نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450933
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
برخی به خلاف می‌گویند مجلس حقوق‌های نجومی را قانونی کرد/سقف حقوق مقامات ۱۰ الی ۱۴ میلیون تومان است
بخش سیاسی االف،‌ ۱۴ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲
رئیس مجلس شورای اسلامی با تکذیب برخی ادعاها مبنی بر قانونی شدن حقوق‌های نجومی در مجلس گفت: دریافتی مقامات طبق این قانون محدود شده است.به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای
شورای نگهبان عامل این اصلاح بوده است که از نظر من خیلی مسئله مهمی نیست. لفظ «مدیریتی» تخصیصی به مقامات نمی‌زند. چرا به شورای نگهبان چیزی نمی‌گویید؛ لابد می‌ترسید که صلاحیت آقایان را رد کنند.
جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس در خصوص حقوق‌های نجومی گفت: طبق این مصوبه، سقفی برای حقوق مقامات و مدیران تعیین شد که بر این اساس سقف حداکثر حقوق ۱۲ تا ۱۴ میلیون است که بستگی دارد حداقل حقوق چه مقدار در نظر گرفته شود. مبنای این مصوبه برای کنترل بود تا جلوی حقوق‌های نجومی گرفته شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تبصره‌ای بر این ماده زده شد که بر اساس آن بعضی کارکنان تخصصی و افرادی که در مناطق محروم کار می‌کنند اعم از پزشک یا جراحی که در خارک کار می‌کنند، بتوانند حقوق بیشتری بگیرند و تا ۶۰ درصد به سقف حقوقشان اضافه شود؛ به عبارت دیگر اگر پزشک یا جراحی در خاش جراحی کرد، علاوه بر این بتواند ۶۰ درصد اضافه بگیرد؛ نه مقامات.

لاریجانی ادامه داد: مجلس کار ضابطه‌مندی انجام داد، سقف حقوق مقامات را مشخص کرد که حدود ۱۰ تا ۱۴ میلیون بود و بعد برای موارد استثناء آن هم با تقاضای رئیس قوه یا معاون رئیس‌جمهور و یا وزیر،
تمام جار و جنجال‌های حقوق‌های نجومی در کشور این بود که می‌گفتند برخی افراد ۵۰ تا ۶۰ میلیون می‌گیرند؛ ما با تصویب این ماده، سقف حقوق را ۱۰ میلیون تعیین کردیم.
برای مواردی استثنایی که کار ویژه می‌کنند و باید به حقوقشان اضافه شود، تمهیداتی در نظر گرفته شد.

وی با تأکید بر اینکه مصوبه مجلس، حقوق مدیران و مقامات را در حد ۱۰ میلیون و کمی بالاتر محدود کرده است، اظهار داشت: شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت و اعلام کرد با این مصوبه، نظامات مدیریتی دچار مشکل می‌شود. ایراد شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق با حضور اعضای شورا بررسی شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای شورا اعلام کردند اگر در این مصوبه کلمه «مدیریت» اضافه شود و آن هم ۶۰ درصد شود، از نظر ما دیگر مشکلی ندارد.

لاریجانی اصلاح ماده ۳۸ را در راستای رفع ایراد شورای نگهبان خواند و گفت: اصلاح این ماده بدین معنا نیست که صدر ماده ۳۸ که مقامات هستند، تغییر می‌کند، بلکه در خصوص تبصره‌ این ماده است که موارد استثناء تعیین شده است.

