توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508849
درگذشت علی یعقوبی نژاد چهره فرهیخته و مورخ نفت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
علی یعقوبی‌نژاد چهره فرهیخته و مورخ صنعت نفت پس از یک دوره طولانی مبارزه با بیماری سرطان، روز سه‌شنبه 14 شهریورماه در سن 72 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش الف کتاب، شانا به نقل از شرکت ملی نفت، مهمترین اثر مرحوم یعقوبی نژاد کتاب "رئیس نفت" است که به صورت مستند به تاریخ اکتشاف نفت در ایران و چگونگی شکل گیری صنعت نفت تا پایان کار کنسرسیوم می‌پردازد.

کتاب "بوی نفت می‌آید، انگلیسی ها آمدند!" دیگر اثر یعقوبی نژاد است که در تکمیل و ادامه وقایع کتاب رئیس نفت و تشریح فعالیت‌های مختلف صنعت نفت در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی شدن صنعت نفت تالیف شده است.

يعقوبي نژاد همچنین در اثر دیگر خود در حوزه تاریخ با عنوان "نفت در خاك خون آلود" ميادين نفتي غرب رود كارون از جمله ميدان هاي دارخوين، آزادگان و جفير را از ابتداي كشف تا كنون مورد بررسي قرار داده است.  

"نفتی ها آمدند" آخرین اثر ایشان در حوزه تاریخ صنعت نفت است که به نقش بی بدیل کارکنان صنعت نفت جنوب درانقلاب اسلامی می پردازد. تالیف کتاب اخیر کار مشترک آن مرحوم و یکی از کارشناسان نفتی است که در مرحله بررسی های قبل از چاپ قرار دارد.

علی یعقوبی ن‍‍ژاد متولد سال 1324 اهواز، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد (MBA) از دانشگاه صنعت نفت با گرایش سازماندهی و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش تولید و عملیات از دانشگاه آزاد اسلامی  و مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و مدرک اطلاع رسانی و کتابداری از دانشگاه تهران است بود.

وی با 40 سال سابقه فعالیت در بخش های مختلف صنعت نفت و به طور عمده در اداره کل امور سازمانی و بهره وری مناطق نفت خیز جنوب انجام وظیفه کرد که آخرین سمت وی مدیر آموزش، فنون و تکنولوژی شرکت ملی نفت ایران بود.
کلمات کلیدی : علی یعقوبی‌نژاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
درگذشت علی یعقوبی نژاد چهره فرهیخته و مورخ نفت