توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506535
نقوی حسینی: نگرانی‌ از نقض‌ برجام توسط آمریکا جدی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ا اشاره به قرائت گزارش شش ماه دوم از اجرای برجام در صحن علنی مجلس، گفت: گزارش شش ماه دوم از اجرای برجام نشانگر نگرانی‌های جدی از روند اجرای برجام است.

سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به قرائت گزارش شش ماه دوم از اجرای برجام در صحن علنی مجلس، گفت: گزارش شش ماه دوم از اجرای برجام نشانگر نگرانی‌های جدی از روند اجرای برجام است.

وی با بیان اینکه، تحریم‌های رفع نشده نگرانی نمایندگان مجلس را تشدید کرده است، تصریح کرد: ما بارها گفته‌ایم که برای مقابله با نقض‌های پی‌درپی آمریکا، دستمان خالی نیست لذا آمریکایی‌ها باید بدانند که مسئولیت نقض برجام به عهده آنها خواهد بود چرا که جمهوری اسلامی به تمام توافقات خود در برجام پایبند بوده است.

نقوی گفت: در گزارش شش ماه دوم تحریم‌های رفع نشده را تشریح کرده ایم و انتظار داریم دولت محترم تمام تلاش خود را برای متعد کردن آمریکا به توافقاتش به کار بگیرند و تعهدات آمریکا برای لغو تحریم‌ها، عملی شود و اگر آمریکایی‌ها تن به لغو تحریم‌ها ندهد و نخواهد به برجام پایبند باشند، طبیعی است که مسئولیت مقابله با برجام را هم باید بپذیرند.
 
کلمات کلیدی : برجام، ایران، ترامپ، توافق هسته ای، کنگره، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.