توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 333942
مسکو از احتمال طرح قطعنامه علیه ترکیه خبر داد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۵
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد امکان ارائه قطعنامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ترکیه را محتمل دانست.

به گزارش ایسنا، ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در مصاحبه با کانال تلویزیونی «راشا تودی» گفت که طرح قطعنامه‌ای را در شورای امنیت درباره اقدامات ترکیه نسبت به کردهای سوریه بعید نمی‌داند.

وی همچنین تصریح کرد، تعامل دیپلماتیکی را که جامعه بین‌المللی جهت رفع اختلاف در سوریه به کار می‌برد، عالی ارزیابی می‌کند.

به گفته نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، جامعه بین‌المللی برای بر طرف کردن بحران در سوریه تعامل بی‌نظیری داشته است.

وی افزود: در پنج سال اخیر اختلاف، برای اولین بار موضع مشترک جامعه بین‌المللی تأیید شده از سوی شورای امنیت اتخاذ شد.

چورکین هشدار داد، راه حل بحران در سوریه دشوار خواهد بود زیرا بازیگران متفاوت درباره این که چگونه می‌توان به پیش حرکت کرد، تصورات متفاوتی دارند.

وی ادامه داد: همه خواهان حل و فصل هر چه سریع‌تر نیستند. با این همه، این امر اهمیت دارد که آهنگ حرکت به پیش بالا رفته و روسیه و آمریکا به طور مشترک کار می‌کنند. به این خاطر من امید دارم که این شانس منحصر به فرد از دست نرود.

چورکین درباره حوادث در مرز ترکیه و سوریه گفت که اگر آنکارا به حملات علیه کردهای مقیم خاک سوریه پایان ندهد، روسیه مجبور خواهد بود دوباره در مورد اقدامات ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ارائه دهد.
 
کلمات کلیدی : پوتین، روسیه، ترکیه، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.