نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455442
کشف ابعاد جدید اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در بررسی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هرچه پیش می‌رویم ابعاد جدیدتری از اختلاس کشف می‌شود.

فارس نوشت: محمد مهدی زاهدی با اشاره به اینکه در دولت قبل نیز سوء استفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته اما با ابعاد کمتر، اظهار داشت: در بررسی پرونده صندوق هرچه پیش می‌رویم ابعاد جدیدتری از اختلاس را کشف می‌کنیم که با کامل شدن بررسی‌ها و تحقیقات، نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

این مسؤول در پاسخ به این سؤال که آیا تمام اختلاس‌ها در این دولت صورت گرفته یا نه، خاطرنشان کرد: برخی از این سوءاستفاده‌ها در دولت قبل نیز بوده، اما حجم آن نسبت به دولت یازدهم کمتر است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری درباره سیستم جذب دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و آشفتگی‌های موجود گفت: در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع جذب دانشجو در دانشگاه‌ها، قوانین خوبی تصویب شد که می‌تواند سیستم پذیرش دانشجو را در دوره‌های تحصیلات تکمیلی نظام‌مند کند.

وی با اشاره به تصویب قانون جدید نظام‌مند کردن جذب دانشجو در مجلس شورای اسلامی، تبیین کرد: در قانون پذیرش و سنجش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، تمام مراحل پذیرش دانشجو از ابتدا تا انتها زیر نظر سازمان سنجش وابسته به وزارت علوم خواهد بود.

وزیر سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علوم ادامه داد: با این قانون دیگر هر دانشگاهی نمی‌تواند خودش ظرفیت تعیین کند و بی‌حساب و کتاب دانشجو بگیرد.

زاهدی همچنین متذکر شد: یکی از مسائل دیگری که در مجلس تصویب شده، بحث آمایش سرزمین در آموزش عالی است که برای وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی طراحی شده که براساس آن طی 2 سال آینده، دانشگاه‌ها از نظر جذب دانشجو و نحوه پذیرش ساماندهی می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان، فرهنگیان
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۸:۳۰:۴۸
به صندوق معلمان هم رحم نکردن. (4210694) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۲۰:۳۳:۰۹
در این صندوق بدنبال ردی از اختلاص نگردید کشف کنید ببینید آیا کار مثبتی هم انجام
داده اند؟ (4210864) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۳:۳۵:۵۰
فقط شده جناح بندی! (4211171) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۴:۵۶:۳۹
قشر معلم هميشه مظلوم و معصوم بوده و متاسفانه نردبان ترقى خيليى ها (4211180) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۷:۰۶:۵۲
بینهایت سپاسگزاریم که هی ابعاداش داره کشف میشه! (4211207) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته