نظر منتشر شده
۱۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 202631
خبر سوال‌برانگیز علی مطهری از رهبري/ حال و هوای محبت به اهل بیت به بهانه یک عکس
کشکول الف، 30 مهر 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶
اول با دیدن عکس زير خنده‌ام گرفت. بعد کمی هم دلگیر که کاش درب خانه هم براي مجلس اهل بيت سیاه پوش می شد. اما عاقبت دل گرم شدم. چنین مردم نازنینی داریم. هر جا روند و هر کاری کنند و در هر سطح و طبقه‌ای که باشند زیر بیرق سیدالشهدا سرشان کج و دستشان بر سینه است.


از همین مردم بود که وقتی محرم می شد دهنش را می شست و این دو ماه را لب به حرامی نمی‌زد. این مردم اگر از عدلیه و نظمیه حساب نبرند از پرچم سرخ حسینی و سبز مهدوی، حیا می‌کنند و حریم می‌گیرند.

درب خانه‌اش نشان می دهد بر هر کوی و برزنی است، حال و هوایش محبت بر این خاندان است. پرچم سیدالهشدا سرمایه برپائی نظام اخلاقی است. نظامی که غایت نظام اسلامی است.

خبر سوال برانگیز علی مطهری
آقای علی مطهری گفته است: «رهبری با معرفی توفیقی مخالفت کردند». ایشان همان کسی است که از حدادعادل و رفقایش به درستی انتقاد می‌کرد که چرا برای به کرسی نشاندن حرفتان از رهبری خرج می‌کنید. رجوع شود به استیضاح وزیر اقتصاد و سوال از رئیس جمهور.

آقای مطهری با حدس و گمان هم این خبر را گفته‌اند. به تعبیری خودشان هم از صحت و سقم آن اطمینان ندارند. با این توضیح چطور خبر قطعی نقل شده از حداد عادل و رفقا را بر نمی‌تافتند اما به شنیده‌های رسانه‌ای و درگوشی استناد می‌کنند؟

علی مطهری از ابتدا با معرفی توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی موافق بوده است. فارغ از ارزش‌گذاری بر این موضع، سوال این است که هدف از اعلام این خبر چیست؟ تاکید بر موضع حمایتی قبلی‌اش؟ دلجوئی از توفیقی؟ ناگزیر نشان دادن حسن روحانی؟ و یا خدای ناکرده انداختن هزینه اجتماعی این کار بر دوش رهبر انقلاب؟

سیاستمدار خوب سیاستمداری است که افکار و اعتقادش نظام داشته باشد تا نخبگان، مردم و هوادارانش بتوانند متناسب با نظام فکری‌ او، موضعش را در مسائل مختلف پیش‌بینی كنند.
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۴:۰۷
عجب شما می خواهید حرفتان را بزنید از این بنده خدا مایه گذاشتید؟!
ایشون خبر دادن که رهبری مخالفن چه ربطی به این داره که مخالف اظهار نظرات برای رای گرفتن باشند! (1734398) (alef-3)
 
يك بنده خدا
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۷:۲۱
به هر حال از دو حال خارج نيست؛ يا رهبري انقلاب واقعا با معرفي توفيقي به مجلس مخالفت كرده اند كه در اين صورت نيازي به مخفي كردن اين كار نيست و آقاي مطهري كار درستي در جهت اطلاع رساني انجام داده اند. حالت ديگر اين است كه اين خبر مطهري نادرست باشد و رهبري مخالفتي نداشته اند كه در اين صورت مي بايست توسط دفتر ايشان تكذيب گردد وگرنه فرض بر صحت اين خبر مي باشد. (1734584) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۳۸:۵۳
اولا اگر رهبری مخالفت کرده باشند ، مخالفت علنی نبوده بلکه در جلسات خصوصی بوده ! آیا انتشارش خلاف نیست ؟! چطور با دشمنان می نشینند جلسه میگذارند محرمانه بعد اینجا جلسات خصوصی را به دلخواهشان نقل می کنند !

ثانیا این نقل در ادامه سناریویشان است چرا که : از اول معلوم بود که وقتی میلی منفرد رای نیاورد ، توفیقی به طریق اولی رای نمی آورد اما روحانی او را سرپرست کرد (به مرگ گرفت) که نمایندگان به تب راضی شوند. ضمنا از آن جا که فرجی دانا هم سابقه کاری خوبی ندارند (و حتی در مجلس اصلاح طلب ششم هم نتوانست رای اعتماد بگیرد!) با این نقل قول خواسته اند این طور القا کنند که پس رهبری با معرفی ایشان موافق بوده است! تا به راحتی رای اعتماد بگیرد. (1734905) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۸:۴۶:۴۱
چطور همین تبصره را برای آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس قایل نیستید و می گویید باید شفاف سازی شود؟! قربان برم خدا را، یک بام و دو هوا را ! (1735002) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۴:۰۰
شفاف سازی خوبه، اما دروغ سازی بده. (1735903) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۷:۴۶:۰۴
به هر حال اگر نظر رهبري اين چنين بوده مردم حق دارند از نگاه ايشان نسبت به دانشگاه و دانشگاهيان آگاه شوند. (1735644) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۱۰:۴۴
انتشار مطالب مذاکرات هستی را پس چرا مطالبه می کنید؟
اون که در سطح وسیعتری باعت ایجاد مشکل در امنیت ملی میشه! (1736106) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۰۰:۲۸:۲۰
انگار ریاست محترم جمهوری نمیدانند باید از اول بیاییند سراغ شما واز شما برای معرفی وزیر اجازه بگیرند خیلی عجیبه (1736891) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۰۹:۵۶
چه ربطی داره؟ دلیل نمیشه اگر این موضوع ، نظر و فرمایش رهبری هم بوده خبری و رساته ای بشه؟؟ به دلبل خیلی از مصالح لزومی نداره و نباید تمامی مسائل و تصمیمات استراتژیک ملی منتشر و اطلاع رسانی بشه (1735241) (alef-6)
 
رمضان
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۱۱:۴۳
این نظر و مصالح رو فقط تیم شما تشخیص میده و مابقی تشخیص صحیحص ندارند؟ (1736107) (alef-6)
 
يك بنده خدا
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۴:۱۸:۴۳
مخالفت با معرفي يك نفر براي پست وزارت به مجلس، جزء مسائل و تصميمات استراتژيك ملي نيست كه نياز به محرمانه بودن داشته باشد! (1736242) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۱:۰۰:۳۱
آقای بنده خدا! صحبت از تعداد حالات خبر مطهری نیست! صحبت از خرج کردن از رهبریه. اگه بده، چرا خرج میکنی؟ اگه خوبه، چرا به دیگران گیر میدی!؟ (1735540) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۸:۱۲:۲۹
رهبری اگه بخواهند تکذیب کنن اونوقت باید یک دفتر فقط برای تکذیب داشته باشند. (1735684) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۹:۴۴:۳۰
آقاي مطهري سياستمدار صادق و درستي است اگر اينجا حقيقت را بيان كرده هيچ حرجي به او نيست (1735795) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۱۰:۲۶:۴۳
آقای مطهری سیاستمدار صادق و درستیست اما متاسفانه خیلی زودباور و جنجالی بارها مشاهده شده اخبار رو نسنجیده بیان میکنه واقعا من خودم خبرهای که از اقای مطهری می شنوم پنجاه درصد می پذیرم. (1739819) (alef-13)
 
