:۲۲
یک بازنشسته نیروهای مسلح هستم . برای حذف یارانه خود به دفاتری که فیش و دفاتر بیمه را تمدید می کنم رفتم ولی آنها اعلام کردند نمی توانند اینکار را بکنند
لطفا برای جلوگیری از کم کردن بودجه دفاعی کشور راهی ارائه نمایید تا امثال من بتوانند یارانه خود را قطع کنند ولی از اعتبار دفاعی کشور کم نشود
خدا شاهد است که این مطلب شعاری و سیاسی نیست (3809818) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۰:۰۳
اینهم از اون حرفهاست که میخوام یارانه ام را قطع کنم ولی قطع نمیکنند! (3809967) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۳۹:۰۲
یارانه ؟!
لطفا" بخشی از حقوق تان را اختصاص دهید .
45500 تومان ؟! (3809997) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۵۹:۰۸
ما که یارانمون رو خودمون همون اول برا کمک به کشور قطع کردیم.شعار هم ندادیم
والسلام (3810655) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۰۱:۰۹
بودجه دفاعی و نظامی کشور بسیار زیاد هم است ، کشورهای که پیشرفت کردند اکثر بودجه خود را صرف اموزش و تحقیقات و دانشگاه کرده اند. (3812372) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۶:۲۲
تصمیم اشتباه
بودجه دفاعی همه اش به محصول منجر نمی شود و بخشی صرف تحقیقات می شود و در دنیا بزرگترین پروژه های دانشگاهی نظامی است و در واقع صنایع نظامی نقش بسزایی در تبدیل مقالات علمی به محصول ایفا می کند .و در واقع در صورت کوچک شدن بودجه دفاعی بخش زیادی که مربوط به تحقیقات است حذف می شود و در اینجا به صورت صرف نظامی بودن بودجه نگاه شده است .و این کار دو خطر دارد ۱- محصولات نظامی بروز برای تهدیدات بروز تولید نمی شود ۲- صنایع نظامی در واقع در فاصله بین تکنولوژی و صنایع قرار دارد که با این کار عملا این فاصله بیشتر می شود. (3809819) (alef-13)
 
۱
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۸:۳۱
شاید از خرید جنگنده سوخو ۳۰ با وجود سنگ اندازی آمریکا نا امید شده اند و حالا بودجه اش کنسل شد. (3809821) (alef-13)
 
بهرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۱۰:۳۰
قیمت اب و برق و کلیه مواردی که قبلا سوبسیت شامل انها میشد و بصورت ارزان به دست ملت میرسید رو پایین بیارن من فقیر هم از دریافت یارانه انصراف میدم (3809824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۱۳:۳۸
دیوار کوتاه تر از بودجه نظامی نبود
یک کم از ریخت و پاش های دولت کم کنید . (3809827) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۱۹:۵۶
آقای روحانی شما بجای اینکه از جیب مدیران مفت خورتان بزنید از جیب امنیت کشور میزنید؟ واقعا شما در تیم خودی ها هستید یا دشمن؟ (3809831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۳۳:۵۳
اگه خوب استدلال کنیم ی رئیس جمهور تو این وضعیت دوست ؟؟دشمن؟؟/ (3810062) (alef-13)
 
بهرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۲۷:۳۰
چرا یارانه قطع شه ؟؟؟؟؟؟؟؟
حقوقهای سربه فلک کشیده رو کجای دلمون بزاریم اقایون (3809844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۲۸:۲۳
مجلس اصلاح و امید !!, همگام با دولت تدبیر و امید !!!!!!!!!!!!!!!!!!! این یک سال چه خواهد شد !!!!!!!!!!!!!!!!! (3809848) (alef-13)
 
