نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413042
آرامگاه رئیسعلی دلواری کجاست؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
 اين عكس‌ها آرامگاه رئيس علي دلواري در نجف اشرف است.در قبرستاني بس راز آلود و شگفت.قبرستان وادي السلام در نجف اشرف و در شهري كه پيكر پاك امير مومنان علي (ع) در آن آرميده است.

به گزارش مشرق، رئیس علی فرزند رییس محمد در سال 1261 ش در دهستانی از توابع بوشهر به دنیا آمد. او در عصر مشروطیت ، جوانی 24 ساله ، بلند همت، شجاع، در صدق و صفا كم مانند و در حب وطن و توكل به خدا ، ضرب المثل بود. اگرچه سواد و معلومات كافی نداشت ، اما پاكی و سرشت و صفات حمیده او زبانزد اطرافیان بود. رییسعلی بعد از این كه قوای اشغالگر انگلیس بوشهر را به تصرف خود درآوردند، با شجاعتی وصف‏ناپذیر به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شكست‏های سنگینی بر آنان وارد كرد.

رئیسعلی بعد از این كه قوای انگلیس بوشهر را به تصرف خود درآوردند، به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شكست‏های سنگینی بر آنان وارد كرد.
 
رییسعلی دلواری این آزاده دلاور، سرانجام در حین مبارزه با دشمنان اسلام و ایران در دوازدهم شهریور 1294 ش برابر با 23 شوال 1333 ق در 33 سالگی، از پشت مورد هدف گلوله فرد خائنی قرار گرفت و به شهادت رسید. اين عكس‌ها آرامگاه رئيس علي دلواري در نجف اشرف است.در قبرستاني بس راز آلود و شگفت.قبرستان وادي السلام در نجف اشرف و در شهري كه پيكر پاك امير مومنان علي (ع) در آن آرميده است.
 
کلمات کلیدی : رئیسعلی دلواری ، انگلیس، عکس
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۰:۲۹:۰۸
ممنون میشم اگه کسی آدرس مزارشو در وادی السلام اطلاع بده . (4012949) (alef-13)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۲:۰۸:۵۸
ای کاش این جمعیت میلیونی که دارند میرن برای مراسم اربعین امام حسین (ع) سری هم به نجف و کربلا بزنند .آرامگاه امیر کبیر هم در کربلا است .روحش شاد و یاد و نامش گرامی . (4013814) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۷:۰۸
روحش شاد (4013989) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.