وی تصریح کرد: مگر بحث حقوق‌های نجومی مربوط
اگر مقصودتان بحث‌های انتخاباتی است، خلاف نگویید. درست راجع به مجلس صحبت کنید. مگر امام (ره) نفرمود مجلس در رأس امور است. این آقایانی که می‌گویند ما خیلی قانون‌مداریم و طرفدار ولایت‌فقیه هستیم، چرا راجع به جایگاهی که امام (ره) و رهبری صحبت کردند، حرف خلاف می‌زنند؟
به یک پزشک یا مهندسی بود که در خارک و مناطق محروم کار می‌کنند؛ مدیران و مقامات محدود شده‌اند. طبق این ماده، اگر مشاغل تخصصی، مدیریتی و واحدهای عملیاتی مناطق مرزی و محروم باشند، با تقاضای رئیس قوه و یا وزرای مربوطه می‌توانند تا ۶۰ درصد بیشتر حقوق بگیرند؛ یعنی برای این افرادی که تخصص دارند و به مناطق محروم می‌روند، تمهیداتی در نظر گرفته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: چرا در جامعه به خلاف می‌گویند مجلس حقوق‌های نجومی را قانونی کرد؛ این دروغ است. مجلس حقوق‌های نجومی را فیکس کرد تا بیشتر از این نگیرند.

وی ادامه داد: تمام جار و جنجال‌های حقوق‌های نجومی در کشور این بود که می‌گفتند برخی افراد ۵۰ تا ۶۰ میلیون می‌گیرند؛ ما با تصویب این ماده، سقف حقوق را ۱۰ میلیون تعیین کردیم.

لاریجانی اظهار داشت: بعضی از تشکل‌هایی که به تازگی در فضای انتخابات به وجود آمدند، با یک بیان بی‌ادبانه نسبت به مجلس، حرف‌های نادرست می‌زنند.

وی افزود: جالب این است که رئیس کمیسیون تلفیق که جزو مؤسسین این تشکیلات است، ایشان به من گفت که شورای نگهبان گفته باید کلمه «مدیریتی» را اضافه کنیم.

وی ادامه داد: شورای نگهبان عامل این اصلاح بوده است که از نظر من خیلی مسئله مهمی نیست. لفظ «مدیریتی» تخصیصی به مقامات نمی‌زند. چرا به شورای نگهبان چیزی نمی‌گویید؛ لابد می‌ترسید که صلاحیت آقایان
این ایراد را شورای نگهبان گرفت و اگر ایرادی دارید به شورای نگهبان بگویید. این جار و جنجال راه انداختن در مجلس، به ضرر مردم و افکار عمومی است و خلاف واقعیت است.
را رد کنند.

لاریجانی تصریح کرد: حرف مجلس روشن است، غیرعلنی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: الان هم اِشکالی ندارد، اگر شورای نگهبان ایراد گرفت، کل آن را حذف کنید؛ مجلس از روی موضع انقلابی و تائید فرمایش مقام معظم رهبری  دغدغه‌ای داشت تا حقوق مقامات را محدود کند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که بحث حقوق‌های نجومی مطرح شد، من به آقای رئیس‌جمهور گفتم به وزرا ابلاغ کن که بیش از ۱۰ میلیون نباید بگیرند؛ نظر ما الان هم همین است. مقامات کشوری باید دریافتی محدود داشته باشند. اگر لازم بود به یک مدیر متخصص در مناطق محروم کمک کنیم، آن استثناء است و مربوط به اداره کشور است. مصوبه‌ای که همین الان هم اصلاح کردیم، شامل مقامات نمی‌شود.

وی افزود: اگر مقصودتان بحث‌های انتخاباتی است، خلاف نگویید. درست راجع به مجلس صحبت کنید. مگر امام (ره) نفرمود مجلس در رأس امور است. این آقایانی
بعضی از آقایانی که این حرف‌ها را زده‌اند، اینها در مجلس سابقه دارند و دریافتی‌هایشان در مجلس هم وجود دارد. آنقدر جانماز آب نَکشند، می‌دانم چطور بوده‌اند. من بیشتر از این نمی‌خواهم صحبت کنم، فکر می‌کنم کفایت می‌کند.
که می‌گویند ما خیلی قانون‌مداریم و طرفدار ولایت‌فقیه هستیم، چرا راجع به جایگاهی که امام (ره) و رهبری صحبت کردند، حرف خلاف می‌زنند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهم نیست که در کشور از این حرف‌ها زده شود، اما نباید بی‌جهت اعتماد مردم را تخریب کرد. مجلس کار درستی انجام داد و حقوق مقامات را محدود کرد. نه ۲۴ میلیونی که می‌گویید، چرا خلاف می‌گویید؛ ۱۰ میلیون است. ما گفته‌ایم که مقامات بیش از این نمی‌توانند بگیرند و در صدر ماده، به این موضوع تأکید شده است.

