توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 289933
رونمایی از سردیس استاد انتظامی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴
در برنامه گرامیداشت استاد عزت‌الله انتظامی که در خانه هنرمندان برگزار شد از سردیس «آقای بازیگر» با حضور جمعی از هنرمندان، خبرنگاران و علاقه‌مندان استاد رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، در نشستی که چهارشنبه‌شب با عنوان «شبی با استاد عزت‌الله انتظامی» در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد، سردیس بازیگر پیشکسوت سینمای ایران رونمایی شد.

در این مراسم که استاد انتظامی در بخشهایی از آن به دلیل کسالت نتوانست در سالن حاضر شود، علاقه‌مندان و دوستانش ضمن بیان سخنانی درباره تاثیر او بر هنر بازیگری در سینمای ایران، همچنین برای او که دهه هشتم عمرش را می‌گذراند آرزوی سلامتی کردند.

در ابتدای مراسم «ایرج راد» مدیرعامل خانه تئاتر ایران و از مهمانان مراسم در وصف این بازیگر پیشکسوت گفت: عزت‌الله انتظامی در دوران کاری‌اش هرگز نقشی را به خاطر پول، استیصال و یا فرمان دیگران نپذیرفت و نقشهایی را که برگزید به بهترین وجه ارائه کرد.

این پیشکسوت تئاتر همچنین به شوق انتظامی برای آموختن اشاره و تصریح کرد: آقای انتظامی با تمام تواتمندی‌ای که داشت همیشه فکر می‌کرد شاگرد است؛ از این رو حضورش در تئاتر و سینما همیشه تاثیرگذار بوده است. راد در ادامه وقت‌شناسی و احساس مسئولیت را از دیگر شاخص‌های بارز استاد برشمرد.

او همچنین به دیگر ویژگی‌های انتظامی اشاره کرد و گفت: استاد همیشه در مورد امور انسانی تا جایی که از دستش برمی‌آمد خدمت می‌کرد و در مسائلی که می‌توانست از لحاظ صنفی به هنرمندان کمک کند دریغ نمی‌کرد.

ایراج راد در پایان به فروتنی استاد اشاره و خاطرنشان کرد: مردی با این همه فضایل و توانمندی همواره خود را کوچک مردم ایرن می‌داند. در ادامه «خسرو سینایی» کارگردان سینما نیز در سخنانی گفت: من متاسف هستم که نزدیک به ۵۰ سال سعادت این را نداشتم که با استاد عزت‌الله انتظامی کار کنم و همیشه او را از دور تحسین می‌کردم.

سینایی افزود: زمانی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفتم سینما و تئاتر دیگر یک حرفه نیستند بلکه یک نوع زندگی هستند و امروز می‌گویم که عزت‌الله انتظامی یک زندگی هنرمندانه را سال‌های سال انجام داد و با این کار به هنر کشور ما غنا بخشید.

او همچنین گفت : استاد انتظامی چنان زندگی‌ای داشته که زندگی همه ما و یک کشور را پربار کرده است.

در بخش دیگر مراسم «محمد سریر» موسیقی‌دان و رییس هیات مدیره خانه موسیقی ایران نیز در توصیف استاد انتظامی گفت: این اسطوره‌ها هستند که تاریخ را می‌سازند و ما فرهنگ این مملکت را با آنها ادامه می‌دهیم تا دوران پربار گذشته را برای بچه‌های خودمان و جونان باقی بگذاریم.

سریر با بیان اینکه «امیدوارم بتوانیم از همه بزرگانی که در این راه گام برمی‌دارند تقدیر کنیم» افزود: این بزرگان محصولات کشور ما هستند که راه را برای آیندگان روشن می‌کنند و هنر آنها می‌تواند انگیزه‌ای برای نسل‌های بعدی باشد.

در این مراسم که دهمین نشست از مجموعه « شبهای ایرانشهر» بود با حضور مسعود کیمیایی، ایراج راد، محمد ساربان، خسرو سینایی، مجید انتظامی، محمد سریر، مجید سرسنگی، علی‌رضا اسانلو ... و علاقه‌مندان استاد انتظامی از سردیس او رونمایی شد.
 
کلمات کلیدی : عزت الله انتظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.