توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479239
واکنش کره به تحریمهای شورای امنیت سازمان ملل
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰
کره شمالی در واکنش به دور جدید تحریم های اعمال شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور اعلام کرد که برنامه های خود را ادامه می دهد.

به گزارش مهر، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز یکشنبه اعلام کرد: پیونگ‌یانگ به‌طور کامل دور جدید تحریم‌های اعمال‌شده سازمان ملل علیه شهروندان و شرکت‌های خود را رد می‌کند و به توسعه برنامه‌های تسلیحاتی‌اش ادامه خواهد داد.

 بعد از چندین آزمایش موشکی کره شمالی، شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد  شنبه با تصویب قطعنامه‌ای تحریم‌های هدفمند علیه این کشور را گسترش داد. 

بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا این اولین قطعنامه‌ای است که با موافقت واشنگتن در شورای امنیت به تصویب می‌رسد.

قطعنامه جدید که بامداد شنبه به اتفاق آرا به تصویب رسید، چهار شرکت و 14 شخص را هدف تحریم‌های جدید قرار می‌دهد. فرمانده عملیات جاسوسی برون‌مرزی پیونگ‌یانگ از جمله کسانی است که تحریم شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده مصوبه بامداد شنبه ممکن بود با موافقت کمیته تحریم‌های کره شمالی پشت درهای بسته به تصویب برسد اما واشنگتن چین را متقاعد کرد تا از رأی‌گیری علنی درباره آن حمایت کند.

کره شمالی بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود هدف تحریم‌های بین‌المللی گسترده‌ای قرار گرفته است اما این تحریم‌ها در تلاش‌های پیونگ‌یانگ برای توسعه توان هسته‌ای و موشکی خود – که آن را وسیله‌ای بازدارنده در برابر تجاوز احتمالی آمریکا می‌داند - خللی وارد نکرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا هم روز پنجشنبه تحریم هایی علیه ۹ شرکت و نهاد دولتی و سه شخص حقیقی به دلیل ارتباط با برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی اعمال کرد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.