توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492135
عواقب و مجازات حمل مواد مخدر برای مسافران حج تمتع
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
رئیس پلیس فرودگاههای کشور تاکید کرد: اگر یکی از زائران حج تمتع اقدام به حمل مواد مخدر کند در مرحله نخست و پس از دستگیری در ایران به مراجع قضایی معرفی می‌شود و بین یک تا پنج سال ممنوعیت خروج از کشور برای او در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش تسنیم، سردار حسن مهری ظهر امروز در مراسم همایش آموزشی ــ توجیهی زائران حج تمتع استان تهران که در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های فضای اطراف فرودگاه امام خمینی(ره)  مراسم خداحافظی زائران تهرانی امسال در نزدیکی منازل و یا محل‌هایی که کاروانهای تدارک دید‌ه‌اند، برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: زائران از بردن اشیاء قیمتی در سفر حج به عربستان سعودی خودداری کنند و به نکاتی که از سوی مسئولان کاروانها و بعثه مقام معظم رهبری درباره حمل و نقل زیور آلات و یا اشیا قیمتی مطرح می‌شود دقت ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس پلیس فرودگاههای کشور با بیان اینکه حفظ گذرنامه و بلیط برای زائران ضروری است، افزود: زائران ایرانی گذرنامه و بلیط خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند و به خوبی از آنها محافظت کنند.

سردار مهری به حمل مواد مخدر در سفر زیارتی حج اشاره کرد و گفت: اگر زائران اقدام به حمل مواد مخدر کنند در مرحله نخست و پس از دستگیری در ایران به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و بین یک تا پنج سال ممنوعیت خروج از کشور را برای آنها شامل می‌شود و از سفر معنوی حج نیز باز می‌مانند؛ اگر در کشور عربستان نیز از زائران مواد مخدر دریافت شود برابر قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: زائران از بردن داروهای ممنوعه که لیست آنها نیز اعلام شده حتماً خودداری کنند و اگر زائری قرار است داروهای خاصی را استفاده کند حتما نسخه آن را به همراه داشته باشد تا در فرودگاه برای وی مشکلی پیش نیاید.

رئیس پلیس فرودگاههای کشور همچنین تصریح کرد: یک فرصت دیگر هم برای زائران و کاروانها پیش بینی شده و همکاران پلیس در فرودگاه در جمع تک تک کاروان‌ها حاضر می‌شوند و  توصیه‌های لازم را ارائه می‌کنند تا چنانچه کسی اقلام ممنوعه همراهش باشد آن را معدوم کند. س

سردار مهری از زائران ایرانی خواست که از همراه داشتن برخی داروهای گیاهی و تنقلات خودداری کنند چرا که ممکن است، آشنایی نداشتن ماموران عربستانی و حتی ضرورت بازرسی دقیق در داخل کشور موجب معطلی زائران در فرودگاه شود.

همایش آموزشی ــ توجیهی زائران حج تمتع استان تهران امروز جمعه 23  تیرماه با حضور هزاران نفر از زائران تهرانی که قرار است از مرداد تا شهریور به سرزمین وحی عزیمت کنند و با حضور جمعی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد؛ همچنین در این همایش آموزشهای لازم و عملی نیز برای حجاج به نمایش گذاشته شد تا در مناسک حج آمادگی لازم برای حجاج پدید آید.
 
کلمات کلیدی : پلیس فرودگاه +حج تمتع +مواد مخدر+ممنوعیت خروج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.