توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503646
توضیحات مرکز آمار درباره یک خبر/هیچ مرجع دیگری صلاحیت تولید و انتشار آمار ندارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
در ارتباط با خبر" انتقاد از امارهای مرکز آمار ایران" درج در صفحه اقتصادی خبرگزاری الف با شناسه ۴۹۷۳۶۶ در مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹مطالب زیر به اطلاع رسانیده میشود.
 لذا خواهشمند است طبق روال فانونی و جهت جلوگیری از استنباط و تفسیر اشتباه و تنویر افکار عمومی، برای انتشار  این جوابیه اقدام لازم مبذول فرمایید۔
در این خبر به نقل از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان آمده است "...، نرخ بیکاری در گلستان در بهار سال جاری به 11.6 درصد . رسید. ", "... در سال ۱۳۹۱ از سوی مرکز آمار نرخ بیکاری در استان گلستان ۵٫۱ اعلام شد که پس از راستی آزمایی و بررسی نرخ بیکاری در استان گلستان به ۱۳٫۸ رسید" و "... با تلاش هایی بی وقفه که مسئولان دستگاههای اجرایی داشتند توانستیم نرخ بیکاری را از ۱۳٫۸ در سال ۱۳۹۵ به ۱۱٫۸ درصد برسانیم".

 به اطلاع میرساند مرکز آمار ایران تنها مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای بازار کار کشور است و مرجع فعلی امار و شاخص های بازار کار کشور طرح آمارگیری نیروی کار است که نتایج آن از طریق درگاه ملی آمار اطلاع رسانی میشود.
 جدول زیر شاخصهای عمده بازار کار استان گلستان را در سالهای ۹۶-۱۳۹۰ نشان می دهد.
 
 شاخصهای عمده بازار کار استان گلستان

 
 در این ارتباط شایان ذکر است:
۱- حسب قانون این مرکز یگانه مرجع تولید آمارهای بازار کار است و هیچ مرجع دیگری صلاحیت تولید و انتشار این آمار ندارد
۲- هیچ مرجعی صلاحیت راستی آزمایی آمارهای این مرکز را ندارد و مرکز آمار ایران علاوه بر طراحی های فنی با نظارتهای مستقیم و غیرمستقیم اعتبار نتایج آمارگیری ها را تضمین می کند،
 
 ۳- بر اساس نتایج آمارگیری بهار ۱۳۹۶ نرخ بیکاری استان گلستان ۱۳٫۱۶ درصد است نه ۱۱٫۶ درصد درج شده در متن خبر،
۴- نرخ بیکاری استان گلستان در سال ۱۳۹۱، ۸٫۹ درصد بوده است. بدیهی است این مرکز ترخ ۵٫۱ و ۱۳٫۸ درصدی مورد اشاره معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان را تایید نمی کند و انتظار می رفت ایشان منبع آماری مورد استناد سخنانشان رائیز بیان میکردند.
حسب نتایج٫نرخ بیکاری استان در سالهای اخیر نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است و علت آن علاوه بر افزایش تمداد بیکاران، کاهش تعداد شاغلین نیز بوده است.
 روابط عمومی مرکز آمار ایران
 
 
کلمات کلیدی : مرکز آمار ایران+بیکاری+استان گلستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.