نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422330
سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را چطور پیگیری کنیم؟/ راهنمای سامانه مشاهده سوابق
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
سازمان تامین اجتماعی راه را برای بیمه شدگان خود هموار کرده و کلیه سوابق بیمه‌شدگان را روی سامانه اینترنتی قرار داده‌است.

به گزارش خبرآنلاین، سوابق بیمه شدگان در سامانه سازمان تامین اجتماعی پس از مدتها مجددا به کار افتاد و بیمه شدگان می توانند با استفاده از این سامانه، سوابق خود را ببینند. با این حال برخی از بیمه شدگان گلایه می کنند نمی توانند این سوابق را به خوبی مشاهده کنند.

یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم در این باره نوشته: بعد از چند ماه که سامانه سوابق تامین اجتماعی قطع بود الان وصل شده اما متاسفانه مشکلات داره و به درستی سرویس نمی دهد. به شعب هم مراجعه می کنیم متصدی ها با برخورد های بد به ارباب رجوع پاسخ مناسب نمی دهند و فقط در صورتی که مورد شکایت باشه بعد از کلی غر زدن و برو و بیا یه گزارش سوابق آماده می کنند. ما مردم بدبخت چیکار کنیم این وسط؟ دیگه یه گزارش سوابق تامین اجتماعی چیه که ما باید انقدر مصیبت بکشیم؟خبرآنلاین لطفا در این مورد پیگیری کنید.

با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می توان دریافت راهنمای مشاهده سوابق بیمه شدگان به صورت مفصل و مشروح در دسترس است.

همچنین این سازمان اعلام کرده بیمه شدگانی که قبل از تاریخ ٠٩ /٠٨ /١٣٩٥ ثبت نام نموده اند، در صورتیکه شناسه ٦ رقمی فعال سازی را دریافت ننموده اند می توانند مجددا با ورود به سامانه و استفاده از راهنمای مربوطه، در سامانه ثبت نام نمایند.

این سامانه در نشانی http://www.tamin.ir/News/Item/6506/2/6506.html قابل دسترسی است.

پس از ثبت مشخصات کامل بیمه شدگان، این سامانه پیامی به این شرح می دهد:

کاربر گرامی

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. اطلاعات ثبت شده توسط شما، با پایگاه های مرجع سازمان تامین اجتماعی صحت سنجی شده و نتیجه ظرف 48 ساعت آینده از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

بدیهی است ظرف مدت مذکور کاربر شما جهت استفاده از خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی فعال نخواهد بود.

در صورت دریافت پیامک مبتنی بر عدم تطابق اطلاعات با پایگاه مرجع درخواست شما حذف شده و امکان ثبت مجدد درخواست فراهم خواهد بود.

لازم به ذکر است سامانه مزبور در حال حاضر به خوبی فعال است و در مرحله پایانی مشاهده سوابق بیمه شدگان، می توان با مراجعه به این سامانه، از سوابق بیمه ای مطلع شد.
 
کلمات کلیدی : سوابق بیمه + بیمه تامین اجتماعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۴۱:۱۰
اولش داشت درست کار می کرد.اومدن خرابش کردن و حالا باید یکساعت کد ملی و اطلاعات را بدهی آخرش هم پیامک می یاد برای اصلاح اطلاعات به یکی از شعب مراجعه کنید.این یعنی ترافیک و اتلاف وقت و صرف هزینه برای کاری که قبلا راحت انجام می شد (4058795) (alef-13)
 
VAHID
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۵۸:۱۹
متاسفانه اين سازمان حق بيمه با مبالغ بسيار بالا از بيمه شدگان به اجبار دريافت مي كنه و هيچگونه خدماتي هم نمي دهد و اگر هم پرداخت نشود به زور طرف را چندين برابر جريمه مي كنند. مطمئن باشيد اگر اجبار را از روي اين بيمه بردارند حتي يك نفر هم حاضر نيست خود را بيمه تامين اجتماعي بكند. در حاصل حاضر بيمه هاي خصوصي خيلي بهتر از اين سازمان دولتي خدمات ارائه مي دهند. به اميد روزي كه اين سازمان دست از سر ملت بخصوص اصناف بردارد تا كسب و كار و در كنار آن اشتغال رونق پيدا كند. بسيار كارگاهها و بخش هاي خصوصي را سراغ دارم كه به جهت همين قضيه بيمه اجباري حاضر به استخدام نيروي كار نيستند و اين سازمان خود باعث شده سطح استخدام در بخش خصوصي بسيار پايين باشد. و باعث بيكاري تعداد بي شماري از جوانان گشته است. (4058814) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۴۰:۱۷
برای تعدادی بستگانم از طریق این سامانه سوابق گرفتم . نه خیلی خوب بود و نه خیلی بد ! (4059022) (alef-13)
 
محمودعزیزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۹:۲۶
به هیچ عنوان کار نمی کند (4346324) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.