توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495349
واشنگتن پست: ترامپ برای برکناری جف سشنز رایزنی می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
جنگ لفظی رئیس‌جمهوری آمریکا علیه دادستان کل و متحد دیرینه‌اش به حدی بالا گرفته که به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمالا جایگزین شدن جف سشنز از سوی ترامپ دامن زده است.

به گزارش ایسنا، واشنگتن پست به نقل از منابع مطلع گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و مشاورانش درباره احتمال جایگزین کردن جف سشنز، دادستان کل آمریکا گفت‌وگو کرده‌اند. ترامپ همچنین در پیامی توئیتری عالی‌ترین مقام اجرای قانون در کشورش را "تحت محاصره" خواند و از اینکه این مقام خودش را از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و تحقیقات درباره هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا کنار کشیده، ابراز شگفتی کرد.

 ترامپ پرسید: خب چرا این کمیته‌ها و بازرس‌ها و از همه مهمتر دادستان کل محاصره شده ما به جرایم و روابط هیلاری کج و کوله با روسیه نگاهی نمی‌اندازند؟  روسای جمهوری آمریکا همواره تلاش داشتند تا خودشان را از تحقیقات‌ جاری دور نگه دارند اما اظهارات ترامپ درباره دوست قدیمی‌اش مایه تعجب است. ترامپ از عملکرد سشنز همزمان با سرعت گرفتن تحقیقات وزارت دادگستری درباره احتمال همدستی ترامپ – روسیه ابراز نارضایتی کرده است. ترامپ اخیرا هم دادستان کل آمریکا را بابت عقب‌نشینی از این تحقیقات ملامت کرد.

دلیل کناره‌گیری جف سشنز از تحقیقات مذکور این بود که او در کمپین ترامپ نقش فعالی داشت و زمانی که می‌خواست از سوی سنا برای مقام دادستان کل آمریکا تایید شود، به آنها اطلاع نداد که تماس‌هایی با سفیر روسیه در واشنگتن داشته است. ترامپ تاکید کرد که اگر می‌دانست سشنز خودش را از این تحقیقات کنار می‌کشد، هرگز او را برای این سمت انتخاب نمی‌کرد. سشنز گفته است قصد استعفا ندارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا غالبا درباره تغییر کارکنان بدون انجام آن، صحبت می‌کند و از همین رو، افرادی که با ترامپ در ارتباط هستند درباره احتمال تغییرات قریب‌الوقوع ابراز تردید کردند. آنچه مسلم است، این است که ترامپ بابت کنار کشیدن سشنز از تحقیقات مذکور همچنان خشمگین است. چنانچه سشنز برکنار شود، معاون او "راد روزنستاین" به عنوان دادستان کل موقت انتخاب می‌شود. از سوی دیگر نام "رودی جولیانی" شهردار سابق نیویورک به عنوان جانشین احتمالی در رسانه‌ها مطرح شده اما نزدیکان جولیانی می‌گویند که او تمایلی برای روی کار آمدن در این سمت ندارد.

 
 
کلمات کلیدی : واشنگتن پست، ترامپ، جف سشنز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.