توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504843
با پیشروی نیروهای عراقی در تلعفر، داعش دست به خودسوزی زد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
پس از اینکه نیروهای حشد شعبی موفق به آزادسازی چند محله دیگر در تلعفر شدند، گروه تروریستی داعش به نیروهای خود دستور داد تا تمام مقرهایشان را در تلعفر به آتش بکشند.

به گزارش  الوقت به نقل از اسپوتنیک، علی السبتی، سخنگوی لشکر رزمی العباس وابسته به حشد شعبی تاکید کرد: نیروهای ما موفق شدند محله الجزیره را به صورت کامل آزاد کرده و به پیشروی خود در محله الخضراء واقع در شرق تلعفر ادامه دهند.

نیروهای حشد شعبی با وجود مقاومت تک تیرانداز های گروه تروریستی داعش که بر بالای منازل مستقر شده بودند و درگیریهای شدید وارد این منطقه شدند. از سوی دیگر رشید یارالله، فرمانده عملیات «ما می آییم تلعفر» از آزاد سازی محله التنک واقع در شرق تلعفر خبر داد.

وی افزود: نیروهای لشکر زرهی ۹ و گردانهای ۲ و۱۱ و ۲۶ وابسته به حشد شعبی با کمک یکدیگر توانستند محله التنک را آزاد کرده و پرچم عراق را در این منطقه برافراشته کنند. یارالله امروز همچنین از آزاد سازی محله الکفاح شمالی واقع در تلعفر خبر داده بود.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان نینوا اعلام کرد که داعش به عناصر خود دستور داده تا تمام مقرهای خود را در تلعفر به آتش کشیده و تخلیه کنند.

وی در گفتگو با سومریه نیوز تاکید کرد: داعش به نیروهای خود در تلعفر  دستور داده تا از تمام مقرهای خود عقب نشینی کرده و آنها را آتش بزنند و این کار در حال حاضر آغاز شده است.عملیات آزادسازی شهر تلعفر که آخرین پایگاه متمرکز تروریست های داعش در عراق به شمار می رود با مشارکت، ارتش، پلیس اتحادیه عراق، نیروهای ضد تروریسم، نیروهای الحشد الشعبی و نیروی هوایی ارتش عراق و جنگنده های ائتلاف آمریکایی ضد داعش از روز یکشنبه گذشته آغاز شده است
 
کلمات کلیدی : تلعفر ، عراق ، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.