توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479734
تیلرسون: ترامپ درباره بهبود روابط با روسیه به من دستور داده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
وزیر امور خارجه آمریکا گفته است، رئیس‌جمهور این کشور از وی خواسته تا برای بازسازی روابط مسکو و واشنگتن بدون توجه به اتهامات و بحران سیاسی درباره روابط احتمالی روسیه با کمپین وی تلاش کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنان خود در ولینگتون نیوزیلند در این باره توضیح داد: روابط آمریکا و روسیه در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و هر روز در حال تضعیف است. به همین جهت ترامپ از من خواسته تا برای ایجاد ثبات در این روابط و اعتمادسازی مجدد تلاش کنم.

تیلرسون همچنین در پاسخ به احتمال کنار گذاشته شدن دولت آمریکا در صورت کشف شواهد احتمالی در پرونده رابطه روسیه و کمپین انتخاباتی ترامپ بیان کرد: در این باره نمی‌توانم اظهارنظر کنم چراکه اطلاع مستقیم از این جریان ندارم.

این دیپلمات ارشد آمریکایی ادامه داد: ترامپ صراحتا از من خواسته تا بدون اینکه اجازه دهم تحقیقات در مساله روسیه شرایط را تحت تاثیر قرار دهد برای بهبود این روابط تلاش کنم.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون، روسیه، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.