توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493341
طلاق صوری تهدیدی برای صندوق تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: طلاق صوری تهدیدی جدی برای صندوق تامین اجتماعی محسوب می شود.

محمد علی عباس زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: قانون گذار به منظور کاهش آسیب های اجتماعی قانونی را در نظر گرفته است که در صورت فوت پدر، دختر هنگامی که به هر دلیلی متارکه کرد بتواند از حقوق پدر استفاده کند.

وی ادامه داد: این مهم سبب شده تا برخی از افراد سودجو با انجام طلاق صوری بتوانند دوباره از حقوق پدر خود برای گذران زندگی استفاده کنند.

عباس زاده افزود: هم اکنون حدود 20 نفر در قالب این طرح حقوق پدر خود را ماهیانه دریافت می‌کنند و با وجود اینکه براساس شواهد می دانیم طلاق به صورت صوری انجام شده است اما به صورت قانونی نمی‌توانیم برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل خلاء قانونی افراد از این مهم سوء استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: طلاق صوری تهدیدی جدی برای صندوق تامین اجتماعی محسوب می‌شود.

عباس زاده یادآور شد: این 20 نفر در سطح استان نزدیک به چهار سال است که به طور میانگین ماهیانه هشت تا 10 میلیون حقوق دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: اصلاح قانون در این بخش یکی از دغدغه های اصلی سازمان تامین اجتماعی است که باید مسئولان به آن توجه کنند.

عباس زاده گفت: هم اکنون 110 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده که 71 درصد شهری و 38 درصد نیز روستایی هستند.
 
کلمات کلیدی : طلاق صوری + تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.