نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339432
حمایت هیلاری کلینتون از کودتا علیه مصدق
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳
نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از سیاست این کشور در تغییر نظام در سایر کشورها ازجمله کودتا علیه دولت مصدق در ایران حمایت کرد.

به گزارش تسنیم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در خبری نوشت که هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست واشنگتن در زمینه تغییر رژیم در دیگر کشورها دفاع کرد.

هیلاری کلینتون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آمریکا سابقه طولانی در سرنگونی دولتها از جمله کودتا علیه مصدق در ایران، اربنز در گواتمالا، پاتریس لومومبا در کنگو، سالوادور آلنده در شیلی و سرنگونی توریخو داشته است، پاسخ داد: هرچند سیاست تغییر رژیم، به‌طور کلی سیاست خوبی نیست، اما بستگی به شرایط دارد. همیشه یک سری بازی‌های تاریخی وجود دارد که شما می‌توانید در آن بازی ایفای نقش کنید، به‌عنوان مثال اگر کسی می‌توانست آدولف هیتلر را قبل از اینکه او در آلمان به قدرت برسد به قتل می‌رساند، این کار خوبی بود یا نه؟ من فکر می‌کنم اغلب کسانی که شما از آنها نام بردید، سابقه خوبی نداشته‌اند.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون، مصدق
 
Canada
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۰:۴۲:۰۶
این زن یک روباه مکار است و فقط قیافه انسانها را دارد. (3608458) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.