توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354831
رژیم صهیونیستی در آستانه تشکیل راستگراترین دولت
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آستانه تشکیل راستگراترین دولت در تاریخ این رژیم جعلی، با انتصاب آویگدور لیبرمن چهره منفور فلسطینی ها در مقام وزیر جنگ است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دستیاران نتانیاهو روز پنجشنبه رایزنی های خود را با مقام های حزب تندروی «ییزرائل بیتنو» لیبرمن برای پیوستن این حزب به دولت ائتلافی، ادامه دادند. گزارش رسانه های صهیونیستی از منابع آگاه هر دو طرف حاکی است که توافق در این زمینه در آستانه نهایی شدن است.

حزب ییزرائل بیتنو تنها پنج کرسی در پارلمان رژیم صهیونیستی دارد اما با این حال، افزوده شدن همین تعداد کرسی برای ائتلاف شکننده دولت نتانیاهو حائز اهمیت است.

این در حالی است که بازگشت لیبرمن به دولت می تواند نگرانی های بین المللی را در خصوص سیاست های دولت اسرائیل بویژه در خصوص مناقشه با فلسطینی ها تشدید کند. لیبرمن پیش از این در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ و بار دیگر در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در دولت نتانیاهو وزیر امور خارجه بود.

لیبرمن که خود نیز در شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی زندگی می کند، در مقام وزیر جنگ بر عملیات نظامی این رژیم در اراضی فلسطینی نظارت خواهد کرد. جامعه بین المللی، احداث شهرک های صهیونیستی را غیرقانونی و ادامه این کار در دولت های نتانیاهو را یکی از موانع پیشرفت مذاکرات سازش می داند.

لیبرمن همواره نسبت به محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطین ابراز بی اعتمادی کرده و خواستار برکناری او شده است. لیبرمن همچنین ماه گذشته مدعی شد که در صورت رسیدن به مقام وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ۴۸ ساعت به اسماعیل هنیه رهبر حماس مهلت می دهد تا غیرنظامیان بازداشت شده اسرائیلی و اجساد سربازان کشته شده در جنگ سال ۲۰۱۴ را تحویل دهد و در غیر این صورت هنیه کشته خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی ، نتانیاهو، لیبرمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.