توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412845
گاردین: پیروزی ترامپ امیدهای معارضان سوری را بر باد داد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
معارضان سوری، که آرزو می‌کردند نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود، با انتخاب شدن یک جمهوری‌خواه، که حامی سیاست‌های روسیه درقبال سوریه است، نسبت به پیروزی در جنگ داخلی علیه نظام دمشق ناامید شده‌اند.

به گزارش تسنیم، روزنامه «گاردین» انگلیس در مقاله‌ای نوشت: پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امیدهای معارضان سوری به پیروزی در جنگ داخلی علیه نظام سوریه را بر باد داد.

این روزنامه می‌گوید، در حالی‌که نتیجه انتخابات آمریکا اعلام می‌شد، رهبران معارضان سوری نشستی در «استکهلم» برای بررسی راه‌حل‌های خروج حلب از بحران، برگزار کرده بودند.

گاردین افزود، رهبران سیاسی و معارضان سوری مشارکت کننده در این نشست بر پیروزی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها زیاد امید بستند. کلینتون، زمانی‌که وزیر خارجه بود وعده داده بود از این معارضان با هدف خدمت به منافع آمریکا حمایت شود.

در حالی‌که در سویی دیگر، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درباره حمایت از «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه سخن می‌گوید و مهم‌تر اینکه، دونالد ترامپ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه را، که از همتای سوری‌اش حمایت می‌‌کند، تحسین کرده است، همین وضعیت، کفه ترازو را به نفع نظام اسد حرکت می‌دهد.

یکی از مشارکت کنندگان در نشست استکهلم درخصوص واکنش یکی از رهبران معارضان هنگام شنیدن خبر پیروزی ترامپ، گفت: «(این رهبر معارضان) به آرامی گفت که ما مانند سوسک‌هایی هستیم که هیچ چیز نمی‌تواند ما را بکُشد.» همچنین حاضران در این نشست این اعتقاد حاکم بود که ترامپ از سیاست پوتین در بمباران معارضان حمایت خواهد کرد.

این روزنامه خاطرنشان کرد، رهبران معارضان سوری پیش‌بینی می‌کنند که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا سیاستی درقبال سوریه تدوین می‌کند که بر نبرد علیه گروه تروریستی داعش در شمال شرق این کشور نیز تصریح می‌کند.

به نوشته گاردین، به نظر می‌رسد ترامپ، بر خلاف «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا درخصوص حمایت از معارضان مردد است.

این روزنامه انگلیسی با اشاره به اینکه ترامپ به حمایت‌های آمریکا از معارضان سوری پایان خواهد داد، متذکر شد: «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای اسد از آمادگی دمشق برای همکاری با رئیس‌جمهوری جدید آمریکا خبر داده است مشروط بر اینکه سیاست‌های آن با سیاست‌ها و اهداف دمشق همخوانی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : معارضان سوری+پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.