توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486934
احضار ۵ فرماندار سیستان و بلوچستان/ افراد "مشکوک التابعه" تعیین تکلیف می‌شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان در دستور کار است، گفت: تاکنون برای ۵ فرماندار و چند نفر از کارمندان در سطح استان احضاریه ارسال شده است.

حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد در گفت‌وگو با تسنیم در زاهدان اظهار داشت: اواسط خردادماه گزارشات مربوط به تخلفات انتخاباتی در سیستان و بلوچستان از شهرستان‌ها و تهران به دست ما رسید که بلافاصله پس از دریافت آنها را ثبت کردیم.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد" پس از ثبت شکایت‌ها، ما برای متهمان احضاریه ارسال کردیم که طبق قانون متهمان 5 روز پس از دریافت احضاریه باید مراجعه به دستگاه قضایی داشته باشند؛ احضاریه‌ها برای فرمانداران چند شهرستان استان ارسال شده و آنها باید تا اواسط تیرماه به دستگاه قضایی مراجعه کنند تا ما به پرونده‌های آنها رسیدگی کنیم.

وی افزود: گزارشات تخلفات انتخاباتی مربوط به فرمانداران شهرستان‌های چابهار، کنارک، هامون، هیرمند و قصرقند و همچنین چند نفر از کارکنان اداری در سطح استان است.

حجت‌الاسلام موحدی‌راد با اشاره به بحث افراد "مشکوک التابعه" در سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه پس از گذشت سال‌های زیادی پس از انقلاب هنوز در این استان افراد مشکوک التابعه وجود دارند، بنابراین پیشنهاد داده‌ایم که یک طرح ساماندهی در مورد این افراد اجرا شود تا یک زمان نهایی جهت رسیدگی به پرونده افراد مشکوک التابعه مشخص شود و پس از آن به هیچ ادعایی در این زمینه رسیدگی نشود.

متاسفانه با توجه به اینکه تاکنون در این زمینه طرح و بازه زمانی مشخصی جهت رسیدگی به پرونده‌های افراد مشکوک التابعه وجود نداشته، فرمانداری‌های استان هر هفته یا هر ماه پرونده‌های مختلفی را در این زمینه رسیدگی می‌کنند و همچنان این روند ادامه داد.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در رابطه با بحث جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در سیستان و بلوچستان گفت: ریش‌سفیدان، بزرگان و سران طوایف استان در صورتی که سلاح‌های شکاری و جنگی مردم منطقه خود را به ما تحویل دهند، ما ضمن تقدیر از آنها هیچگونه رسیدگی به تخلف انجام شده در رابطه با نگهداری غیرمجاز آن سلاح نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی در سیستان و بلوچستان به جد پیگیر است که در صورت کشف سلاح غیرقانونی و غیرمجاز برخورد لازم با خاطیان صورت گیرد.
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۸:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۰:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۰۹:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۵ ۱۹:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + تخلفات انتخاباتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.