توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369745
اطلاعیه وزارت‌ارتباطات درباره حریم‌خصوصی مشترکان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۲
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت تنویر افکار عمومی در خصوص اخبار مربوط به افشاء اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه، اطلاعیه ای را صادر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در روزهاي گذشته اخباري در خصوص افشاء اطلاعات مشتركان يكي از اپراتورهاي تلفن همراه منعكس گرديد كه مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به جهت تنوير افكار عمومي موارد ذيل را به شرح زیر اعلام مي‌کند:

اطلاعات مطرح شده مربوط به سه سال پيش مي باشد كه در همان زمان نيز موضوع از طريق مراجع ذي ربط پيگيري گرديد و هيچگونه رخداد جديدي(هك يا سرقت اطلاعات) به وقوع نپيوسته است و صرفاً فردي با طراحي يك ربات تلگرامي، اطلاعات قديمي را منتشر كرده است.

با توجه به اينكه مهمترين وظيفه اين وزارت و شركت هاي تابعه حفظ حريم خصوصي افراد در همه بخش ها مي باشد، در اولين فرصت نسبت به مسدود شدن ربات مذكور اقدام گرديد و اقدامات مراجع ذي صلاح نيز منجر به دستگيري فرد خاطي گرديد كه هدف خود را شهرت مطرح كرده و لذا ساير مواردي كه بصورت شايعه در شبكه هاي اجتماعي مبني بر رقابت ناسالم بين اپراتورها مطرح مي گردد صحت نداشته و اين وزارت نهايت دقت را در ايجاد فضاي رقابتي سالم بين فعالان حوزه دارد و قطعاً در صورت تخلف هر يك از فعالان برخود قاطع و لازم با آن ها صورت خواهد گرفت.

لازم به ذكر است در حال حاضر هيچگونه نگراني براي مشتركان اپراتورهاي تلفن همراه موجود در كشور وجود ندارد و اپراتورها از قبل موظف گرديده اند كه از نظر فني و تخصصي امنيت لازم را براي حفظ و صيانت از حريم خصوصي كاربران ايجاد نمايند.
 
کلمات کلیدی : موبایل+حریم خصوصی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.