توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508542
ظهارات تازۀ آصف‌علی زرداری درباره پرونده قتل بی‌نظیر بوتو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
تسنیم نوشت: رئیس جمهور سابق پاکستان اعلام کرد حکم صادر شده درباره پرونده قتل بی نظیر بوتو به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و ما به آن اعتراض داریم.

به گزارش اکسپرس نیوز، آصف علی زرداری رئیس جمهور سابق پاکستان و همسر بی‌نظیر بوتو در واکنش به حکم صادر شده درباره ترور این سیاستمدار مشهور اعلام کرد: قضاتی که حکم را صادر کرده‌اند تحت فشار بوده‌اند، واین حکم پذیرفتنی نیست .

آصف علی زرداری گفت: گروه‌های قدرتمند، قضات را ترسانده و آنها را تحت فشار قرار داده‌اند به همین علت ما در اعتراض به حکم صادر شده درخواست خود را تسلیم دادگاه عالی پاکستان کرده‌ایم .

رئیس حزب مردم پاکستان سپس به انتخابات سال آینده اشاره کرده و از تمام هوادارانش خواست تا با قدرت در میدان حاضر شوند تا نتیجه انتخابات به پیروزی حزب مردم ختم شود.

وی از «مراد علی شاه » سروزیر ایالت سند خواست تا تمام فعالیت‌های پنج ساله‌اش را رسانه‌ای کند تا مردم با توجه به میزان فعالیت‌های حزب مردم در ایالت سند، گرایش بیشتری نسبت به آنان پیدا کنند.

رئیس جمهور سابق پاکستان تاکید کرد در انتخابات سال آینده مهم‌ترین رقیبان حزب مردم «تحریک انصاف به رهبری عمران خان» و «حزب نواز شریف»هستند،ولی حزب مردم قابلیت شکست هر دو رقیب را دارد.

روز جمعه پس از گذشت 9 سال از قتل بی‌نظیر بوتو بزرگترین سیاستمدار زن پاکستان، نخستین احکام این پرونده اعلام شده و طبق آن دو افسر پلیس هر یک به 17 سال زندان محکوم شدند.

علاوه بر این ژنرال مشرف رئیس جمهور وقت تحت تعقیب قرار گرفته و با حکم دادگاه پنج نفر از تروریست‌های تحریک طالبان پاکستان تبرئه شدند .

بسیاری از احزاب سیاسی به این حکم واکنش نشان داده و آن را غیرمنصفانه قلمداد کردند .

بلاول بوتو زرداری فرزند بی‌نظیر بوتو پس از اعلام حکم گفت: من دیگر از دستگیری قاتلان مادرم نا امید شده‌ام
 
کلمات کلیدی : بی نظیر بوتو + پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.