لاریجانی گفت: این ایراد را شورای نگهبان گرفت و اگر ایرادی دارید به شورای نگهبان بگویید. این جار و جنجال راه انداختن در مجلس، به ضرر مردم و افکار عمومی است و خلاف واقعیت است.

وی افزود: مجلس هم زبان دارد، حرف خواهد زد، این‌طور نیست که شما یک چیز خلافی بگویید به خاطر انتخابات، کسی به شما چیزی نگویید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعضی از آقایانی که این حرف‌ها را زده‌اند، اینها در مجلس سابقه دارند و دریافتی‌هایشان در مجلس هم وجود دارد. آنقدر جانماز آب نَکشند، می‌دانم چطور بوده‌اند. من بیشتر از این نمی‌خواهم صحبت کنم، فکر می‌کنم کفایت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : حقوقهای نامتعارف + مجلس + حقوق نجومی + مدیر نجومی‌بگیر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۸:۰۹
ادبیات صحیح هین است که میبینید
خودتان شان مجلس را رعایت کنید آقای رییس (4185439) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۰:۴۳
البته حرفهاي ديگري هم زد...تعدادي از شما موسسان اين گروه تازه تاسيس عضو مجلس بوده ايد و حقوقهاي دريافتي شما هم مشخص است پس چرا جا نماز اب ميكشيد...چرا با اعتماد مردم بازي ميكنيد..چرا دروغ ميگوييد... (4185500) (alef-13)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۰:۴۰:۲۲
موضوع حقوق های نامتعارف و نجومی شده آب گل آلود
اندر حکایت شفاف نبودن فرمول و سقف قانونی ، هرکس عددی میدهد و هیچ دو تا رقمی مشابه نیست
رییس مجلس خود دو عدد می دهد 12 و 14
رییس دیوان محاسبات می گوید 20
سخنگوی کسیون تلفیق 12 میلیون و 600 هزار
سخنگوس دولت 10 میلیون
قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و 300هزار تومان
بر اساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد در سال جاری حدود 19 میلیون تومان
یکی می گوید 11 میلیون
دیگری 18 میلیون
بابا چه خبر است ، یعنی یک قاعده عادلانه و واحد اینقدر بر شما سخت است
پس تا آب گل آلود است مدیران محترم و بیشتر ، کسانی که اختیار رانت را در دست دارند چشم را بر تقوا ببندید و ماهی گیری کنید . (4187626) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۹:۱۹:۴۸
البته حقوق مجلس ۳۵ میلیون است، شامل حقوق ماهیانه و محافظ و راننده و اجاره دفتر نماینده در حوزه نمایندگی،
اگر نماینده ای این حقوق را گرفته، و در این موارد هزینه کرده، در حقیقت یک چهارم آن نصیب خودش ، شده یعنیر کمتر از ۹ میلیون، و این مقدار حقوق ،طبیعی است و مشکلی ندارد،
اما نماینده ای که ۳۰ میلیونش را برداشته و ۵ میلیون را صرف هزینه ها کرده، در حقیقت جزء نجومی خورهاست، و آقای لاریجانی حق ندارد به. همه تهمت بزند، و تهدید کند، ایشان باید نجومی خورهای مجلس را شناسایی و به مردم معرفی کند، لاریجانی حق ندارد نمایندگان پاکدستی مانند حاج بابایی و توکلی و نادران و .... را متهم وتهدید کند، این بداخلاقی است،

