نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340944
ظریف:‌ برجام تعهد حقوقی دولت آمریکاست و ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید باشد
بخش خبری الف، 7 فروردین 95
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکا ناگزیر است تعهداتش را نه تنها روی کاغذ بلکه در عمل نیز اجرا کند تصریح کرد: برجام تعهد حقوقی دولت آمریکاست و ربطی به این که چه کسی در کاخ سفید باشد ندارد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در سفری ۲ روزه به پاکستان رئیس‌جمهور را همراهی می‌کند، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: ادعاهایی که در دوران تبلیغات انتخاباتی آمریکا مطرح می‌شود، خیلی نباید جدی گرفت، برجام تعهد حقوقی دولت آمریکاست و ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: دولت آمریکا تعهداتی که داده باید اجرا کند، متاسفانه برخی نامزدهای انتخاباتی با استفاده از فضاسازی‌هایی که صهیونیست‌ها کرده‌اند در آمریکا این کار را دنبال می‌کنند، این‌ها شعار می‌دهند نباید، به این شعارها توجه کرد‌.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری جدی که جمهوری اسلامی ایران کرده دولت آمریکا ناگزیر است تعهداتی که داده نه تنها روی کاغذ بلکه در عمل نیز اجرا کند.

وزیر خارجه همچنین در خصوص برنامه موشکی کشورمان تصریح کرد: اقدامات اخیر آمریکا ضد برنامه موشکی ایران را با تقویت هر چه بیشتر توان موشکی خود پاسخ می‌دهیم.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای برنامه موشکی خود قائل نیستیم، یادآور شد: زیرا این برنامه هیچ ارتباطی با سلاح هسته‌ای ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: براساس دستور و تاکید رئیس جمهور به وزیر دفاع، توان موشکی ایران تقویت خواهد شد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۰:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۱:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۲:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ۰۱:۱۵
 
۱۳۹۴/۱۰/۲۸ ۲۳:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : ظریف+برجام+اجرای برجام
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۱۹:۵۶:۱۹
کی تعهد داده ؟ (3617389) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۲۸:۰۲
همچین میگه من فکر کردم دولت فعلی تا حالا کاری کرده!!! (3617517) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۰:۵۵:۳۹
چه تعهد حقوقی که حتی امضاء هم ندارد. (3617431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۰۰:۳۵
راست میگه تعهد کدومه این توافق امضا هم نداره (3617480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۳:۳۴:۵۵
شما دیدی که امضا نداره ؟ بنده خدا نزدیک 2 سال تمام دنیا این مذاکرات رابه طور شبانه روزی پیگیری می کردو تمام خبرنگاران وخبرگزاری ها به طور مستقیم لحظات پایانی این مذاکرات را پوشش می دادند ولحظه شماری می کردند تا 6دولت بزرگ دنیا + ایران پشت تریبون بیایند و در برابر چشم دنیا با پخش زنده از توافقی که کرده اند بگویند !! آنوقت شما می گویی حتی امضا نداره ؟!! (3617581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۱۳:۰۵:۴۵
خود مذاکره کنندگان گفتند امضا نداره (3618079) (alef-3)
 
احمد ترویجی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۱۴:۵۵:۰۹
بنده خدا وقتشو بیخود تلف کرده بود. نتیجه شم خودت ببین. نیازی نیست ما بگیم. (3618213) (alef-3)
 
میلاد
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۱۷:۰۳:۲۸
جمع کن برادر امریکا مثل اب خوردن زبر تعهد امضا شدش هم میزنه.چند ماه گذشت هیچ انفاقی نیفتاد حتی یک درصد اوضلع بهتر نشد.تازه بیست میلیارد دلارو هم دارن غرامت بر میدارن (3618299) (alef-3)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۲:۳۲
خود عراقچی گفت که این توافق به امضاء نرسید و آن امضاء ها نمایشی بود بهتر است به جای لایک کردن جوگیرانه کمی هم خبر بخوانید (3618848) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۱۳:۳۹:۱۶
پس چرا از این تعهد نامه بی امضا اینهمه میترسید؟ و آنرا دستمایه دلواپسی هایتان قرار داده اید؟ (3618126) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۱:۱۹:۵۰
یک سوال از جناب ظریف : مثلا اگر امریکا تعهداتش را روی کاغذ نگه دارد و عمل نکند می خواهید چکار کنید؟ بتن ها را خالی کنید یا ساتریفیوژ های جابجا شده که بدرد هم نمی خورد را جایگزین کنید؟ (3617447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۱:۲۴:۳۰
طریف با چه ابزاری می خواهد امریکا بد عهد را مجبور به اجرای بر جام کند با قسم دادن به جون مادرشون فکر کرده با .. صحبت می کند تا زاه اجبار امریکا زور که ما نداریم ما به امداد عیبی زنده ایم که با انتخابات اشتباه و تلویزیون اصلاح طلب نمی شود به امداد عیبی هم امیدوار بود (3617454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۳:۳۹:۵۲
نیازی به تلاش ظریف ندارد خود اروپا وقتی از رفتار آمریکا احساس خطر کند اورا وادار به اجرا خواهد کرد. در ضمن این سرو صدا ها برای چیست ؟ آمریکا ودیگر مذاکره کنندگان از همان اول هم گفتند در این مذاکرات فقط تحریمهای هسته ای لغو می شود وتحریمهای مربوط به سپاه جداست (3617589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۱۳:۰۷:۱۶
جدی؟ ولی رئیس جموهور و وزیر خارجه ایران در تمام سخنرانی هایشان حرف از تمام تحریم ها می زدند....البته تحریم های هسته ای لغو نشده است بلکه تعلیق یا متوقف شده است (3618081) (alef-3)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۳:۵۸
الان بانک های اروپایی که چه عرض کنم حتی بانک های آسیایی هم با ایران مراوده نکدارند از ترس آمریکا آن وقت شما بگو اروپایی ها که آقای روحانی آنها را نوکر امریکا می داند و امریکا را کدخدا چه خواهند کرد؟؟ (3618849) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۱:۴۱:۱۱
" برجام تعهد حقوقی دولت آمریکاست" . خوب وقتی رئیس جمهور عوض شود یعنی دولت عوض شده و دلیلی ندارد یک دولت همه تعهدات دولت قبل را برعهده بگیرد مخصوصا" که اکثر نامزدها گفتند که برجام را پاره خواهند کرد . ترامپ که به ما پول بده نیست جانم پس بهتر است برویم و اقتصاد مقاومتی بکنیم (3617467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۱:۴۹:۱۰
آقای ظریف با درود
البته شما در مقام مسیول دیپلماسی کشور میتوانید تمام حقیقت را که با منافع ما سازگار نیست بیان نکنید . شما که با امریکا و قوانینش آگاهی دارید میدانید که رییس جمهور در امریکا از اختیاراتی بر خور دار استکه میتواند عملا توافق را متوقف کند از آن گذشته با انتخاب همکاران و وزرا مسیر دیپلماسی امریکا که فعلا قصد تعامل با ایران را وارد دگر گون کند . البته امید واریم که دولت بعدی در امریکا دمکدات باشد اما یاد آوری این نکته به مقامات ایرانی ضروری است که اوبا ما دا فرصت دانسته پس فرصت سوزی تکنیم . (3617472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۰۶:۰۰
حالا به تعهداتش هم عمل نکنه موردی نداره یک سری قطعنامه و تحریم هستند که کاغذ پاره ای بیش نیستند چه اصراری هست راجع به کاغ پاره و تحریمهای بی اثر صحبت کنیم و دعوا کنیم؟ بحثی نداره. شما مگر نمیفرمودید تحریم ها بی اثره پس چرا الان حساس شدین؟ عمل بکنه یا نکنه فرقی برای ما نداره اصلا چرا ما رفتیم با اینا مذاکره کردیم؟ تحریمها که کاغذ پاره بود (3617487) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۴:۵۵
شما حساس بودید نه ما که دو سال و اندی تمام مملکت را متوقف این قضیه کردید و هنوز هم دارید در این آفتاب برجام حمام آفتاب می گیرید و از کار و تلاش خبری نیست (3618851) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۹:۳۱
دوست عزیز امروز بسیاری از فعالیت های صلح آمیز هسته ای در ایران تعطیل شده و سرمایه هنگفتی بخاطر بتن ریزی ها و ... به هدر رفته پس اگر عایدی نداشته باشیم این توافق نامه حتی از آن کاغذ پاره ها هم ... (3618871) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۲۱:۱۷
به هر حال این یک واقعیت تلخ هست که امریکا قدرتمندترین کشور حال حاضر دنیا هست و خودش به تنهایی هر کشوری رو بخواد تحریم می کنه و بقیه ی کشورها رو هم مجبور می کنه که به حرفش گوش بدهند. بنابراین ما ابزار خاصی نداریم که بتونیم اونها رو مجبور به انجام کاری کنیم. (3617508) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۳۰:۵۹
جلوی ضرر را از هر کجا بگیرید منفعت است. پیشنهاد می شود: دولت با انعکاس رسمی بدعهدی امریکا به مجامع بین المللی، اعلام کند که اگر ظرف دو ماه آینده تحریم ها به طور کامل برچیده نشود و آمریکا به تعهدات خود عمل نکند(بدون توجه برجام )همه توان خود را برای برگشت وضعیت صنعت صلح آمیز هسته ای کشور به قبل از برجام به کار خواهد گرفت. این کار با همه دشواری های آن امکان پذیر است. (3617522) (alef-13)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۴۴:۴۸
الان مثلا با اين جمله جناب ظريف مشكل تعهد امريكايي ها حل شد؟
جناب ظريف شما فقط در رسانه ها فضاي تبليغاتي براي دولت به وجود آورده ايد
ما هيچگونه تغييري در معيشت خود احساس نكرده ايم و دوران تحريم و تورم را به اين ركود بي سابقه ترجيح مي دهيم (3617537) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۳:۱۹:۰۶
بحث تحريم و عدم رابطه با امريكا از اول انقلاب وجود داشته و چيز جديدي نيست ، اما پرونده هسته اي باعث شده بود كه اجماع جهاني عليه اقتصاد ايران شكل بگيرد كه با حل پرونده اين مشكل حل شده است ،
حالا اگر امريكايي ها توافق را نقض كنند ديگر نمي توانند آن اجماع را برگردانند ،
ما رابطه اقتصادي با امريكا نداشتيم كه از قطع شدنش ضرر كنيم ،
رابطه ما با اروپا و آسيا بود كه امروز برقرار است و هيچ رئيس جمهور امريكايي هم نمي تواند اينبار آن را قطع كند .
هدف هم همين بود ، درگير كردن امريكا در مذاكرات براي افزايش هزينه نقض آن توسط اين كشور (3617567) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۳:۵۲:۱۸
با احترام فراوان برای وزیر خارجه هوشمند و زحمتکش مان، ولی باید عرض کنم آمریکا قدرت درجه یک و برتر جهان است و هر زمان که اراده کند همه تحریمها را برمیگرداند و حتی ممکن است دست به اقدامات نظامی هم بزند و اروپا و حتی چین و روسیه و هند و ژاپن و برزیل و ... هم هرقدر مقاومت کنند باز هم در نهایت چاره ای جز همراهی با آمریکا را ندارند.
البته ما هم میتوانیم دوباره فعالیتهای هسته ای مان را از سر بگیریم، آنهم با کمیت و کیفیت و شدتی بیشتر از قبل. ولی خواهش میکنم تفکراتی مثل اینکه آمریکا از رویارویی با ما میترسد یا اینکه هیچ غلطی از دستش برنمیاد و یا رویاپردازی مثل امکان ایجاد اختلاف و شکاف بین اروپا و آمریکا را از سرتان بیرون کنید. تجربه سالیان گذشته نشان داده که قدرتهای برتر جهان با یک اشاره آمریکا در شورای امنیت بر علیه ایران بسیج میشوند. مشکل ناشی از فهم بعضی از ماست که هنوز آمریکا و غرب را بعنوان واقعیت قدرتمند و بلامنازع جهان معاصر قبول ندارند.گذشت زمانی که آمریکا از بسته شدن تنگه هرمز یا قطع جریان نفت خاورمیانه بترسد. به برکت نفت و گاز شیل خودش البته!
برجام قطعا به نفع ایران بوده و هست، ولی از همین الان به فکر چاره باشید اگر در نوامبر 2016 دیوانگانی مثل ترامپ یا تد کروز وارد کاخ سفید شدند، چه باید کرد و عکس العمل مناسب چیست؟ (3617597) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.