توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480831
دیدار ظریف و دبیرکل سازمان ملل در آستانه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به قزاقستان سفر کرده است، روز جمعه با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در شهر آستانه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به قزاقستان سفر کرده است، روز جمعه با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در شهر آستانه دیدار و گفت وگو کرد.
 
ظریف برای شرکت در آئین گشایش نمایشگاه بین المللی اکسپو 2017 به آستانه پایتخت قزاقستان سفر کرده است.
 
در این دیدار، دییرکل سازمان ملل با محکوم کردن حادثه تروریستی تهران با دولت و ملت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد.
 
طرفین همچنین بطور مفصل در باره موضوعات منطقه ای از جمله سوریه، عراق و یمن گفت وگو کردند.
 
دبیرکل سازمان ملل در دیدار با ظریف تنها راه حل بحران ایجاد شده بین برخی کشورهای عربی خلیج فارس را گفت وگو و مذاکره خواند.
 
گوترش در ادامه همچنین ضمن تائید اجرای مفاد برجام توسط جمهوری اسلامی ایران گفت: موضع رسمی سازمان ملل حمایت از روح و متن برجام است که توافقی تاریخی است.
 
وی همچنین از نشست مرتبط با موضوع ریزگردها در تهران حمایت کرد و گفت: مدیریت پایدارمنابع آب باید به نحوی صورت گیرد که آثار زیانبار زیست محیطی برای کشورها پیرامونی ایجاد نکند.
 
ظریف وزیر امور خارجه ایران همچنین دیروز با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان، غیرت عبدالرحمانف و وانگ یی وزیران خارجه قزاقستان و چین در باره روابط دوجانبه، اوضاع منطقه ای و تنش عربی مذاکره کرد.
 
 
کلمات کلیدی : محمدجواد ظریف+قزاقستان +آنتونیو گوترش+سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.