ضمنا
مگر تازه تاسیس بود یک گروه جرم است؟؟!!
مگر عدالت طلبی و طرح یک مطالبه عمومی در جلو گیری از رسمیت یافتن یک ظلم بزرگ ، کارناپسندی است؟؟!!
آقای لاریجانی باید از آقای توکلی و از همه اشخاص و گروه هایی که به این مصوبه اعتراض کردند تشکر کند ، نه به تهدید و تخریب و گوشه و کنایه زدن علیه آنها روی بیاورد،
مردم تصویر خوشایندی از برخی بداخلاقی های احمدی نژاد و روحانی و بعضی از وزرای روحانی ندارند،و دوست ندارند که نام رییس مجلس نیز در این فهرست ناخوشایند قرار بگیرد. (4188471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۲:۴۶
آقای لاریجانی چرا فرار به جلو
شورای نگهبان گفت اضافه کنید نگفت چقدر که رفتید کردینش ۲۴ میلیون (4185506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۲:۴۰
اینکه انتخاباتی هست دلیل نمیشه بی ربط باشه..اگر خبر دروغه تکذیب بشه اولی اگر دروغ نیست و قانون بدی تصویب شده باید تغییر کنه..اینکه انتخاباتی باشه چیزی رو تغییر نمیده (4185526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۰:۰۹
احسنت (4185536) (alef-3)
 
علیمراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۰۹:۰۷
جناب لاریجانی لطفا پا اش هایی را که مدیران بانک های زیان ده از محل زیان گرفته اند را در دستور کار قرار دهید (4185732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۹:۱۶
واقعا لاریجانی از این مصوبه که همه رو شاکی کرده دفاع نکنه من بکنم؟!
هی بگو احسنت (4185844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۰:۴۰
۱ گفتید شورای نگهبان خواسته.
شورای نگهبان قانون تصویب نمیکند هر چه هم نظرش باشد نهایتا مجلس تصویب میکند و به اسم اوست گر مخالف بودید به مجمع تشخیص میفرستادید.


۲ گفتید دریافتی نماینده سابق بالا بوده
اگر دریافتی نماینده بالا بوده مشکل در پرداخت کننده یعنی مدیریت مجلس بوده چون نماینده ها که بر خلاف فیش نجومیها خودشان مدیر سازمان نبودند. ضمنا بگم بگم بده و سو استفاده از اطلاعات برای سرکوب مخالف است

۳ گفتید به شورای نگهبان میترسید اعتراض کنید چون از رد صلاحیت میترسید . حاوی نوعی انتساب خلاف بین به شوراست که سخنگوی شورا جواب دهد ایا شورا از قدرتش در رد صلاحیت منتقدش استفاده میکند؟ (4185537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۴:۰۷
روزنامه های زنجیری امروز تمام قد از طرح حقوق نجومی لیست امید دفاع کرده و مخالفان مصوبه را عده ای پوپولیست عنوان کردند!!!!! (4185544) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۳:۱۶
براي افزايش حقوق كارگران و كارمندان بودجه نيست براي يارانه 45هزار توماني بودجه نيست براي بازنشستگي زنان با 20 سال و 20 روز حقوق بودجه نيست ولي براي حقوق هاي نجومي بودجه به اندازه كافي هست اگر نجومي بگيران محدود بودند الان علانا همه مديران نجومي بگير مي شوند واقعا كه عين عدالت اسلامي را اجرا مي كنيد. دست همتون از دولت گرفته تا مجلس و شوراي نگهبان و شوراي مصلحت نظام درد نكنه ممنون كه تا اين حد به فكر اقشار جامعه هستيد (4185569) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۶:۴۸
درود بر لاريجانى (4185576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۸:۵۵
اره بذار یک ماه از جیبت بردارن حقوق ۲۴ تومنی بدن
بعد بیشتر درود می فرستی (4185842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۷:۱۳
اقا لاریجانی گویا اخیرا دارند نقش اقای ولایتی در انتخابات قبل را به عهده میگیرند
اما باید گفت مردم هوشیار شده اند و چهار سال تجربه کسب کرده اند و جناب روحانی و لاریجانی را بهتر از قبل میشناسند (4185578) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۷:۲۸
اقای لاریجانی واقعا چه فکری راجع به مردم میکنید؟
20برابر حقوق کارگر گرفتن حق هیچکس نیست حتی رییس جمهور.چه خبر است ؟ کمی انصاف به خرج بدهیم تا کشور دچار بحران نشود (4185580) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۶:۳۱
آقای لاریجانی، به جای سیاسی کردن قضیه و تهدید معترضین، بهتر است واقعیت های کشور را درک کنید و مشکل اصلی را حل کنید.
آیا مدیران نالایق از این مصوبه سواستفاده نخواهند کرد؟
شما نمی دانید چگونه با سواستفاده از خلاهای قانونی، حقوق و مزایای عجیب و غریب از بیت المال برداشت می کنند؟
شما دردهای جامعه را بفهم. شما مشکلات کارگرهای محروم از حداقل های زندگی را درست کن. (4185593) (alef-13)
 
زاده مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۹:۳۳
اقای لاریجانی خیالتان راحت مردم دیگه به شما اعتماد ندارند توجیح نکنیدوباکلمات بازی نکنیداین کی بود کی بود من نبودم بازیهارامردم خوب میفمندشمامدیران بگیرید هرچقدر میخواهید,فعلاریشوقیچی دست شماست ما راهم بیخیال که چگونه زندگی میکنیم. (4185617) (alef-13)
 
جواد فراهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۱۷:۰۵
راه دور زدن قانون همین تبصره هاست که بعدا مشگل برای مردم میشود (4185633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۳:۴۹
کارشناسان لطفا نظر بدهند (4185648) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۰۷:۰۳
در مملکتی که مدیران بانک های زیان ده در چند سال گذشته که زبان را مخفی می کرده اند پاداش های سنگینی گرفته اند چه جمله ای می نوان گفت جناب لاریجانی به این موضوع حتما رسیدگی کنید (4185727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۴:۲۹
"اینها در مجلس سابقه دارند و دریافتی‌هایشان در مجلس هم وجود دارد" به عبارتی تائید شد مجلس هم بی بهره از این سفره باز بیت المال نبوده! کلا فضا جالب است، آنقدر دنیا طلبی در همه جا رخنه کرد و به دلیل مصلحت اون درصد قلیل حرفی نزدند، الان ترجیع بند هر گفتار مفصل یا خلاصه ای به چنین گفتمانی ختم مشود! (4185746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۵:۳۹
آقای دکتر توکلی اگر جوابی دارید بفرمایید.
چون اولین معترض حضرتعالی بودید.
شما راست میگفتید یا ایشان (4185748) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۷:۵۶
آقای لاریجانی! ازقدیم گفتن : حرمت امامزاده رامتولی بایدنگه دارد...وقتی مجلس نمی تواندازپس استیضاح یک وزیربربیایدکجایش درراس اموراست؟ مجلس وقتی در"راس امور"است که نمایندگانش"عصاره ی فضایل ملت"باشند! (4185756) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۲۰:۳۴
جناب آقای لاریجانی پس تیتر کیهان و روزنامه های هم طیف باهاش رو ندیدی که علنا چه نسبتی به مجلس دادن! (4185761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۲۶:۴۷
حالا میبینیم با همین قانون، تمام مدیران پایتخت هم به بهانه خدمت در مناطق مرزی اون 60 درصد رو میگیرن (4185768) (alef-13)
 
م.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۳۸:۴۲
آقای لاریجانی لطفا فرافکنی نفرمایید چرا که خود میدانید مدیران جهت بهرمندی از حقوق 24 میلیونی حکم کارگزینی خود را مثلا در روستایی در جاسک و در حال خدمت رسانی میزنند در حالیکه در اتاق لوکس با حکم داخلی مدیریت میکنند. (4185779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۴:۳۲
امام علی می فرمایند : در جامعه اسلامی سطح مسئولین باید در حد پایین تر اقشار جامعه باشد تا درد را بچشد . چرا باید مقامات 10 الی 14 میلیون بگیرند و کارگر 800 تومن ؟ (4185834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۲۷:۴۲
تفاوت دریافتی و حقوق در چیست؟ در نجوم آن است یا در سقف آن در کف آن است یا مفت بری؟ (4185857) (alef-3)
 
