نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441645
احمد توکلی:
در دو حادثه اخیر موجی از سو‌ءظن ایجاد شد/عضو هیئت مدیره شرکت‌های متعدد مانع از دسترسی مردم به «فیش‌های مدیران» شد
بخش خبری الف، 14 بهمن 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
احمد توکلی با اشاره به این که یکی از نمایندگان مجلس خود در هیئت مدیره ۷ شرکت عضویت دارد گفت: این فرد در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با ارائه پیشنهادی مانع از دسترسی عموم مردم به اطلاعات غیرطبقه‌بندی شده درباره مدیران و نمایندگان شده است.

به گزارش تسنیم،‌ احمد توکلی در سومین همایش اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با اشاره به موضوع سواستفاده از قدرت عمومی برای مقاصد شخصی به عنوان تعریف اصلی فساد یادآورشد: شفافیت رفتارکردن به نحوی است که دیگران به راحتی بدانند چه اتفاقی در کشور درحال رخ دادن است.

وی افزود: همان‌طور که امام تاکید کرده اند که باید امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد، برای این منظور احتیاج به اطلاعات است. در این بین شفافیت و کنار زدن پنهان کاری راهی برای دسترسی به اطلاعات است.همچنین بدون حضور رسانه‌های آزاد امربه معروف و نهی از منکر امری نشدنی است.

نماینده سابق تهران با تاکید بر لزوم آزادی رسانه‌‌ای در دسترسی به اطلاعات گفت: وقتی درباره ثروت یک وزیر و ناکارآمدی او اظهار نظری می‌شود،‌ می‌گویند نشر اکاذیب کرده‌اید،‌ این درحالی است که وقتی فردی درجایگاه وزارت در مظان پرسش قرار می‌گیرد، باید به صورت شفاف به سئوالات مردم پاسخ گوید.

رئیس دیده‌بان شفافیت با اشاره به این که شفافیت از فساد جلوگیری می‌کند، گفت: در کنار ایجاد شفافیت حکومت موظف است که امنیت ملی را نیز حفظ کند. در دو حادثه اخیر یعنی فوت آقای هاشمی و سقوط ساختمان پلاسکو موجی از سو‌ظن نسبت به حکومت ایجاد شد. بی‌اعتمادی خطر جدی برای امنیت ملی کشور است و این بی‌اعتمادی شکل گرفته ناشی از عدم شفافیت است.

احمد توکلی با اشاره به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات یادآور شد: هر فرد ایرانی می‌تواند براساس این قانون،‌تمام اطلاعات غیر طبقه‌بندی شده را  از هر وزارت‌خانه یا سازمان درخواست کند و آن وزارت‌خانه موظف است طی حداکثر 10 روز اطلاعات درخواستی در اختیار متقاضی قرار دهد.

وی ادامه داد: در لایحه برنامه ششم توسعه، لفظ «وعموم مردم» در گزارش پایانی کمیسیون تلفیق وجود داشت اما در گزارشی که در صحن مجلس قرائت شد، این کلمه حذف شده بود،‌ بعدا مشخص شد که یک از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد حذف این کلمه را داده بود. جالب است که این فرد در 7 شرکت عضو هیئت مدیره بوده و منافع مکتسبه وی محل اشکال است.

با اشاره به قوانین دیگر کشورها درباره حضور سرمایه‌داران در دولت یا عضویت مدیران دولتی در شرکت‌های خصوصی گفت: متاسفانه در کشور ما به راحتی افراد سرمایه‌دار به پست‌های دولتی نزدیک می‌شوند یا مدیران دولتی بلافاصله بعد از اتمام مسئولیت وارد تجارت و فعالیت در بخش خصوصی می‌شوند. این موضوع مصداقی از سیاست درب‌های چرخان است که ضررهای سنگینی را به کشور وارد می‌کند.
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۸ ۱۴:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۰۸:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۰:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی، مبارزه با فساد
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۴۴
طبیعتا این طبیعیه و حق هر یک از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه بوده که هر پیشنهادی و از جمله پیشنهاد حذف عبارت «وعموم مردم» را بدهد ولی غیر طبیعی و انباشته از اشکال در اینجاست که این پیشنهاد رأی آورده !!!!! و در گزارشی که در صحن مجلس قرائت شده ، عبارت «وعموم مردم» حذف شده !!!؛ (4147447) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۱:۰۷:۴۲
جناب دکتر توکلی برخورد با تمام مدیران نجومی وبرگشت وجوه های غارت شده توسط انان مانند سایر فساددها وتخلفات دارد به تاریخ می پیوندد (4148202) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۴:۲۶
بگید این نماینده کیه؟مردم رای ندن (4147462) (alef-11)
 
عضو کوچکی از خانواده ی 10میلیونی بیکاران
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۸:۵۳
آقای دکتر ؛ شما را به حضرت عباس علیه السلام قسم میدهیم این نمایندگان را معرفی کنید (4147932) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۰:۱۳
مقصر اصلی ، آن عده از مردمند که به این شریک السارقین رأی دادند
_________________________________________________________________________________ (4148030) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۴:۲۸
لعنت بر کسانی که بیت المال رو بی هیچ ترسی بالا می کشن. (4147463) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۴:۴۷
با سلام تنها راحل برای قطع فساد نخست وزیری و تحت نظر پارلمان بودن میباشد ای کاش ریاست جمهوری حذف گردد من بازنشته واقعا از تصمیم مدیران اجرایی رنج میبرم ولی نخست وزیری حداقل با نماینده مجلس که رای میدهم میتوانم نظارت بیشتری داشته باشم (4147464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۲:۵۵
باسلام و تشکر از آقای توکلی این انتقاد بر ایشان وارد است که شما که صحبت از شفافیت می کنید چرا خودتان بطور شفاف اسم این نماینده عضو کمیسیون تلفیق را که عضو هیئت مدیره 7 شرکت است را نمی برید در حالیکه خلاف و رانت خواری ایشان محرز گردیده. (4147481) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۱:۳۲
لطفا ایشان پاسخگوی عضو هیات مدیره شدن دامادشون باشند (4147554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۷:۳۴
اریبهشت 96 پنجره ها را باز می کنیم
هوای بهاری و آسمان آبی
بعد از چهار سال فضای بسته و برخورد با مخالفین (4147579) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۴:۰۶:۰۷
بابد مجازات سنگین را برای این نماینده در نظر بگیرند و نامش را سریعا افشا نمایند و به قوه قضاییه اعلام گردد. هر کس سر فیش های نجومی کوتاه بیاید بزرگترین ظلم را به این ملت کرده است (4147619) (alef-11)
 
حامد
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۳:۲۴
اقای توکلی
اقای وزیر به صراحت به نامه شما جواب دادند.سوال من این است چرا شکایت نمی کنید و یا چرا مدعی العموم وارد ماجرا نمی شودو (4147745) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۶:۰۰:۲۹
حالا شما یعنی بیشتر از بقیه میدونی ولطف کردی داری راهنمایی میکنی!!!!!!!!????? (4147827) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۶:۰۱:۵۹
نماینده سابق تهران با تاکید بر لزوم آزادی رسانه‌‌ای در دسترسی به اطلاعات گفت: وقتی درباره ثروت یک وزیر و ناکارآمدی او اظهار نظری می‌شود،‌ می‌گویند نشر اکاذیب کرده‌اید،‌ این درحالی است که وقتی فردی درجایگاه وزارت در مظان پرسش قرار می‌گیرد، باید به صورت شفاف به سئوالات مردم پاسخ گوید.

