نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341736
دست بر گلوي کفر داريم
بخش تعاملی الف - معين الحق
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵


اکثریت مسلمان جهان را اهل سنت تشکیل می دهند و دولت سعودی به عنوان یک دولت مذهبی اسلامی با تکیه بر ثروت فراوان و نیز حکمرانی در سرزمین های مقدس اسلامی - مکه و مدینه - لااقل برای بسیاری از دولت های اسلامی نقش ریش سفید و بزرگتر را ایفا می کرد.

با ظهور انقلاب اسلامی ریش سفید دیگری در مقابل آن ها ظهور کرد که هر روز قدرتمند تر و دامنه نفوذش افزایش میافت. پیروزی های ایران اسلامی به عنوان یک دولت شیعی که در جنگ هشت ساله سربلند بیرون امد، و نیز حمایت از حزب الله لبنان در مقابل رژیم اشغالگر قدس، پیشرفت های هسته ای و موشکی و سایر فناوری ها و از طرفی قرابت ال سعود با ال یهود و امریکا همه و همه باعث افزایش بد بینی به خاندان سلطنتی و افزایش دامنه محبوبیت، نفوذ و اقتدار ایران اسلامی شد تا انجا که کم کم دولت سعودی احساس کرد فرمان از دستش خارج می شود و چیزی نمانده تا از کرسی ریش سفیدی و سلطه بر جهان اسلام به زیر کشیده شود.

شاید بتوان یکی از دلایل حمله ال سعود به سوریه و یمن را چنین ارزیابی کرد که قدرت یافتن دولت ها و گروه های نزدیک به جمهوری اسلامی، در حقیقت قدرت یافتن جمهوری اسلامی است و از طرفی مقابله با ریش سفیدی و بزرگتری جمهوری اسلامی راهی جز مقابله حامیان او ندارد.

نا امن کردن عراق‌ نیز آبشخور همین چشمه است. تشکیل دولت مقتدر شیعی در عراق - به عنوان دومین کشور بزرگ عربی - و قدرت یافتن حوثی ها در یمن باعث خواهد شد تا ال سعود در یک محاصره عجیب از شمال، شرق و جنوب واقع شود. از طرف دیگر نفوذ جمهوری اسلامی منافع سعودی را در بسیاری از نقاط جهان از جمله افریقا به خطر انداخته است، بنابراین هر چقدر هم که برای نابودی عراق و یمن و سوریه - به عنوان حامیان جمهوری اسلامی - تلاش کند جا دارد.

می توان اوضاع امروز عربستان را به لحظات اخر جنگ صفین تشبیه کرد، انجا که مالک اشتر چند قدیمی بیشتر تا کشتن معاویه لعنه الله و فتح بزرگ فاصله نداشت.

در این برهه حساس این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم. یا با استقامت و پایداری اساس کفر را بر اندازیم یا با اختلاف داخلی و ضعف نشان دادن در مقابل دشمن، مالک اشتر را از چند قدمی پیروزی بزرگ برگردانیم و به حکمیت ابوموسی اشعری ها تن در دهیم و انگشتر خلافت را از دست ولایمان بیرون اوریم و به دست معاویه ها کنیم. اما باید دانست که پس از علی علیه السلام، معاویه ها و حجاج بن یوسف ها زمین را از خون شیعیان و مظلومان سیراب خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : معين الحق
 
++
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۰:۵۱:۱۱
همیشه این ملت از انقلاب و آرمان هاش دفاع کردن و برادری خود رو ثابت کردن و این مسولین هستن که باید بهترین ها رو برای این ملت به ارمغان بیارن اما آیا آوردن ؟ (3624244) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۳:۲۹:۳۵
در زمان پیامبر هم که خود بی واسطه پیامبر خدا و ایت خدا بود اختلاف و کار شکنی وجود داشت. پیامبری که خود - هم ابلاغ کننده مقننه الهی بود هم بر این اساس قوه مجریه و هم قضائیه . هیچ موضوعی ابهامی هم در اجرای هر یک از این سه رسالت با وجود پیامبر برای تفسیر منشاء اختلاف نمیتوانست موجه باشد

لاکن با این واقع- بین - و وجود منشاء اصیل - مخالفت ها وجود داشت .

پس تصور مدیریت بدون مخالف امری بی سابقه است .

لذا باید دید آن بزرگوار چگونه این مخالفت ها را تحمل کردند و چرا تحمل کردند .

به یارانش و همراهانش زبانا و عملا چه توصیه هائی را داشتند . و آنها را چگونه مدیریت میکردند تا مانع تقابل کمتر را با مخالفان شوند.

منشا ء مخالفت و تفوق طلبی رژیم سعودی با واقعیت های اسلام ناب ارثیه سینه به سینه ژ نتیکی ازهمان مخالفان صدر اسلام و سیاسی پدید آورندگان این رژیم دارند .

چاره چیست ، تحمل به همان چگونگی و چرائی که پیامبر اسلام تحمل نمودند.

و وعده الهی. و فراهم نمودن زمینه برای ظهور امام زمان ( عج ) . (3624542) (alef-11)
 
Oman
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۸:۱۹:۰۳
حنای خیانت بار آل سعود رنگی ندارد
---
آل سعود ؛ این جاهلان ریاکار که مدعی مسلمان بودن هستند اگر نسبت به اسلام صداقت داشتند هرگز دست دوستی همیشه دراز ایرن اسلامی را برای تسریع در وحدت امت اسلامی رد نمی کردند و برای اجرای توطئه و تخریب علیه جهان اسلام از رژیم صهیونیستی کمک نمی خواستند و آشکارا دست دوستی به سوی این رژیم دراز نمی کردند.
آل سعود با خیانتها و جنایتهای همیشگی خودعلیه جهان اسلام هرگز نمی تواند با خرید حاکمان خودکامه و با فریب و نیرنگ و رشوه دادن به این حاکمان با پولهایی که از ثروت مردم عربستان دزدیده است مدعی راستین ریش سفیدی برای مردم جهان اسلام باشد. (3625086) (alef-11)
 
ali
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۱۹:۴۶:۴۵
چیزهایی مثل مد لباس و شکل زندگی که با افکار دشمنان بیشتر سازگاری دارد همه از مظاهر هجوم فرهنگی دشمن است. (3680718) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.