اون بنده دیگه خدا
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۴:۴۰
بنده خدا فک نکنم این قضیه اینقد مهم باشه که دفتر رهبری بخواد بهش موضع نشون بده که اگر اینطور بود دفتر رهبری همیشه باید نسبت به این جور حرفهای من در آوردی از یک عده که معلوم نیست تو دولت قبلی اینقد به دولتمردا می تاختند ولی الان معلوم شده که خودشون حتی به حرف خودشونم اعتقادی ندارن هر روز موضع گیری کنه و جوابیه صادر کنه . شان رهبر و دفتر رهبری خیلی بالاتر از این حرفاست که به حرفهای من در آوردی چنتا آدم فرصت طلب واکنش نشون بده . ایشالا همه بنده خدا باشیم که اگه بشیم دنیا میشه همون بهشت . (1735904) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۸:۲۳:۰۰
با حال، اینکه اگر تکذیب نشه فرض بر صحت است را از کجا آوردی. اونوقت دفتر رهبری باید مدام هر چیز اراجیفی راجع به ایشان گفته می شه رو تکذیب کنه و اگر نکرد فرض بر صحت است؟
مطمئنی شما که منطقی هستی؟ (1736533) (alef-6)
 
الی
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۰۱:۲۳:۴۵
شما خودت حاضری هر کسی بیاد یه نقل قول ازت بکنه و اگه درست بود که هیچ وگرنه تکذیب کنی؟ یعنی همه عمرتو بذاری پای رد و قبول نقل قولایی که ازت شده؟ این منطقیه؟
این اخلاق که کسی به خودش اجازه بده هر مطلبی رو از دیگران نقل قول کنه اونم بدون قطعیت غلطه. چه در مورد من و شما باشه یا در مورد هرکس دیگه. این ظلم به اون طرفه چون ممکنه یکی خبرو بخونه اما تکذیبیه رو نه. (1736910) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۶:۲۲
آفرین به نویسنده این وجیزه
اتفاقا وقتی حرفای مطهری رو خوندم یاد انتقاداتش به حداد و رفقاش افتادم که گاهی از رهبری خرج می کردن. الان دقیقا شما به این نکته اشاره کردین
چقدر برخی راحت رنگ عوض می کنند. (1737285) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۴:۲۶:۰۶
اگه این تز شما رو بخواهیم قبول کنیم، از فردا آدمای غرض و مرض دار که مصداق کاملش همین آقای مطهری هستن، با شبهه های مختلف دفتر رهبری رو در موضع پاسخ قرار میدن و آیا شروع این روند چیزی جز تخریب جایگاه رو داره؟
رهبری نه، اصلا شما اگر نماینده شورای شهر بودی به هر ادعایی علیه خودت پاسخ میدادی و احیانا نگران این نبودی که جریانی بخواد شما رو سوژه رسانه ها کنه و به مرور تخریب بشی؟ (1738289) (alef-6)
 
گمنام
۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۰۰:۱۶:۱۳
دوست عزیز
مساله اینجاست که نباید خبری که قطعی نیست در جامعه انتشار داده شود آن هم توسط نماینده مجلس و از نقل رهبر انقلاب وگرنه دفتر رهبری مجبور است روزی صدبار تکذیبیه بدهد که فلان سخن را تکذیب میکنیم و فلان سخن را نیز !! (1739433) (alef-13)
 
خداشهری
۱۳۹۲-۰۸-۰۵ ۲۳:۲۳:۲۱
با سلام اگر قرار بود دفتر مقام معظم رهبری برای هر اظهار نظری جبهه گرفته و پاسخ دهد تمام وقتش را باید برای جواب دادن می گذاشت . (1744239) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۷:۰۶
جمله آخر رو نقل می کنم : سیاستمدار خوب سیاستمداری است که افکار و اعتقادش نظام داشته باشد تا نخبگان، مردم و هوادارانش بتوانند ... موضعش را در مسائل مختلف پیش‌بینی كنند.

چرا سیاستمدار خوب باید قابل پیش بینی باشه ؟ اصولا قابل پیش بینی بودن به خودی خود صفت خوبیه یا چون کار رو برای دیگران راحت می کنه تبدیل به صفت خوبی می شه ؟

آدم خوب هم باید قابل پیش بینی باشه ؟ اگه کسی برای دیگران قابل پیش بینی باشه معنیش این نیست که کلا به خودش زحمت تفکر نمیده و مثل روبات در ازای یه ورودی خاص یه خروجی ثابت داره ؟ (1734660) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۳:۳۶
سلام
مثلا اینکه شما جارو جنجال آقای مطهری رو تو رسانه ها فراموش کردید که میگفت این همه سطح رهبری رو پایین نیارید برای رای گرفتن از رهبری خرج نکنید حالا خودش یادش رفته و شما هم چشماتو بستی و حرف زدی!!! (1734675) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۵:۱۷:۴۸
خدا وکیلی این برادران آخر سفسطه هستن.ببین چی رو با چی مقایسه می کنن؟ یکی بحث هسته ای رو پیش میکشه، یکی می گه مذاکرات کمیسیون امنیت ملی، یکی می گه مطهری گفته از رهبری خرج نکنید و ...
اصا واقعه مقایسه ها عالیه.
حیف که نمیشه حرف زد (1736322) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۲۳:۵۵
اقایان مطهری و زنگنه هنوز خیلی مونده که خیلی چیزها رو نشون بدن.
دیکته نانوشته غلط نداره حالا که خودشون به قدرت رسیدن مهم اینه که چطور به حرف ها و شعارهاشون میخوان پایبند بمونن. (1734700) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۳:۳۱
من ارتباطش با مایه گذاشتن از رهبری رو متوجه نشدم اگر یکی از دوستان توضیح بدن ممنون میشم. بله قبلا رسم بود که هر کاری میخواستند انجام دهند جوری القا میکردند که از شخص بالاتر هزینه میشد و مورد اعتراض مطهری بود ولی ظاهرا جمله مطهری خبری است. (1734721) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۵:۵۰:۰۶
دقیقاً! طبق صحبتهای مطهری (البته به فرض صحت) رهبری ظاهرا از خودشون هزینه کرده اند (مثل دفعاتی که درباره قانون مطبوعات، ابقای وزیر اطلاعات یا برکناری مشایی این کار رو به مصلحت دیده اند) این چه ربطی داره به اینکه مثلا فلان نماینده از توفیقی بدش بیاد، بگه رهبری هم ایشون رو تأیید نمی کنند و از ایشون هزینه بکند! (1736369) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۱:۴۷:۲۵
ایا عمل نویسنده در مورد درب منزل بنده خدایی که با توجه به قدمت در و بنا شاید هیچ اراده ای در ساخت نداشته توجه فامیل و اشنایان صاحبخانه را که بدون توجه به درب منزل وارد هیئت میشده اند جلب نکرده و قدمهایشان را در این راه سست نمیکند؟ و ایا نویسنده در مورد ثواب و خطایش اندیشیده ؟ اصولا" چرا ما را به اینجا رسانده اند که فکر کنیم باید از همه" امور مربوط و نامربوط مطلع باشیم و درموردش اظهار نظر کنیم و بدتر اینکه نظر مان را صحیحتر از همه هم بدانیم؟ (1738025) (alef-6)
 
هادي شهري
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۵۱:۱۵
ايشون بی جا کرده خبر دروغ رو به رهبري منتسب ميکنه. (1736201) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۸:۳۸
حرفتون درست
ولی چه ربطی داشت به اون درو مجلس عزاداری!!!! (1734408) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۸:۴۱
ان عكس يك معني ديگر هم مي تواند داشته باشد و آن اينكه چه مردم در رويي داريم، هر كاري مي خواهند مي كنند و گهگاهي هم بنا به دلايلي! ياد هيئت گرفتن مي افتند!
بابا يا رومي روم يا زنگي زنگ! (1734409) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۲۸:۴۹
از این عکس برداشتهای زیادی میشه داشت.
اینهایی که گفته شده با حسن ظنه ولی چیزهایی دیگه ای هم میتونه باشه.
مثلا مغلطه کردن و به حاشیه بردن اصل تقوا در دین به این معنی که میشه هم این جور باشی و هم دیندار.
اگه کسی بخواهد وارد این مجلس شود باید این عکس را ببیند و وارد شود و این با تقوا مغایر است. یا اینکه وارد شدن به این مجلس به نوعی تایید این عکس و این طرز فکر است. (1734703) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۱۴:۱۶
چه ربطی داره؟
اولا :از نوع در خونه طرف حکم صادر میکنین...این در مشخصه که واسه خونه ی محقر و کوچیکه...یه تصویر ه که اگه بهت بگن دقت کن متوجه میشی...
ثانیا: این عکس هیچ ربطی به آقای مطهری و ... نداره. (1734771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۵۳:۲۵
من که تو عکس فقط یک درب میبینم که جهت ورود و خروج تعبیه شده و نقش روی درب هم هنر و ذوق یک اوستا کار اهنگره که تونسته اهن سخت رو با این ظرافت شکل بده.
مشکل ما بعضی اوقات افکار مریض ماست.
میگن : کافر همه را به کیش خود پندارد. (1735301) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۱:۲۱:۲۶
دوست عزیز اینکه اهنگر استاد بوده موضوع بحث نیست. اینکه بگی افکار مریض داریم دلیلی نمیشود که ماهیت این عکس تغییر کنه. هر ادم مریضی هم میدونه این عکس خلاف حیا و تقواست.
در ضمن کافر کسی است که دین ندارد و کسی که حیا ندارد دین هم ندارد. (1735939) (alef-6)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۹:۰۶
یکعده داشتند میگفتند روحانی به مجلس کلک زده برای همین توفیقی رابعنوان سرپرست آورد تاجابجاییهارو بکنه بعد فرجی دانا رو بیاره یکعده هم گفتند رئیس جمهور عقب نشینی کرد وحرفههای سعید حدادیان تاثیرداشت وفلان وبهمان.برای همین مطهری اومد که بگه هیچکدام از این فرضیات وجوسازیها درست نیست ورئیس جمهور نه اهل رکب زدنه ونه مرعوب یکعده شلوغ کن وهرج ومرج طلب بلکه تمکین به حرف آقا کرده.کجاش اشکال داره؟چرا شما جدیدا به همه چیز دولت وطرفدارانش گیرمیدید؟ (1734414) (alef-3)
 
a
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۱۲:۴۳
ای کاش دولت قبلی همینقدر از آقا حرف شنوی داشت. (1734768) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۴:۴۲
حداقل راجع به نظر رهبری دروغ سازی نمیکرد؟!؟ (1735906) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۲۳:۱۸:۲۹
این توفیقی بیچاره که جابجایی نکرده ما خیلی بیش از اینها توقع داشتیم.و از روحانی گله مندیم که چرا افراد نالایق هنوز برکنار نشده اند (1736825) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۰۸:۴۲
بالاخره ایشان به جاهای وصله که ما و شما نیستیم. حداد عادل هم همینطور. (1734439) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۰۹:۰۳
مگه هزینه اجتماعی داشته اینکار که بندازند گردن مقام معظم رهبری؟
یک نفر فتنه گر رو از مسئولیت بازداشتند. (1734441) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۰۹:۳۸
متاسفانه علی مطهری مواضعی غیر متوازن زیادی دارند. (1734444) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۲:۴۶:۴۸
به نظر نميرسد اقاي مطهري چنين ديدگاهي داشته باشند (1735377) (alef-13)
 
m
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۲:۵۱
(اگر خبر فوق صحت داشته باشد )به نظر می رسد که این کار آقای مطهری بدلیل ناگزیر نشان دادن حسن روحانی و ربط دادن هزینه اجتماعی این کار بر دوش رهبری است. البته عده ای از تندروهای مجلس مسبب اصلی این قضیه بودند. در بوق و کرنا کردن مواردی که باب میل خودشان و یا حزبشان نیست ،این کار همیشگی تندروها است. (1734454) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۶:۵۷
با دیدن درب خانه (عکس اول) فکرهای مختلفی به سر نویسنده زده ولی در نهایت بهترین توجیه را ساخته رو روانه الف کرده است. خدا انسان را آفرید و انسان توجیه را...... (1734462) (alef-6)
 
سیف ا...رحمتی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۷:۵۳
آقای مطهری راه پدرتان را بروید نه راه ..... (1734464) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۲:۵۶
قربانتان روم! سوال اینجاست:
مهم نصب کردن پرچم بر سر کوی و برزن و خانه نیست!!
مهم عمل است. ایا صاحب خانه خود در روز عاشورا بود جزو حسینیان بود یا یزیدیان!!
البته من کار به اعتقاد ایشان ندارم و نظر ایشان محترم است. ولکن ایمان عمل است نه حرف و نه عقیده زبانی و نه ..... شما هم جوگیر شده اید که اری ببینید اینها هم برای حسین احترام قائلند. (1734477) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۵۶:۵۲
دقیقا.
لب به حرامی نزدن در محرم چه ارزشی دارد وقتی در سایر اوقات از ارتکاب حرام ابایی نداشته باشد. آیا حکم دین برای حفظ حرمت ماه محرم یا رمضان وضع شده یا برای هدایت انسان؟ آیا دزدی که فقط در ماه رمضان دزدی نمی کند محترم است؟ آیا عمل او نفعی برایش دارد؟ آیا منجر به اصلاحش می شود آنهم وقتی که در اوقات دیگر سال این کار را با خیال راحت انجام می دهد؟
هرگز چنین نیست. (1735305) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۵۶:۰۹
از نظر ما ممکن است فرقی نداشته باشد ولی حزمت زمان و مکان را نگاه داشتن به انسان توفیق می دهد. مثلا جر بخاطر ادب حاضر به جواب له اماحسین موقع نفرین کردن مادرش نشد ، خداوند به او توفیق توبه و بازگشت داد. درست است که کارخوب همیشه خوب و کار بد همیشه بداست اما حرمت بعضی مکانها وزمانها به آنها افزوده میشود. (1736213) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۳:۴۲:۴۸
بله دوست عزیز خدا از کسانی که حیا میکنند استقبال میکند دو ماه هم دور بودن از گناه حتی اگر برای احترم به اهل بیتی باشد که برای اجرای احکام خدا شهید شده اند ارزش دارد نخوانده اید که شرابخواری از مسلمانان از کوچه ای میگذشت متوجه امام صادق شد رویش را به دیوار کردتا امام اورا نبینند امام به وی فرمود هر کاری میکنیداما سعی کنید ارتباطتان با مانگسلد بالاخره این ارتباط انشاء الله شما را نجات خواهد داد (1738214) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۶:۲۶
اگه نظام و رهبر عزیز ما اگه چند تا دوست مثل این علی مطهری داشته باشه نیاز به دشمنای خارجی نداره دیگه- با چه منطقی هزینه کارای دیگران رو به گردن رهبر میندازن (1734481) (alef-6)
 
ali
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۸:۰۰
سلام. این نویسنده کشکول الف در قیاس‌های مع‌الفارغ استاد است. نمونه‌اش دیروز بود که یک جمله معترضه از قول آقای زنگنه را که با هدف نشان دادن اهمیت انتخاب آقای روحانی در شرایطی که کسی پیش‌بینی نمی‌کرد بیان شده بود، با سخنان متملقانه و چاپلوسانه م.ر و ح.ب مقایسه کرده بود. یا چند وقت پیش که برخورد اصلاح‌طلان با عمل غیراخلاقی سرکار خانم راستگو را با رفتاری دیگر از اصول‌گرایان قیاس گرفته بود. امروز هم که آقای مطهری صرفاً به بیان شنیده‌های خود درباره چرایی عدم معرفی توفیقی پرداخته‌اند، خواسته‌اند بلافاصله آن را به تذکرات به جای آقای مطهری به آقای حدادعادل بچسبانند و بگویند که دیدید این هم همانجوری است. برادر هر گردی که گردو نیست. خال مه رویان سیاه و دانه فلفل سیاه ... (1734488) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۹:۵۷
کاملا با شما موافقم. ظاهرا دوستان کشکول نویس!! استادان قیاس مع الفارق اند! (1734687) (alef-10)
 
امیرستار خویی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۸:۳۸
اقای کشکول حالا اگه معلوم شد این حرف اقای مطهری صحت داره اونوقت چه جوابی خواهید داشت؟؟؟؟؟؟؟؟ (1734490) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۴۱:۵۰
مگه اون موقع که حرف های حداد و یا بقیه اثبات شد آقای مطهری موضعی گرفت. نظر ایشون این بود که نقل به مضمون نباید از نظر رهبری برای مقاصد خودمون خرج کنیم (1734631) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۳:۳۲:۰۹
آقای مطهری گفته اند چرا هزینه می کنید نگفتند که رهبری این را نگفته! حالا هم ایشان از رهبری هزینه نمی کنند! نمی گذارند که به نا حق از آبروی روحانی هزینه شود! (1736148) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۲:۲۲
کشکول هم کشکولهای قدیم! (1737331) (alef-6)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۹:۳۶
سلام
با احترام به برادر مطهري.انتقاد كاملا به جايي مطرح شده.اي كاش جواب ميدادن. (1734493) (alef-6)
 
مودی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۳۳:۰۷
مطهری نشان داده است که ای بینش سیاسی و فهم اجتماعی ضعیفی برخوردار است و به همین مناسبت خیلی زود هیجان زده شده و مطالبی میگوید که اصلا مناسب و در شان یک رجل سیاسی نیست یا حداقل نماینده مجلس نیست. (1734500) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۴۶:۰۴
ما برون را ننگریم و غال را

ما درون را بنگریم و حال را (1734517) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۵۰:۴۱
انتقادتون به مطهری وارد نیست
چراکه مطهری برای نفی و اثبات کسی ازش استفاده نکرده و اون رو دلیل و برهانی برای هیچ تصمیمی از جانب خودش قرار نداده...
این آدم اینهمه ایراد داره شما چسبیدین به همچین چیز بی موردی... (1734528) (alef-6)
 
سروش
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۵۴:۱۹
آقای مطهری با این حرف ها میخواد رهبری رو جلوی مردم و دولت قرار بده ، واقعا برای رایی که بهش دادم متاسفم (1734536) (alef-6)
 
عمرانی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۳:۵۷:۰۴
اقای مطهری استیضاح وزیر کار وتعاون اقای شیخ الاسلام یادتون هست سوال از رئیس جمهور یادتان هست یادتان هست هر کس می گفت رهبری مخالف هست شما چه جوابی به انها می دادید ای کاش شما حداقل به گفته های خودتان عمل می کردید (1734546) (alef-10)
 
ساناز
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۸:۲۷:۰۰
تناقض در حرفهای مطهری زیاد است (1734969) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۰۴:۴۶
تصویر روی در و عزای حضرت زهرا س شاید هم نشان دهنده پیچیدگی های فرهنگی مردم ماست که با هر دو این مجموعه خود را سازگار و قابل جمع می بینند و به ترکیبی از آن دست پیدا کرده اند البته من شک دارم که ما به ترکیب سازگاری از این دو مجموعه رسیده باشیم. (1734562) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۰:۰۹
سرهنگ رو دیدیم.معجره رو هم شنیدیم. خرج کردن از رهبری رو هم که امد روش
این قصه سر دراز دارد. (1734571) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۸:۴۶:۱۴
واقعا زیبا بود. با این سرعت عجیب فکر کنم دست گل های این آقایان از دولت قبلی هم جلو بزنه. ما که صبرمان زیاده (1734999) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۴:۱۲
خب فرض بگیریم این خبر صحت نداشته باشه. به نظر شما، علت اینکه نظر رییس جمهور در دقیقه 90 عوض شد، چی بود؟ دکتر روحانی کسی نیست که اینجوری با آبروی کسی بازی کنه. (1734575) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۶:۲۸
خدا به سیاستمداران ما عقل و شعور را توامان عنایت بفرما (1734582) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۱۹:۱۴
چقدرعقبیم.دلم به حال خودم میسوزه (1734585) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۲۰:۴۷
این که هزینه از رهبری نیست. همه می‌دانند و امری پنهان هم نیست که معمولا روسای جمهور - صرفنظر از درستی یا نادرستی آن - در مورد وزاری پیشنهادی خود با رهبری مشورت میکنند.
پیشتر هم به صراحت داشته‌ایم که برای وزرای کشور و خارجه و اطلاعات و ارشاد نظر رهبری شرط است ... (1734589) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۲۱:۱۹
اطلاع از علت تصمیم دقیقه 90 رییس جمهور در مورد آقای توفیقی نه تنها بد نیست، بلکه برای مردمی که باید محرم باشند موجب شفاف سازی ست. (1734590) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۲۴:۴۰
مطهری انسانی صاف،صادق و رک است. من اطمینان دارم حرف دروغ نمی گوید و آنچه گفته واقعیت است. و چون بعضی ها با واقعیت مشکل دارند مطهری را زیر سوال می برند در حالیکه راست گویی او پیش مردم بسیار با ارزش است و به تمام حسنات اصول گرایان برتری دارد. (1734592) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۰۹:۰۷:۴۹
چطور راست گویی شما را اثبات کنیم (1744616) (alef-13)
 
مروج
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۲۵:۵۲
برادر بزرگوار جناب آقای دکتر توکی سلام علیکم
به کجا چنین شتابان
آیا هدف وسیله را توجیه میکند
برادر عزیز، درست است که اسمش کشکول است ولی قرار نشد هر کس هراشتباهی کرد به سبب علاقه احتمالیش به ائمه طاهرین یا سوء استفاده احتمالییش از امتیازات برگزاری مراسم دهه عاشورای حسینی از اشتباهاتش چشم پوشی کنیم چشم بربندیم.
البته از نمایش دادن این تصویر برروی در نیست که نگرانم. نگرانیم از توجیحی است در صدر مطلب آمده و دلگیری نویسنده غافل را برطرف کرده است.
مطئن هسم که شما نوشتار صدر مطلب را تایید نمیکنید.
با این تذکر خواستم ابراز دوستی و یادی از گذشته ای نچندان دور کرده باشم
لطف کنید مطلب را حذف کنید (1734593) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۲۷:۲۶
این دو مطلب چه ارتباطی به یکدیگر دارند؟ (1734598) (alef-10)
 
ابراهیم قنبری
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۱:۱۳
به نام خدا
کشکول جان شاید ساکنین این منزل مستاجر باشن و یا به هر دلیل دیگه ای در تهیه درب منزل نقشی نداشته باشن علی الخصوص که طرح اون نشون میده برای سالیان قبله ، کاش همه ما در قضاوتهامون یه کم بیشتر تامل به خرج بدیم. (1734606) (alef-10)
 
اسماعیل
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۴۲:۱۲
خب ، لا اقل یه پارچه ی سیاهی ، کتیبه ای ، ... روی آن می کشیدند که این جوری مسخره ی خاص و عام نشوند (البته : به استثنای کشکول عزیز) . (1735283) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۱:۳۸
اگر یک نماینده ی آزاده در مجلس باشد؛ آقای مطهری است. بنده در انتخابات مجلس تنها به آقای مطهری و آقای توکلی رای دادم که انسان های آزاده ای هستند (1734607) (alef-10)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۷:۴۱
با سلام
آنچه از بزرگان به ما رسیده است اینه که آتیش و پنبه یه جا جمع نمی شن و نیز بهشت را به بهانه ندهند بلکه به بهاست. (1734622) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۲۳:۲۴:۱۷
اتفاقا بهشت را به بهانه می دهند اگر بخواهند به بها بدهند جز اندکی در آن نخواهند بود.اسلام دین رحمانی است نه سختگیر و عبوس مثل تفکرات شما (1736834) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۸:۴۸
من رابطه این عکس با حرفهای مطهری رو نفهمیدم لطفا به جای این حرفهای بی سروته به مشکلات ملت برسید قرار نیست خبر کم بیاری از اون و این مایه بزاری که!!! (1734625) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۹:۲۲
ایشون گفته شورای نگهبان نمی گذارد اصولگرایان مجلس را از دست بدهند.
آیا اینکه این مساله را به شورای نگهبان نسبت بدهند، اقدام درستی است؟
اصلا این برداشت و نگاه به شورای نگهبان، خلاف منویات رهبری و اصول حاکم بر نظام نیست؟؟!!

سیاست ها و پیامها و نظرات رهبری از طریق دفترشان اعلام می شود. مخالفتشان با توفیقی یا عدم مخالفت، به آقای روحانی مربوط بود. تا وزیر معرفی نشده، به نماینده مجلس ا رتباطی ندارد که بخواهد برای معرفی یا عدم معرفی وزیر، به مردم توضیح بدهد. این وظیفه دولت است.
شاید ایشان میخواست بگوید من مطلع هستم، و یا اینکه یارکشی برای انتخابات مجلس. شاید هم از معرفی نشدن بعنوان وزیر ارشاد هنوز دلخور هستند. (1734627) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۴۷:۱۹
آنچه مهم است این است که یک گزینه خیلی مناسب را هم این گونه از دست دادیم.
امیدوارم عناصر اقتدار گرا دست از سر این ملت بردارند. (1734643) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۲:۳۵
كنش ما ايرانيان دو رويي "تقليد:پول پرستي (1734650) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۳:۵۵
بابا طرف خونه رو خریده درش از اول همین بوده شما چرا گیر دادی (1734652) (alef-10)
 
پرهام
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۴:۱۳
مطهری فقط اطلاع رسانی کردن و گفتن رهبری بنا به دلایلی با توفیقی مخالفند چیز بدی نگفته و ان موضوع استیضاح وزیر ربطی به این موضوع ندارد چون آقای حداد می خواست از نمایندگان تحت این عنوان را اعتمادی دوباره برای وزیر بگیرد اما مطهری که نمی خواهد رای برای توفیقی بگیرد (1734653) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۶:۱۸
مطهري مردي است كه هر طرف كه باد برود او نمي رود. (1734656) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۹:۱۴
حالا اینا به کنار. هزینه اجتماعی حذف توفیقی چیه؟ (1734663) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۲:۴۰
این طور که بوش می یاد این دفعه آقایان افراطی قراره هر 9ساعت یک جریانی را علم کنند وچوب لای چرخ دولت آقای روحانی کنند. (1734674) (alef-10)
 
عبداله
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۴:۴۷
با سلام.آقای مطهری دست از این کارها بر دار هیچوقت مقام معظم رهبری این موارد به شما وامثال نمی گوید چو شما محر م نیستی (1734677) (alef-10)
 
صدر
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۷:۵۲
چغپ اين عكس توهين است به مقدسات از سايت الف خواهش ميكنم اين عكس را بردارد ممنون ميشوم . (1734683) (alef-10)
 
همايون
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۲۰:۲۱
اين عکس گوياي اين مطلب است که مذهب در ايران سنت است نه عقيده (1734693) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۲۱:۰۹
آقای مطهری فقط مردم را محرم دانسته. این احترام برانگیز است، نه سؤال برانگیز. (1734695) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۲۷:۱۸
متاسفانه در انقلاب، طلحه وزبیر هائی داریم که در حرکت و سیره علی (ع) فتنه می کنند. (1734702) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۰:۲۵
اولا" كه نقطه اشتراك مطهري و حداد اين است كه هر دو مي توانند از دفتر رهبري مستقيم كسب اطلاع كنند .
دوما"‌داستان وزير نشدن مسجد جامعي و به خصوص يونسي با عقل جور در مي آيد .
سوما" اگر قرار به باور كردن حرف اين و آن است ، من به شخصه حرف مطهري برايم حجت تر از حداد است .

چهارما" سيستم دولت اين است كه هر بخشي را سهم گروهي خاص قرار داده.
و وزارت علوم هم سهم اصلاح طلبان است ، منفرد ، توفيقي و فرجي دانن ، تا دو سال ديگر هم مجلس راي ندهد ، بازهم وزيري اصلاح طلب معرفي مي شود .

روحاني به درستي فهميده كه اصولگرايان براي وزارتخانه هاي امنيتي ، كارگزاران براي وزارتهاي اقتصادي و اصلاح طلبان براي وزارتهاي فرهنگي و آموزشي مناسب هستند .

اصولا" سپردن كار فرهنگي به اصولگرايان در هشت سال گذشته و كار سياسي به اصلاحات در 16 سال گذشته باعث به وجود آمدن برخي خرابي ها شد ، (1734717) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۲۳:۲۶:۵۴
با همه نظراتت موافقم غیر از آخری.توسعه سیاسی توسط اصلاح طلبان بسیار ارزشمند بود (1736837) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۱:۲۰
اگر مجلس ما یک مدرس داشته باشد بیشک او مطهریست. درود بر او و پدر بزرگوارش (1734718) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۲:۳۱:۱۵
لطفا تنه اقای مدرس روتو قبر نلرزونین . (1735571) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۰:۵۲
به نظرم اگر دیدگاه ایشان را با پدر شهیدشان یکی بدانیم، جفا به پدر ایشان شده است. (1737066) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۶:۲۳
با گذاشتن این دو خبر کنارهم آیا تونستین به نتیجه دلخواهتون (یعنی نوع نگرش و بینش مردم سیاستمدار و اجتماعی و اهمیت دادن و اولویت بخشیدن به موضوعات رو ) برسین؟ (1734725) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۷:۵۲
اگر خبر درست باشد آيا آقاي مطهري كار اشتباهي كرده؟ (1734727) (alef-10)
 
a
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۵۶:۴۱
حالا به فرض که رهبری بحثی را بین خودش و دولت مطرح نموده باشد.
آقای مطهری این وسط کجای مسئله قرار دارد؟ ایشان به چه حقی همچین چیزی را (درست یا غلط) مطرح کرده است؟
خب خود دولت می توانست آن را مطرح کند.
البته بعید است این حرف درست باشد و احتمالا این حرف آقای مطهری ناشی از برداشت های خود ایشان است و شبیه به همان برداشتی است که آقای هاشمی راجع به شعار مرگ بر امریکا از سخنان امام نموده است. (1734740) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۲:۴۶:۰۹
مگر شما در جلسه دولتی ها با رهبری حضور داشتی که حرف مطهری را تکذیب میکنی؟ یا خدای نکرده از طرف دفتر مقام معظم رهبری حرف می زنی؟ (1736072) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۵:۵۷:۵۳
سوال اینجاست آیا معرفی نکردن توفیقی هزینه اجتماعی داشته؟ (1734742) (alef-10)
 
سروش
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۰۴:۴۸
به نظ من آقاي مطهري حرف درستي زدند

اما اگر آقاي روحاني خودشان تصميم گيرنده بودن خوب توفيقي را كه به همين منظور سرپرست قرارداده بودن به مجلس معرفي فوقش عدم راي اعتماد ميگرفت (1734752) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۰۶:۳۴
مگرمردم نامحرمند؟ مگرمطهری خلاف شرع گفته؟ (1734759) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۲۶:۳۸
نه ولی این آقا کسی هست که خودش میگفت از فلانی هزینه نکنید. الان چطور شده برای توجیه حرف خودش از دیگران خرج میکنه؟ (1734889) (alef-6)
 
يك بنده خدا
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۰:۳۲:۰۵
اين توجيه نيست، بلكه اطلاع رساني است و دو حالت صدق و كذب بيشتر ندارد. چيزي كه آقاي مطهري از آن انتقاد مي كرد مربوط به وقتي بود كه بدون اين كه رهبري درباره يك موضوع، سخني گفته باشند، دنبال كشف نظر ايشان باشيم و تحليل هاي خود را به ايشان نسبت دهيم. (1735865) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۷:۵۶:۱۱
لطفا این سوال و از روحانی و ظریف بپرسید که مردم محرم هستند یا نا محرم (1737399) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۷:۵۷:۱۴
در دولت اقای روحانی مردم نا محرم هستند (1737402) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۰۸:۳۲
مطهری نماینده مردم است. (1734763) (alef-10)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۱۶:۱۲
خدا رحمت کند پدر ایشان را چقدر تفاوت وجود دارد بین خدماتی که پدر به اسلام ومملکت داشت با پسری که هرچند وقتی سوزه بدست رسانه ها میده وعامل تفرق در کشور است آرزوی عاقبت خوب برای همه خصوصا ایشان که بی توجه به جملات نسنجیده خودش است.وما که در خارج از کشور هسیم میزان ضربه به منافع ملی کشور را از این رفتار ها بیشتر از داخل احساس میکنیم (1734776) (alef-10)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۲۲:۵۸
انشاء الله مطهری به زودی چوب حرفهای غیر مستندش را می خورد ... (1734797) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۲۵:۵۱
فرقش اينه كه مطهري بعد از عمل گفته، برخي قبل از عمل مي گند تا راي افراد رو عوض كنند. (1734804) (alef-10)
 
... توسی
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۰۴:۱۹
مگه دکتر توفیقی چه مشکلی داشت که نباید معرفی میشد؟ (1734861) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۵:۱۲
مشکل خاصی نداشتند فقط کمی در راس فتنه سال 88 نقش پررنگی دانشتند. (1737072) (alef-6)
 
امير
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۰۴:۲۷
با سلام
اگر خبر آقاي مطهري صحت داشته باشد بايد در اصلاح اين روند همه دلسوزان نظام تلاش كنند. فارغ از اينكه چه كسي وزير علوم شود بايد سعي كنيم جايگاه رهبري تنزل نكند...جايگاه رهبري جامعه يه جايگاه فراتر از اين مباحث جزيي بايد باشد و منم معتقدم دفتر ايشان مي توانند در رفع اين سوتفاهم اقدامي نمايند.
با تشكر (1734862) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۱۰:۲۵
آقای مطهری از پدر بزرگوارتان مایه نگذارید واقعا که (1734870) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۷:۳۶:۵۸
آقاي مطهري هميشه بركفه سنگين ترازو مي نشيند و نان بزرگواري پدرش را مي خورد !!!!!!! حيف و صد حيف آن پدر با اين پسر (1734903) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۸:۳۸:۱۰
این چه ربطی به هزینه کردن از رهبری داره (1734981) (alef-13)
 
man
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۸:۴۹:۱۶
یک نکته که باید همه بدانند و عمل کنند این است که چه رهبری موافق بوده چه نبوده باشد ما باید مطیع اوامر رهبری باشیم . جنای آقای مطهری از خود چه داری جز نام پدر (1735008) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۹:۱۹:۵۷
ربط این خبرو عکسو نفهمیدم
خوبین
چه ربطی داره (1735061) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۳۴:۳۳
خوب بود نویسنده مقاله این حدس را می زد که صاحب خانه این خانه ر با همین درش خریده و جون در این گرانی پول کافی برای عوض کردن ان نداشته فعلا دست نگداشته تا ارزانی از راه برسد از شرمندگی این در در بیاید.

ضمن اینکه می توان این طور هم حدس زد که این در قبلا ما یک نفر غیر مسلمان بوده که بعد فروخته به یک مسلمان . بعد مصادف به ایام عزا شده صاحب خانه وقت نکرده بره عوض کنه

احتمال سوم اینکه اصلا اینا همه فتو شاپه

حدس اخر اینکه این درب خانه یکی از همین بنده خداهاست که نویسنده نخواسته اسمشو لو بده

البته هزار و یک حدس دیگه هم میشه زد ولی اخلاق اسلامی میگه حسن ظن داشته باش با حرف بزن نه تهمت بزن بعد بگو من حسن ظن داشتم (1735274) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۵:۳۵:۱۱
سلام

خنده دار تر از این نمی توhنستید حدس بزنید؟!
"ضمن اینکه می توان این طور هم حدس زد که این در قبلا ما یک نفر غیر مسلمان بوده که بعد فروخته به یک مسلمان . بعد مصادف به ایام عزا شده صاحب خانه وقت نکرده بره عوض کنه"، بالای در تابلو وجود دارد،تابلو بالای در نصب شده است... (1736348) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۰۹:۳۶:۰۱
صاحبخانه اصلا به این تصویر دقت نکرده است؟
یا اکثرمردم هم امام حسین (ع)را میخواهند وهم رقص وآواز را در موقع خودش!!!؟؟؟؟؟؟ (1739737) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۲۱:۵۱:۰۲
اين همه عكس هاى زيباومعنوى از مرا نب عشق ودلدادگى ملت بزرگ ايران به خاندان نبوت
واقعاً هيچ توجيهى به جز يك نفاق وحشتناك ، وجود ندارد !
واقعاً بعضى ها مى خواهند شايعه اى را بپراكنند وحرمتى را بشكنند ، به چه چيزها كه متوسل نمى شوند !؟
خدا هدايتتان كند ! (1735297) (alef-6)
 
یا مهدی
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۰:۱۵:۲۲
آقای علی مطهری ادامه ی همان افراد ابتدای انقلاب است که همیشه یا جلوتر ویا عقب تر از ولایت بودند والبته شاگرد انهاست. (1735495) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۱:۲۵:۴۳
با توجه به این که رفتارهای اقای مطهری نشان دمنده ان است که دیگر جایی در کرسی اتخابات مجلس ندارند چون به جای حل کردن مشکلات مردم تهران فقط در حاشیه هستند ما مردم تهران از نماینده حاشیه دار خوشمان نمی اید. ازنام پدر میخوری نان پس پا از گلیم دراز نکن چون گلیم از پایت بکشند دگر جا در این شهر هم برایت نماند (1735551) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۳:۴۴:۴۶
آقای توفیقی در همین ایام کوتاه نشان داد فردی با شهامت و درایت است و توانست بعد از سالها نشاط را به دانشگاه ها بازگرداند.....کنار گذاشتن ایشان عاقلانه بود....خداوند به ایشان عمر با عزت و توفیق خدمت به ایران عزیز عطا کند (1735591) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۸:۲۶:۴۹
آقای مطهری بسیار انسان شایسته ای هست (1735702) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۹:۴۳:۴۸
به نظر من رهبری بعید است به امور جزئی کوچک دخالت کند. عدهای میخواهند رهبری را در مقابل دولت شیخ حسن قرار دهند.جا یگاه ومقام ومنزلت رهبر بسیار بالا تراز اینها ست.اگر نظر شخصی هم داشت نباید در رسانه ها مطرح کرد.رهبر بر اساس نظریه ولایت فقیه امام خمینی جای پیامبر و علی معصوم و عا لم به غیب نشسته است . باید این مقام محترم باشد (1735793) (alef-13)
 
قدیر
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۹:۴۷:۴۹
اینکه مشخصه از همین الان شروع کردن که هرچی مشکل بود بندازن گردن حضرت آقا بعدشم مثل احمدی نژاد و خاتمی بگن نمیذارن کار کنیم خدایش خیانت هم حدی داره از همین الان باید مراقب بود فتنه 78 ، فتنه 88 ، مواظب فتنه 98 باشید اینهایی که حالا دارن دم از ارادت به حضرت آقا میزنن بعضی هاشون همونهاین که کنار خیابانها و توی جلساتشون وقتی شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و توهین به رهبری فتنه گران شروع شد قند توی دلشون آب میشد دوست وقت سختی بکار میاد دیدن زورشون از اون طریق نرسید حالا با ماسک حمایت از ولایت وارد شدن که مطمئنا ضربه ای که خواهند زد خطرناکتره آزموده را آزمودن خطاست (1735800) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۹:۵۱:۱۶
قیاس مع الفارق است آن نهی از اعلام نظر رهبری مربوط به ابراز نظر واقعی نماینده باتوجه به حقی که قانون به اوداده می باشد تا با اختیار کامل اعلام نظرنمایدواشکالی نداشت اگر بعد از رای مجلس نظر رهبری اعلام می شد واین دیگری مربوط به اقناع افکار عمومی نسبت به این تغییر نظر ریس جمهور می باشد (1735804) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۱:۵۵:۰۷
جامعه اگر بخواهد دچار اين تكثر هاي بي پايان عقيدتي بشود و ثبات ارزشي نداشته باشد فكر مي كنيد چه چيز باقي بماند ريسمان اتصال احاد جامعه ما رهبري است عزيزان اگر در اصول دين كه مبناي پذيرش بايد باشد فقط اطريق براهين عقلي بايد بابد اشد و نمي توان براي اثبات آن فرد از براهين نقلي استفاده كرد مثلا نمي توان در اول اثبات خدا از قران استفاده كرد اما اين بعد تحقيق فردي است و پس از اتقات و اثبات اصول دين روش تعبدي و نقلي حجت و شرعيت مي يابد و متدولوژي ورود به مباحث فروع دين و شناخت عقلي و نقلي مي شود در موضوع فوق الذكر بايد بدانيم اضهار نظر ازاد اما تبعيت بايد از شرع و ولي فقيه براي انسجام اجتماعي و حاكم شرعي و ولي فقيه بايد باشد و الزام عملي است بنابر اين اظهار ازاد اما تبعيت تكليف است برقراري و ثبات اجتماعي در همه جموريتها و توجه به انتخاب احاد ملت و برايند ان در انتخابات جمهوري ظهور مي يابد كه در نوع ان ما به قيد اسلامي جمهوري راي داديم چون باورهاي ما اسلامي است بنابر اين تنافري بين عقايد فردي و اصول جمهوريت در يئك نگاه كلان اجتماعي وجود ندارد و اين هنر بنيان گذار جمهوري اسلامي است كه روحش شاد و راهش پر رهرو باد دكتر عباس كوهساري (1736000) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۶:۳۷:۲۳
قاي مطهري صندليهاي شيك و نرم مجلس همچنين مزاياي ديگر آن به دهنش حسابي مزه كرده و گذشته از آن راه و چاه سياست بازي را هم تا اندازه اي ياد گرفته كه چگونه از آب گل آلود ماهي دلخواه خود را بگيرد !!!! در ضمن ايشان گه به نعل زدن گه به ميخ جوري حرف مي زند كه هم خودش را اصلاح طلب جا مي زنه و از راي آنها بهره مي برد و هم دم از اصولگرا ها و از راي اصولگراها فيض كامل مي برد !!! ديگر بهتر از اين ميشه كسي اين همه از خودش زرنگ بازي در بياورد و بر خر مراد سوار باشه!!! روزي الم شنگه بپا مي كنه كه آي مردم چه خبر كه در دفتر من دوربين مخفي كارگذاشتند !! همه را متهم مي كنه تا با مظلوم نمايي خودش را دمكرات جا بزنه و به مردم بينوا وانمود بكنه كه در برابر كارهاي غير قانوني ايستادگي مي كنه !!! تو كي هستي چه چيز سري يا نظامي داري كه بخواهند تورا زير نظر بگيرند!!!! همه اين كارها براي عوام فريبيه !!! حالا هم نوبت به رهبر بزرگوار و مظلوم ما رسيده كه اين نسبت دروغ را به او بدهد !!!!! ميگن سياست پدر مادر ندارد همچين بي ربط هم نيست!!!!!!!!!! (1736422) (alef-6)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۶:۴۰:۰۲
این عکسی که گذاشتید، بهتر نبود صاحب خانه به جای اینکه به حرمت ماه محرم دور تا دور در رو پرچم نصب کنه حداقل همین ایام رو روی اون تصویر نادرست و نامناسب رو پرده میپوشوند؟! (1736426) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۶:۵۰:۲۵
آقای مطهری نیاز نیست بعضی خبرهای واضح را توضیح دهید. (1736438) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۹:۲۵:۲۵
برای این نوشته هم همین ظن هست (1736624) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۲۰:۲۶:۱۲
بس کنید آغا
من کار و درامد می خوام نه حرفای مفت (1736684) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۲۰:۳۲:۱۲
دو روئی ما ایرانی ها مفهوم واقعی عکس همین / (1736691) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۲ ۰۷:۲۰:۱۱
همون آدمايي كه دهنشونو ميشستنو دو ماه محرم و صفر حرومي نمي خوردن دين و ايمان و صداقتشون از خيلي از اينايي كه جانماز آب ميكشن و وا حسينا ميكنن بيشتر بود ،،، (1736977) (alef-6)
 
همکار
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۰۰:۴۸:۲۴
از ماجرای تیم جاسوسی از دفتر مطهری چه خبر .این بنده خدا تو سایه باباش دیده نمیشه . (1737782) (alef-6)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۰۱:۳۶:۱۲
وقتی اون مداح عالی مقام به خودش اجازه میدهد که برای نمایندگان انطور خط و نشان بکشه , ما اینجا بحث چه چیزی را میکنیم ؟ (1737806) (alef-6)
 
علی بوستانی
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۱:۲۶
با سلام
این هو جنجال برای چیست. ما 75 میلیون جمعیت داریم که تعدادیشان موافق و تعدادی با آقای توفیقی مخالفند مقام رهبری هم یکی از آحاد جامعه که میتوانند موافق و یا مخالف باشند. این حق ایشان است مانند بقیه مردم چرا آقای مطهری باید این موضوع را محرمانه تلقی نماید آقای مطهری از جمله آزاد اندیشان مجلس هستند ولی متاسفانه یک عده دوست دارند همه چیز را محرمانه جلوه دهند و مردم را نا محرم بدانند ضمناً درب خانه نه تنها هیچ ربطی به موضوع نداشت بلکه همانطور که یکی از دوستان مطرح نمود ممکن است صاحب خانه مستاجر باشد و اصولاً اینهمه گیر دادن به این مسائل کوچک و فراموش کردن حرامهای بزرگی که هرروز در جامعه رخ میدهد کار درستی نیست . این شیوه انگلیسهاست برای اجرای مقاصد بزرگتر ما هم ناشیانه داریم از این سیاست پیروی میکنیم. متاسفانه این باب شده که بگردیم اینگونه مطالب سخیف را پیدا کنیم و روی آن قلم فرسائی نمائیم. (1737861) (alef-13)
 
كاظم
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۰۹:۱۷:۰۸
مطهري يگانه نماينده واقعي مردم ايران در مجلس است كه بدون هيچ ملاحظه اي حرف دل اكثريت موكلين خود را مطرح ميكند. خدا حفظش كند. (1737881) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۰:۵۶:۱۲
همه ملزم به اجرای قانون اساسی واحترام به خواست ملت که درانتخابات تجلی یافت هستیم (1737930) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۷:۱۷:۴۴
توفیقی بهترین گزینه بود اما چرا دکتر روحانی ایشان را معرفی نکرد جای بسی فکر دارد (1738642) (alef-6)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۲۳:۳۱:۴۱
بابا نظراتو مثبیکی جواب منو بده اقای الف چرا نظراتو مثبت ومنفی فعال نمیکنی بابا یه امار دستمون بیاد کار سیاسی میکنی الف؟ میخواهی رای مردمو ندونی ؟ سانسور تاکی؟ (1739375) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۱۰:۵۲:۴۶
زیاد شلوغش نکنین الکی الکی این مطهری با همین حرفاش که هیچ سودی هم تا الان نداشته داره بزرگ می شه ول کنین این بحثها رو که همیشه بوده و خواهد بود (1739886) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۱۰:۵۸:۴۷
مطهری نباید حرفی رو از صحت هم مطمئن نیست و یک سرش مقام معظم رهبری وصل میشه بزنه رهبری دیگه احمدی نژاد نیست هر چی خواست بگه (1739902) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۰۸:۲۸:۵۰
ببین کیا دارن واسه مملکت قانون میذارن و از حق ما دفاع میکنن؟
فقط دنبال حاشه و زیراب زنی هستن
بابا به داد مردم برسین (1744551) (alef-13)
 
پایا
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۲:۵۰:۴۶
اولا علی مطهری قصد هیچ سوء استفاده ای از این نقل قول نداشته.
ثانیا خیلی جالبه از تصویری بر روی در شما به شراب خور و عرق خور بودن و بد کاره بودن صاحب خانه پی برده اید؟
شاید مراسم که شروع می شود این در از لولا بیرون آورده شود .
چرا به ظاهر نگاه می کنید و در مورد باطن اظهار نظر می کنید؟ (1745163) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.