کاملا صحیح و متقن (4147831) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۰:۴۳
همه اینها به سیستم قضایی بر می گردد. (4147759) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۰:۵۳
باید و عموم مردم دوباره به متن لایحه اضافه شود حتما حتما (4147760) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۲:۰۱:۴۶
چششششم!! (4150420) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۹:۳۵
تنها راه مبارزه با مفسدان اقتصادی اجرای قانون از کجا آورده اید است که هیچ زمانی اجرایی نمی شود. (4147918) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۷:۳۰:۴۰
پول نفت را از دولت بگیرید و دست دولت را از اقتصاد کوتاه کنید تا به کارش برسد.
این همه منابع و قدرت و ثروت بی حساب و کتاب معلون اس که فرجامی بجز فساد ندارد. (4147968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۰۳:۱۶:۴۰
بعد این پول رو دست چه کسی بدهیم؟ لطفا در دوخط با ذکر مثال توضیح دهید. (4148557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۲:۴۰:۲۳
کسی که در هیئت مدیره شرکت‌ها عضو است معلوم است که به قانونی که بر ضد آن‌ها و به نفع مردم باشد، رأی نخواهد داد. (4148335) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۲:۴۳:۰۰
مالیات بر در آمد و حسابهای بانکی افراد حقیقی و حقوقی وضع شود . اقتصاد کشور سالم میشود. (4148338) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۰۸:۰۹:۲۱
توکلی برایت آرزوی طول عمر می کنم. حرف دل ما مردم را خوب میفهمی. حضرت عباس نگهدارت باشد. (4148633) (alef-11)
 
ایرانی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۰۹:۰۷:۵۳
.... وقتی مناصب در دولت و مجلس فامیلی تقسیم میشود باید منتظر این اتفاقات باشیم. چرا باید اینهمه چشم پوشی از فساد باشه.
پیشنهاد میکنم لطفا گزارشی از نسبتهای فامیلی در مجلس و دولت بدون اغماض و بیطرفانه منتشر کنید تا مردم بدانند با چه کسانی طرف هستند. تمام پدر و فرزندها،پسرخاله ها ، دامادها، برادرها ، بخصوص مسئولینی که دارای روابط فامیلی سببی هستند را معرفی کنید. خواهشا منتشر کنید چیز بدی نگفتم (4148692) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۰۹:۳۷:۳۸
یک پیشنهاد سازنده دارم : مگر مسولین ما مدعی پیروی از حضزت علی (ع) را ندارند . پس یک قانون بگذارند هر کسی در مسولیت هیت مدیره و بالاتر در دستگاههای دولتی قرار می گیرد تا 10 سال پس از خروج از پست دولتی نباید خودش و خانواده اش ثروتشان بیش از 10 میلیارد تومان باشد ! (4148731) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۱:۰۶:۲۲
پیشنهاد میکنم که تمام موسسات که از بیت المال تغذیه میشوند در سایت همان موسسه لیست حقوق و پاداش و مالیات و بیمه را که برای عموم قابل رویت باشد بگذارند. وهر فرد ایرانی با نام و نام خانوادگی و کد ملی به این اطلاعات دسترسی داشته باشه. اول هم از مجلس و نهاد ریاست جمهوری و وزارتخانه ها شروع کنیم (4148834) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۴۸:۱۲
آقای توکلی همه آنهایی که الان در مجلس در نقطه مخالف قرار دارند یک روزی با شعار حمایت از مستضعف وارد مجلس و قدرت شدند (4149107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۰۷:۰۹:۳۳
فيش هاي حقوقي دولتي ها مهم است ولي از آن مهم تر اين است كه چرا روز به روز ارزش پول ملي كاهش مي يابد و چرا هر چند سال يكبار تورم شديد داريم... آمار فصلي افزايش انتشار پول توسط بانك مركزي چيست؟ چرا براي نجات بانكها از جيب ملت هزينه مي شود؟ بانكها چقدر اضافه برداشت منابع دارند؟ بخش نظارت بانك مركزي چقدر كارآمد است؟ چگونه بانك مركزي مي تواند هم خزنه دار باشد، هم بر ارز طلا نظارت كند، هم بر بانكها ناظر باشد و هم پول نشر دهد و هم با تورم مبارزه كند؟ (4150020) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.