توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 223737
معرفی برترین‌ برنامه های نوروزی سیما
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
همانطور که پیشِ‌بینی می‌شد «پایتخت۳» جوایز بسیاری را در مراسم تقدیر از برترین‌های نوروزی از آن خود کرد، «آقای گزارشگر» بهترین مسابقه نوروزی و «کلاه قرمزی» بهترین برنامه کودک معرفی شدند و ضمن موفقیت برنامه‌های ترکیبی شبکه‌ آموزش همچون «صبحی دیگر» و «قند پهلو»، در این مراسم توجه ویژه‌ای نیز به عرصه دوبله صورت گرفت.

به گزارش مهر، مراسم تقدیر از حدود ۷۰ نفر از عوامل و دست‌اندرکاران تهیه برترین برنامه‌های نوروزی سیما، شامگاه گذشته دوشنبه اول اردیبهشت با اجرای مجید یراق‌بافان و با حضور علی دارابی معاون سیما، مدیران شبکه‌ها، سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و رییس ستاد مرکزی راهیان نور، احمدعلی کیخواه و مهناز مظاهری معاونان سازمان حفظ محیط زیست، سردار اسکندر مومنی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، حجت الاسلام شهاب مرادی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی‌و جمعی از هنرمندان و برنامه سازان برتر نوروز ۹۳ در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

معرفی بهترین برنامه‌های معارفی
در این مراسم در بخش برنامه‌های معارفی نوروز فاطمی‌ سیما، از میان نامزدهای بهترین برنامه‌های ترکیبی معارفی؛ به دلیل طراحی و اجرای جذاب و ارتباط مناسب با مخاطب شبکه قرآن و محتوای خوب و اثر گذار محمد صیرفی مجری و حجت الاسلام علوی کارشناس برنامه «یاد خدا» کاری از شبکه قرآن و معارف سیما قدردانی شد.

همچنین از حجج اسلام غیاث، رفیعی و شهاب مرادی به عنوان کارشناسان مذهبی برنامه­‌های معارفی سیما که در ایام تعطیلات نوروزی و ایام فاطمیه بیشترین همراهی را با برنامه‌های تلویزیونی و مخاطبان سیما قدردانی شد.

در بخش مسابقات معارفی و قرآن، از علی اکرمی‌ برای تهیه مسابقه «چشمه‌های جاری» کاری از شبکه قرآن و معارف سیما به دلیل نوآوری و بهره‌مندی از قرا برجسته و ممتاز کشور در اماکن متنوع و اقلیم مختلف ایران و ایجاد فضای بصری و گرافیک تصویری جذاب و مناسب در برنامه تجلیل شد و هدایایی به مجریان برنامه سید وحید مرتضوی و الهام غفاری اهدا شد.

در بخش مستندهای معارفی و قرآنی نیز از علی افشاری برای تهیه مستند «یک کلام حرف حساب» تجلیل شد. از نعمت الله مهدیانی تهیه کننده برنامه «خاک آشنا» کاری از مرکز بسیج صدا و سیما تجلیل شد که این برنامه به طور زنده از شبکه‌های مختلف سیما پخش شده بود.

در بخش برنامه‌های ویژه شعار سال برنامه دریچه کاری از شبکه یک سیما به عنوان برترین برنامه نوروز ۹۳ که به تبیین شعار سال پرداخت معرفی شد و از محسن رفیعی برای تهیه این برنامه قدردانی شد. در ادامه این مراسم در بخش برنامه‌های مرتبط به حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از فرشاد شکیبی برای تهیه برنامه «نوروز کتاب بخوانیم» شبکه سه سیما به دلیل پرداخت هوشمندانه، جذاب، ساده و متناسب با نیاز مخاطب در حوزه کتاب نیز تجلیل شد.

«آقای گزارشگر» بهترین مسابقه شد

به دلیل نوآوری و خلاقیت در طراحی و اجرا مسابقه «آقای گزارشگر» توسط هیات داوران برنامه‌های نوروزی انتخاب و به رسم یادبود هدایایی به حسین آقازمانی طراح و برنامه ریز؛ مهدی محمدی تهیه کننده و محمدرضا احمدی مجری اهدا شد.

