توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366937
بایدن: سعودی‌ها از اقدامات ایران در راستای اجرای برجام غافلگیر شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۸
معاون رییس‌جمهور آمریکا گفت:‌ ریاض از اقداماتی که ایران در راستای اجرای تعهداتش در برجام مثل راکتور اراک انجام داد غافلگیر شدند.

به گزارش ایسنا، جو بایدن در پاسخ به این سوال چارلی رز، مجری شبکه بلومبرگ در مورد رضایت نداشتن عربستان از توافق هسته‌ای ایران و این که هم‌اکنون این سوال مطرح می‌شود که آن‌ها (سعودی‌ها) تا چه حد به ما اعتماد دارند با توجه به این که به مشارکت در جنگ علیه داعش مایل نیستند، تاکید کرد که سعودی‌ها به مشارکت در جنگ علیه داعش بی‌میل نیستند و ضمنا همه کشورها از ما این توقع را دارند که آمریکا داعش را نابود کند.

او افزود: سعودی‌ها از اقدام ایران برای عمل به تعهداتش در توافق هسته‌ای مثل پرکردن هسته‌ راکتور آب سنگین اراک و انجام اقداماتی که تصور نمی‌شد روزی ایران آن‌ها را اجرایی کند، غافلگیر شدند.

بایدن هم‌چنین در مورد این که اگر ایران از تروریسم حمایت کند آیا آمریکا با ایران مقابله می‌کند؟ اظهار کرد: بله ما با هرگونه اقدام ایران در راستای حمایت از تروریسم به شدت مقابله خواهیم کرد چنان که ناوگان دریایی خود را در آب‌های خلیج (فارس) قرار داده‌ایم تا مطمئن شویم ایران هیچ‌گونه تسلیحاتی را به یمن ارسال نمی‌کند و به این شکل در حال انجام و تعهد سازمان ملل برای ارسال نشدن تسلیحات به یمن هستیم.

او افزود: این یک روند است و ما در حالت پیشرفت هستیم.
 
کلمات کلیدی : جو بایدن، عربستان، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.