توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502043
انتقاد نماینده مجلس از واردات برنج در زمان برداشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از واردات برنج در زمان تولید و برداشت این محصول در کشور انتقاد دارد.مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: واردات باید براساس نیاز کشور باشد و به تولید داخل آسیب نزند.

وی با اشاره به اینکه برنج شهرستان دورود کیفیت خوبی دارد، تصریح کرد: حال حاضر فصل برداشت برنج در این شهرستان است و باید یکی دو ماه قبل و بعد از برداشت از واردات این محصول با هر تعرفه‌ای جلوگیری شود. اگر هم قرار است واردات برنج انجام شود باید با نظارت مستقیم دولت و تعرفه مناسب و در راستای کنترل بازار باشد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه واردات برنج به کشور بیش از حد است که این موضوع به کشاورزان داخلی آسیب می‌زند و اگر واردات نیاز باشد باید تولید داخلی هم درنظر گرفته شود. برنج‌های وارداتی باید با کیفیت و مطابق استانداردها باشد و آزمایش‌های لازم در بحث سالم بودن آنها انجام شود.

کیان‌پور یادآور شد: البته باید اصلاح الگوی کشت و اینکه برنج محصول آب‌دوستی است را هم مدنظر داشته باشیم و به اندازه نیاز کشت کنیم.
 
کلمات کلیدی : واردات برنج، برنج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.