کاظم
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۵:۴۴:۱۸
به مدیران علاوه بر حقوق نجومی مصوبه مجلس یارانه نقدی ۲۰ برابری هم بدهید تا بیشتر درد مردم را بفهمند !!!!! (4186094) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۶:۰۹:۰۷
يعني شماهايي که معترضيد نمي دونستيد تا حالا مديرا چقدر حقوق مي گرفتن؟قرار نيست سرمون رو توي برف کنيم.همين نهادها رو بگرديد متوجه اهداف ساماندهي دريافت ها ميشي. (4186134) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۶:۲۸:۱۲
راهکار مناسب تعیین مالیات تصاعدی برای حقوق ها میباشد مانند نروژ. (4186161) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۰:۵۲:۰۴
لاریجانی : ما به حساب این قضیه خواهیم رسید ! (4186775) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۲:۱۹:۴۶
حقوق مدیران باید معتدل باشد. یک میلیون تومان حقوق، پول قند وچای مهمان های مسئولان کشوری هم نیست.درخواست این مبلغ در کامنتها پوپولیستی است. احساس می کنم حقوق بالای ده میلیون هم غیر اسلامی باشد. حفظ ارزش پول وظیفه ی مسئولان است. با این حقوق ها حرمت پول ملی را حفظ نکرده ایم و از لحاظ روانی بار منفی بر ارزش پول کشور دارد. دو سال پیش برای تاییدیه بیمه پزشکی در یک بیمارستان در خواست 20 هزار تومان کرد. دو روز مرخصی گرفتم ونزدیک 40 هزار تومان هزینه کردم. ولی باج ندادم. پیش رئیس بیمارستان رفتم وگفتم اگر این باج را بدهم به پول مملکت خیانت کرده ام و بدون پرداخت ریالی به پزشک مربوطه تاییدیه را گرفتم. آری دوستان شورای نگهبان و شورای اسلامی، حرمت امامزاده رامتولی آن باید نگهدارد. همگان شاهدند که نویسنده ی این سطور در 4 سال گذشته همواره از دولت حمایت کرده است. ولی حقوق بالای 10 میلیون را اصلا تایید نمی کنم. قیامت خود را که نباید بسوزانیم. (4186947) (alef-13)
 
ملك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۳:۱۷
آقاي لاربجاني، رياست محترم مجلس، آقاي به اصطلاح انقلابي و سرانجام آقاي مسلمان، چرا تصويب حقوق ١٠ تا ١٤ ميليوني ؟ وجدان خود را قاضي كنيد، چرا ١٤ ميليون ؟ چون برخي تجار و توليد كنندگان و پزشكان و فوتبالي ها و ... درآمد نجومي دارند شما هم براي عقب نماندن از اين قافله از حقوق ١٤ ميليوني و ٢٤ ميليوني دفاع مي كنيد ؟ آيا به اين زودي فراموش كرديد كه مسئولان و كارگزاران كشور بايد قبل از هر چيز مسلمان، انقلابي و عادل باشند، بيشتر از ديگران كاركنند و كمتر از همه دريافت كنند ؟ آقاي لاريجاني، برادر عزيز، ايثار و از خود گذشتگي و مشخصات يك مسئول انقلابي را من حقير بايد به شما يادآوري كنم ؟ يعني شما مشخصات و مختصات يك جلودار مسلمان و انقلابي را نمي دانيد و وارد اين عرصه شده ايد ؟ و از اين مهمتر معترضين به حقوق هاي نجومي را هم تهديد مي كنيد ! واي به روزي كه بگندد نمك و امروز همان روز است. همين و بس (4195116) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.