حسن
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۳۹:۲۵
هر دم از این دولت بری می رسد
واقعا برای این سیستم فاسد متعصفم، سیستمی که مسولین توش میلیارد میلیارد میبرند و ملت محتاج نان شب
یه امنیت تو این مملکت برقرار بود که اون هم داره به لطف دولتمردان تضعیف میشه..
شاید این هم جزء تعهدات پشت پرده و محرمانه برجامه که ما خبر نداریم!!!!
خدا خودش این یک سال رو به خیر کنه ...... (3809859) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۵۰:۰۳
منظورتون " متاسف" هستش دیگه؟؟؟ درسته؟؟ (3810773) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۴۲:۱۷
اتفاقا در شرایط و اوضاع فعلی خاورمیانه و دشمنیهای علنی سعودیها باید بودجه دفاعی دو برابر شود خیلی راحت با قطع یارانه ثروتمندان و اخذ مالیات از ارگانهایی که تعدادی از نهادهای مهم اقتصادی را در دست دارند و تا کنون هیچ مالیاتی نداده و نمیدهند هزینه ان را تامین کنند ضمنا دولت محترم اگر واقعا و بدون ملاحظات جناحی و سیاسی و خانوادگی جلوی فساد مسئولین و اقازادههایشان را بگیرد نه تنها بودجه دفاعی را میتواند دو برابر کند بلکه مازاد ان را هم میتواندخرج مشکلات معیشتی مردم و کارگران رنج دیده کشور کند .. (3809862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۵۴:۲۷
تصمیمات دولت بشدت مشکوک و خلاف امنیت ملیه! (3809877) (alef-13)
 
کلاه قرمز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۵۷:۳۸
اون از قطع نامه 2231 که با ذکاوت ظریف دست همه کشورها رو برای تجاوز به ایران باز گذاشته و اینم از این.
چه کار دیگه ای باید میکردین که نکردین؟ (3809882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۲:۴۰
لابد بند مربوط به موشکو میگی و ما هم آزمایش نکردیم با ذکاوت! (3809974) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۰:۰۰:۴۱
خدایی این چه نظریه؟
امان از یکم مطالعه!دردغ و تحریف و توهم هرسه باهم همزمان.
قطعنانه ۲۲۳۱ دست همه رو برای حمله باز گذاشت؟!
بابا شما مخالف و منتقد نیستید فقط مغرضید! (3810237) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۲:۴۵
عیب نداره یازده ماهم صبر میکنیم قحط الرجال که نیست (3809887) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۱:۴۲:۴۰
این حرکت خطرناکه (3810004) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۰۰:۱۴
مگه ثروتمندها یارانه هم میگرفتند؟ (3810020) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۰۵:۴۰
اینهمه کارشناس داشتیم و خبرنداشتیم??!! کلا همه از همه چی سردرمیارن جز زندگی خودشون. (3810022) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۳:۰۰:۴۵
فکرمی کنم درتشکیل همایش این دولت دردنیا رکوردداراست.چرا که روزی نیست که یک یاچند همایش برگزارنشود. چرا درخصوص هزینه های برگزاری آنها صرفه جویی نمی شود؟ (3810084) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۳:۲۷:۵۵
بودجه دفاعی حذف نشده... 5000 تاش رو وارد نکردند. منم جای دولت بودم این کار رو میکردم فرماندهان نظامی اقداماتی که با این پول ها می کنند با دولت هماهنگ نیست... انگار با دولت رقابت سیاسی دارند و سعی در خراب کردن سیاست های خارجی کشور دارند (3810095) (alef-13)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۸:۲۳:۲۵
هماهنگ با دولت دقیقا یعنی چگونه ؟؟!! (3812154) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۷:۰۴:۴۱
عجب مجلسی داریم؟! با یک صحبت هیجانی میشه همه چی رو به تصویب رسوند! (3810142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۷:۱۹:۵۴
هم باید بودجه نظانی افزایش یابد و هم عدالت بین بخش هی مختلف نیروهای مسلح بر قرار گردد (3810147) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۰۹:۴۹
بی خود شلوغش نکنید از تعهدات نامرئی برجامه!! یا اصطلاحا روح برجام!!ما رو باش که فکر میکردیم میخوان سوخو 30 بخرن!!!! (3810161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۳۶:۴۶
اصلا نباید یارانه ها قطع بشه، چون اگر قطع بشه اختصاص پیدا میکنه به طرح تحول سلامت و به جیب پزشکان سرازیر میشه (3810217) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۴۰:۱۲
دولت یازانه بسیاری را قطع کرده فقط نمیخواعد علنی بگوید . (3810218) (alef-13)
 