«حیات خانه ما» و «با سِیمره» برترین مستندهای نوروزی سیما در مراسم تقدیر از تولیدات تلویزیونی نوروز۹۳ شدند و هدایایی به سیدمانی صادقی تهیه کننده و کارگردان «حیات خانه ما» کاری از شبکه دو سیما و بهمن ابراهیمی‌ تهیه کننده و کارگردان «باسِیمره» کاری از شبکه جام جم اهدا شد.

تقدیر از برنامه‌های شبکه آموزش در بخش برنامه‌های ترکیبی

در بخش برنامه‌های ترکیبی برنامه «صبحی دیگر» برترین معرفی شد و از سیدرامین ملکی موسوی تهیه کننده و نیما کرمی‌ مجری تجلیل شد. همچنین جایزه ویژه هیأت داوران بخش برنامه­‌های ترکیبی و مسابقه به برنامه «قندپهلو» شبکه آموزش سیما اهدا و از رضا رفیع کارشناس و مجری، شهرام شکیبا کارشناس ، ناصرفیض کارشناس و امیر قمیشی تهیه کننده برای ساخت برنامه قند پهلو تقدیر شد.

در بخش فیلم‌های تلویزیونی در بخش بهترین کارگردانی، شبنم عرفی نژاد برای کارگردانی فیلم تلویزیونی «فصل تازه» محصول سیمافیلم به دلیل استفاده هوشمندانه از ظرفیت‌های فنی و هنری تلویزیون در خلق اثری جذاب و متناسب با مخاطبان عام رسانه معرفی شد.

در بخش بهترین تهیه کنندگی، از بین نامزدهای این بخش محمدرضا شفیعی برای تهیه فیلم تلویزیونی «فریادهای خاموش» محصول شبکه دو به دلیل پرداخت مناسب به موضوع نسل کشی مسلمانان در کشور میانمار و بیان واقعیت‌های جهان امروز و انعکاس نقض حقوق بشر در سایه سکوت قدرت‌های استکباری و مدعیان دروغین دفاع از کرامت انسانی انتخاب شد.

سعید چنگیزیان بهترین بازیگر مرد و رامین‌فر بهترین بازیگر زن

همچنین از رهبر قنبری و بابک نبی زاده برای نگارش فیلمنامه، فیلم تلویزیونی «پنجره» محصول شبکه دو سیما قدردانی شد. در بخش بهترین بازیگر مرد، سعید چنگیزیان برای بازی در فیلم تلویزیونی «دنیای بهتر» محصول سیما انتخاب و ریما رامین فر برای نقش آفرینی در فیلم تلویزیونی «چند روز بیشتر» محصول سیما فیلم به عنوان بهترین بازیگر زن، انتخاب شد.

علیخانی هم جایزه گرفت

در مراسم تقدیر از بهترین‌های نوروز ۹۳ سیما از احسان علیخانی مجری و تهیه کننده ویژه برنامه تحویل سال در شبکه سه قدردانی شد. همچنین از علی زلّقی کارگردان تلویزیونی برنامه «سه ستاره» قدردانی شد.

جایزه ویژه هیات داوران به «کلاه قرمزی»
در این مراسم جایزه ویژه هیئت داوران در بخش کودک و نوجوان به کلاه قرمزی اهدا شد. در این مراسم با دعوت از ایرج طهماسب کارگردان، مجری و نویسنده، حمید جبلی نویسنده، عروسک گردان و صداپیشه و حمید مدرسی تهیه کننده برنامه کلاه قرمزی تجلیل شد.

در بخش برنامه‌های ورزشی، مهدی توتون چی برای تهیه برنامه «جام بیستم» معرفی شد. هیات داوران توجه به موضوع جام جهانی و حمایت از حضور تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی‌ ایران در این رویداد بزرگ ورزشی و توجه به سیاست ها و ماموریت‌های محوله رسانه ملی در موضوع ورزش از دلایل این انتخاب ذکر کرد.

در بخش بهترین طراحی و اجرای جدول پخش و اطلاع رسانی دیجیتالی، زیرنویس، اطلاع رسانی تصویری و تیزرهای معرفی برنامه ها از مجید هاشمی‌فرا مدیریت پخش شبکه تهران، برای طراحی و اجرای مناسب جدول پخش و زیرنویس برنامه و اطلاع رسانی دیجیتال EPGدر تعطیلات نوروزی قدردانی شد. همچنین در این مراسم علی رحیمی‌ از تأمین برنامه شبکه چهار سیما به دلیلانتخاب، آماده سازی و توزیع مناسب برنامه ها به ویژه فیلم‌های سینمایی متناسب با ساعات پربیننده و توجه به مخاطبان جامعه هدف و ماموریت‌های محوله این شبکه تقدیر شد.

بهرام زند جایزه گرفت و بهترین‌ صدابردار و صداگذار معرفی شد
در بخش فیلم‌های سینمایی بهرام زند به عنوان بهترین مدیر دوبلاژ فیلم سینمایی، غلامعلی افشاریه برای مدیریت دوبلاژ فیلم‌های مستند انتخاب شدند. همچنین حسین شایگان به عنوان بهترین مترجم و ویراستار و سیدمحمد کشفی به عنوان بهترین صدابردار و صداگذار انتخاب شدند.

در این مراسم همچنین ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی تمامی‌همکاران واحد دوبلاژ و رپرتاژ در مرکز تولید و فنی هدایایی به حسن طرازنده مدیر واحد دوبلاژ و فریدالدین امامی‌ مدیر واحد رپرتاژ اهدا شد.

در بخش مجموعه‌های نمایشی برتر نوروز ۹۳ در بخش بهترین تدوین، حسین غضنفری برای تدوین مجموعه نمایشی روزای بد به در شبکه سه سیما معرفی شد. در بخش بهترین تصویربرداری، فرشاد گل سفیدی تصویربردار مجموعه نمایشی روزای بد به در شبکه سه سیما تقدیر شد.

امین حیایی و بهاره رهنما بهترین بازیگران مرد و زن
در بخش بازیگران منتخب مرد امین حیایی برای ایفای نقش بهادر در مجموعه نمایشی «خوب، بد، زشت» و در بخش بازیگران منتخب زن بهاره رهنما برای ایفای نقش بهاره در همان مجموعه نمایشی از شبکه دو سیما انتخاب شدند.

در بخش بهترین صدابرداری و صداگذاری، امیر پرتوزاده صداگذار مجموعه نمایشی پایتخت ۳ شبکه یک سیما و محمد علیزاده شالچی صداگذار مجموعه نمایشی ما فرشته نیستیم شبکه تهران و در بخش بهترین طراحی صحنه و لباس آرزو غفوری برای طراحی صحنه و لباس مجموعه نمایشی پایتخت ۳ شبکه یک سیما تجلیل شدند.

همچنین جایزه بهترین گریم به مجید اسکندری برای طراحی و اجرای گریم مجموعه نمایشی پایتخت ۳ رسید و در بخش بهترین موسیقی آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز مجموعه نمایشی پایتخت ۳ شبکه یک سیما تقدیر شد.

تقدی از محسن تنابنده برای ۵ سمت در «پایتخت۳»

در بخش بهترین فیلم نامه، محسن تنابنده طراح، بازیگردان و مشاور کارگردان، سرپرست نویسندگان و بازیگر مجموعه نمایشی پایتخت۳ شبکه یک سیما تقدیر شد. در بخش بهترین کارگردانی نیز سیروس مقدم برای کارگردانی مجموعه نمایشی پایتخت ۳ شبکه یک سیما جایزه گرفت.

بازیگران بهبود فریبا و زنش جایزه گرفتند
در بخش بهترین بازیگر زن نسرین نصرتی برای ایفای نقش فهیمه در مجموعه نمایشی پایتخت ۳ معرفی شد و در بخش بهترین بازیگر مرد هم مهران احمدی بازیگر نقش بهبود فریبا در مجموعه نمایشی پایتخت ۳ جایزه گرفت.

درو کردن جوایز توسط «پایتخت»
همچنین جایزه بهترین مجموعه نمایشی به الهام غفوری برای تهیه مجموعه نمایشی پایتخت ۳ شبکه یک سیما رسید.

همچنین از دیگر بازیگران و عوامل مجموعه تلویزیونی «پایتخت۳» نیز قدردانی شد. علیرضا خمسه، احمد مهران فر ، هدایت هاشمی‌، هومن حاج عبداللهی ، ریما رامین فر ، منگ هان ژانگ ، امیر معقولی ، خشایار الوند و حسن وارسته، خشایار موحدیان و سعید سیاح و علیرضا نجف زاده از جمله تقدیر شده‌ها در این بخش بودند.