توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396141
حماس اختلافات عربستان با قطر را علنی کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۸
عربستان سعودی برای ادامۀ ارتباط با حماس، از این جنبش خواسته است که به ارتباط خود با قطر پایان دهد.

به گزارش العالم، در حالی که ناظران سیاسی پیش بینی می کردند اسماعیل هنیه بعد از ترک باریکۀ غزه و سفر به عربستان سعودی برای ادای مناسک حج، چندین نشست دوجانبه با مقامات عالی رتبۀ عربستان داشته باشد، اما معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، در اقدامی که نشانگر تیرگی روابط حماس و عربستان است بلافاصله بعد از اتمام حج به قطر رفت و با تعدادی از اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس دیدار و مسایل و طرح های مربوط به چشم اندازهای آیندۀ این جنبش را بحث و بررسی کند.

در همین زمینه، احمد قطان، سفیر عربستان در قاهره، در مراسم جشنی که این سفارت خانه به مناسبت هشتاد و ششمین روز ملی عربستان برگزار کرد از تمایل اسماعیل هنیه برای دیدار با پادشاه سعودی خبر داد و خاطرنشان کرد مقامات سعودی درخواست او در این زمینه را رد کرده و این دیدار را به تجدید نظر حماس دربارۀ روابط دوجانبه اش با قطر منوط کرده اند.

قطان در ادامه گفت: «زمان آن فرا رسیده که حماس بفهمد چاره ای جز این ندارد که تصمیم نهایی خود را دربارۀ انتخاب یکی از دو کشور قطر و عربستان اتخاذ نماید»، چون زمان برقراری ارتباط فرصت طلبانه با همۀ طرف های منطقه ای به سر رسیده است.
 
کلمات کلیدی : حماس، عربستان، قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.