عالي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۵۰:۰۶
دوستان شما متن اصلي رو خونديد يا براساس تيتر نظر مي ديد !؟حرف اينهً" اگر شكايات ما نتيجه داد وپول هاي بلوكه شده مون برگشت اين قدر بدن به نيروهاي مسلح" دولت مي گه معلوم نيست اين دعاوي نتيجه بده اون وقت اين مبلغ ميشه طلب نيروهاي مسلح در سنوات بعدي وتوي بوق وكرنا مي كنن كه دولت ٥ هزا ميليارد پول ني وهاي مسفح رو نداده يعني آش نخورده ودهن سوختن اول پولو بگيرن بعد چاله شو بكنن تو رو خدا اين قدر جو گير نشيد واين قدر تهمت نزنيد (3810227) (alef-13)
 
ariaaaaa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۹:۵۳:۲۱
بوی خیانت میاد (3810231) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۳:۲۹
متاسفم براي شما (3814940) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۷:۴۱
این پول ها برای مبارزه با بیکاری باید استفاده بشه ، اول باید مثل چین اقتصاد قوی بشه بعد خرج امور نظامی بشه در اون صورت بودجه بیشتری به امور نظامی اختصاص داده میشه (3810311) (alef-13)
 
سجاد
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۲۴:۴۰
برام جالبه عاملی که باعث مصیبت عظما شدن دولت میشه یعنی یارانها رو حذف نکنن بعد عاملی که باعث امنیت و حفظ حریم و ناموس ایرانی میشه رو حذف کنن بعضی نظرها واقعا معقول نیست اگه برجام باعث شده جنگ دور بشه چرا الان تروریستها از چپ و راست دارن حمله میکنن یک سوال هم دارم اگه بودجه برای انسداد مرزها بیشتر بشه ایا امنیت پایدار که شرط اولیه حیاط هر ملتی هست به وجود نمیاد مسئله بعدی برای طرح با اصطلاح نظام سلامت بیش از 25 هزار میلیار تعلق گرفته که بیش از 60 یا 70 درصدش هزینه حقوق و پرسنل شده خدا شاهده ایا گاردهای هنگ مرزی با حقوق کافی دارن خدمت میکنن نه والله اما به خاطر ملت سر کارشونن اما پزشکان که به یکباره حقوق 2 ملیونی تبدیل به 10 یا 15 میلیون شده وزیر محترم مردم رو تهدید به دست از کار کشیدن میکنه در حالت کلی این طرح یک طرح ضد امنیتی میباشد و دولت بهتره دست از جمع کردن محبوبیت در سال اخر بکشه و به فکر مردم باشه (3810345) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۲۸:۴۶
خوب کل اختلاسها و حقوقها وپاداشهای نجومی رو بگیرن به بودجه دفاعی اختصاص بدن مطمئنن رقمش خیلی خیلی بیشتر میشه!!! (3810351) (alef-13)
 
علي
Australia
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۴۴:۵۲
دعوا مكنيد نويسنده نميدونه مطالبات مشكوك چه معني ميده شما هم سر چيزي كه اطلاعات نداريد دعوا ميكنيد، هيچ كاهشي در بودجه دفاعي نيست چون اين مطالبات اصلا قابل وصول نيست كه از بودجه كم بشه. پول اف ١٦ كه امريكا گرفته تحويل نداده كه قابل وصول نيست كه بخواهد حتلا از بودجه كم بشه!!!
دعوا نكنيد اين فقط براي كاهش عددي كسري بودجه يا كاهش عددي بودجه دفاعي است نه بودجه واقعي!!! (3810372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۴۵:۲۱
اجازه بده لايحه بياد مجلس و علت كاهش را بدانيم بعدا شروع به فحش دادن به روحانى و ظريف كنيد (3810501) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۳:۵۴:۰۸
اکثر این بودجه داره در شرکتهای دولتی صرف پرداخت حقوق به افراد ناکارامد و مدیران بی ثمر میشه
بهترین راه این است که به شرکتهای دفاعی بخش خصوصی وام کم بهره بدهند
90 درصدشرکتهای خصوصی بخش دفاعی در این 5 سال تعطیل شدند (3810644) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۰۰:۲۱
جوابش خیلی ساده است. دولت به رای برای سال بعد نیازمند است. اگر یارانه‌ها قطع شود قطعاً محبوبیت دولت کاهش می‌یابد. (3810658) (alef-13)
 
خسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۰۲:۲۴
این ثروتمندانی که شما میگین شامل بخش زیادی از کارمندان و کسبه و... میشه چون با ماهی سه میلیون حقوق و درامد خانواده ،عملا بخش بزرگی از مردم ثروتمند حساب میشن و یارانشون باید خذف بشه در واقع هدف این طرح کمک به اقتصاد کشور نیست بلکه اینه که روحانی ریشه خودش رو بزنه. (3810662) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۰:۴۲:۰۰
والا بنده هیئت علمی دانشگاه هستم با حقوق ماهی سه میلیون و یارانه بنده بیش از یکسال هست که قطع شده. (3814674) (alef-3)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۴۱:۴۰
دوستان دقت داشته باشن بودجه نظامی کم نمیشه و قرار نیست کم بشه موضوع 5 هزار میلیارد تومن مربوط به پول بلوکه شده زمان شاه خائنه که برا خرید تجهیزات نظامی به امریکا داده بودن بعد برجام ازاد شده حالا وزارت دفاع مدعیه که چون اون زمان بودجه دفاعی بوده الانم باید به ما بدن و دولت هم نظر دیگری دارد اختلاف سر اونه و گرنه بودجه دفاعی کم نمیشه این 5 هزار میلیارد تومن چیزی اضافه بر بودجه سالانه است که برا امور دفاعی اختصاص دادن .. خواهشن نظر که میدین یکم مطالعه هم داشته باشین (3810748) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۳:۴۳
بنا براین ، دولت هم برای اینکه خیال آمریکا از یک طرف و نیروهای دفاعی خودمان از طرف دیگر را راحت کند ، یه جوری اعلام کرده که عمو کدخدا فعلا پولا رو نگه دار پهلوی خودت تا کسی نتونه از اونا برای کدخداستیزی استفاده کنه (3814795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۵:۲۲
اگر بودجه دفاعی مشکل داره خوب از بودجه بخش عربی وزارت دفاع کم کنید چرا از بودجه دفاعی کم کنند (3811757) (alef-13)
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۲:۴۳:۳۳
خب زمانيكه وصول نشد انوقت لايحه دولت ميداد ، چرا الان؟؟؟؟؟!!!!! اين درست مثل هم گام شدند با امريكاست كه فشار مياورد بر جمهوري اسلامي و ملت ايران كه توان موشكي خودمان رو بايد متوقف كنيم،!!!؟ خب وقتي بودجه نداشته باشد بخش دفاعي نميتواند قدرت موشكي كشور عزيزمان رو تقويت كند در بخش دفاعي، ايا اين در پس توافقات هسته اي دولت نيست؟؟؟؟؟ خيلي راحت جلوگيري از توان قدرت موشكي و دفاعي كشور شود؟؟؟؟؟ بدتر از همه از همين اول كار نماينده هاي مجلس چه زود تغيير مسير دادند و شدند نماينده دولت نه ملت!!!!!!؟؟؟؟؟ ملت از مجلس ميخواهد تازه در اين بحران منطقه اي و جنگ و نا امني ، از رديف بودجه هاي مصرفي دولت بكاهد و بر بودجه دفاعي كشور اضافه كنند تا مرزبان ايران اسلامي از سلاحهاي مدرنتر در جهت دفاع از خاك وطن بهره مند شوند، نه اينكه همسو با دولت بيايند و بودجه دفاعي كشور رو كاهش دهند، و اين همان چيزي است كه غربيها مرتبا دارند از ان دم ميزنند و به صراحت بيان ميدارند از هر راهي شده مانع كسترش توان موشكي ايران خواهيم شد ، در بخش دفاعي اش، خب اين كاهش بودجه دفاعي ايا هم صدايي با انان نخواهد بود و ضربه به توان دفاعي ايران نخواهد زد؟؟؟؟؟؟ واقعا اين چه لايحه اي است كه دولت به مجلس برده؟؟؟؟؟ و چرا نمايندگان بدون در نظر گرفتن عراقب ان در اينده فوريت انرا تصويب كردند؟؟؟؟؟ در منطقه اي كه كشوري مثل عربستان دارد چندين برابر ما براي خريد سلاح بودجه صرف ميكند، و مزدور به داخل خاك ايران ميفرسد تا خرابكاري كنند، انوقت نمايندگان مجلس ما براي مقابله با اين تهديدات چه كردند؟؟؟؟ فوريت كاهش بودجه دفاعي كشور رو تصويب كردند!!!!!!!!!!؟؟؟؟ واي بر چنين تفكراتي، حضرت اقا در ديدار با خبرگان فرمودند انقلابي باقي بمانيد و فكر كنيد، خب چرا مجلس ما اينچنين عمل نميكند؟؟؟؟؟؟ (3811995) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.