نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439332
پرداخت غرامت ایران به ترکیه در قالب تخفیف گازی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که بخش عمده مبلغ غرامت گازی 1.9 میلیارد دلاری ایران به ترکیه در قالب تخفیف در قیمت گاز وارداتی از ایران دریافت خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برات آلبایراق، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه که به همراه اردوغان رئیس جمهور کشور در سفر ماداگاسکار به سر می برد، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که بخش عمده مبلغ غرامت گازی 1.9 میلیارد دلاری ایران به ترکیه در قالب تخفیف در قیمت گاز طبیعی وارداتی از ایران دریافت خواهد شد.

آلبایراق در این باره گفته است: مبلغ زیادی از غرامت 1.9 میلیارد دلاری از ایران را که بابت سال های گذشته باید پرداخت شود، به شکل محاسبه در قیمت گاز دریافت خواهیم کرد. ان شا الله در سال های پیشرو گاز طبیعی مورد نیاز ترکیه را با مبلغ مناسبی تامین خواهیم کرد.

وی با اشاره به این که رای دیوان بین المللی داوری باعث خوشنودی ترکیه شده است، گفت: ترکیه برای اولین بار در یک داوری بین المللی برنده غرامتی به این بزرگی شده است. این الگوی خوبی برای ما است تا شکایت های دیگر گازی را با جدیت دنبال کنیم. این موفقیت و برد مهمی برای ترکیه است.

وزیرانرژی ترکیه همچنین با تاکید براین که پیش بینی می شود که نتایج دیگر دعاوی گازی نیز باعث شود تا ترکیه گاز طبیعی را به قیمت مناسبی تامین کند، ادامه داد: چنان که می دانید شکایت از روسیه و دعاوی دیگری مطرح هستند. این دعاوی را نیز در همین چارچوب و دقت پیگیری می کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : ترکیه ، غرامت گازی ، دلار ، دیوان بین المللی ، شکایت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۷:۵۰
عاملین این ضرر هنگفت باید عواقب سوء مدیریت شان را بپردازند نه اینکه از جیب ملت گور خواب ایران پرداخت شود !!! (4137674) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.