توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474441
محور گفت‌ و گوی ترامپ و لاوروف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
وزیر دفاع امریکا می‌گوید: در دیدار اخیر مقامات روسی و امریکایی رئیس جمهور کشورش تاکید کرده بوده که مسائل داخلی نمی‌تواند مانعی در سیاست خارجی امریکا باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتینک، پیش از این در روز جمع روزنامه نیویورک تایمز مدعی شده بود که در جریان دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه طرف امریکایی اذعان کرده بوده است که اخراج جیمز کومی رئیس اف بی ای فشار بسیاری را از روی وی برداشته است.

این در حالی است که منتقدان این تصمیم رئیس جمهور امریکا معتقدن این اقدام ممکن است با تحقیقات جاری درباره ارتباط میان روسیه و کمپین انتخاباتی ترامپ مرتبط باشد.

با این حال رکس تیلرسون وزیر دفاع امریکا با اشاره به مقاله نیویورک تایمز در این باره توضیح داد: مسئله‌ای که ترامپ برای دیدار مطرح کرده بود این است که وی قرار نیست تحت تاثیر وقایع پس از اخراج کومی در امریکا قرار بگیرد و اجازه نخواهد داد به این مسائل مانعی در همکاری مهم واشنگتن و مسکو ایجاد کند.

علاوه بر این هربرت ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی ترامپ نیز توضیح داده است که مسئله برکناری کومی در جریان گفت‌وگو با لاوروف به این دلیل مطرح شده که رسانه‌های روسی تا چه حد توانسته‌اند رسانه‌های امریکایی را درباره روابط دو جانبه تحت تاثیر قرار دهند.

مک‌مستر با این حال خاطر نشان کرده است که مسئله مهم در این مذاکرات تلاش رئیس جمهور امریکا برای یافتن حوزه‌های همکاری با روسیه بوده است و اینکه این مسئله تحت تاثیر فضای خبری اخیر قرار نمی‌گیرد.

روسیه مکررا ادعاها درباره مداخله در روند سیاسی امریکا را تکذیب کرده و آن را ادعایی پوچ می‌خواند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+لاوروف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.