نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 149749
ثروتمندترین مرد جهان عرب کیست؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۶
برای دومین سال متوالی شاهزاده "الولید بن طلال" سعودی به عنوان ثروتمندترین مرد جهان عرب شناخته شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر، مجله "فوربس – الشرق الاوسط" برای دومین سال متوالی شاهزاده "الولید بن طلال" سعودی را به عنوان ثروتمندترین مردم جهان عرب برگزید.

انتخاب الولید بن طلال از میان ۳۶ میلیاردر جهان عرب و با مجموع دارایی ۱۲۱.۳ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۱۷.۶ میلیارد دلار سال پیش از آن صورت گرفت.

براساس گزارش مجله فوربس، پس از شاهزاده بن طلال یک میلیاردر لبنانی به نام "ژوزف صفرا" با مجموع دارایی ۱۳.۸ میلیارد دلار در رده دوم قرار گرفت.

در میان کشورها نیز عربستان سعودی و لبنان در صدر لیست کشورهای ثروتمند جهان عرب از حیث تعداد ثروتمندان قرار دارند و عربستان با ۸ میلیاردر رتبه اول و لبنان با ۷ میلیاردر رتبه دوم را احراز می‌کند و کشور مغرب با سه میلیاردر در رتبه سوم قرار دارد.

از مابقی کشورهای ثروتمند عربی نیز باید کویت یاد کرد که در رتبه ششم قرار گرفت و پس از آن کشورهای اردن، سوریه ، عراق و سودان جایگاه‌های بعدی را احراز کردند.
 
محمد عارف عبرت
۱۳۹۲-۰۹-۰۳ ۰۰:۴۴:۴۷
کاش این اعراب بادیه نشین که ثروت بدست دارند و غیرت و شهامت از دست دادند توجه میکردند که پیامبر راستین محمد مصطفی که صلوات حق بر او و اهل بیتش باد چگونه زنده گی پر افتخارش را گذشتاند که راه و روشش باعث افتخار عالم بشریت است.
این ملیاردر های عرب غلامان حلقه بگوش آمریکا اند.این ثروتمندان گداهای بیش نیستند زیرا متعلق به کشور های اند که آب آشامیدنشان را نیز از اروپا و آمریکا سفارش میدهند.وخود مولد سوزنی نیستند.
کاش بجای اینهمه نفت خدای عزوجل جوی از غیرت و مردانگی نصیب این ثروتمندان عرب میکرد تا چکمه های کثیف سربازان امریکایی را از دیار پاک پیامبر دور میراندند.
وماتب ما اغنی عنه ماله و ما کسب. (1792035) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۶:۰۹:۲۱
درست حرف برنید در مورد عرب فهمیدی (3809217) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته