نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 236445
چرا پلیس ایران ۱۷۰ میلیون دلار پول فروش نفت رابه خزانه واریز نکرده
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
نیروی انتظامی دو محموله نفتی که در سال ۱۳۹۱ از شرکت نفت دریافت کرده بود را به قیمتی معادل ۱۷۰ میلیون دلار به فروش رسانده اما همچنان پول آن را به شرکت ملی نفت واریز نکرده است.

به گزارش ایسنا، حسین راغفر در یک مناظره تلویزیونی از فروش دو محموله نفتی که نیروی انتظامی در دولت دهم از شرکت ملی نفت دریافت کرده بود خبر داد و گفت: ارزش این محموله های نفتی ۱۷۰ میلیون دلار است که نیروی انتظامی پول آن را به دولت پرداخت نکرده است.

این در حالی است که حدود یک ماه پیش سید محسن قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت در گفت و گویی اعلام کرده بود که ظاهرا نیروی انتظامی موفق به فروش محموله های نفتی نشده است.

قمصری با اشاره به این‌که پول این دو محموله پرداخت نشده و ان‌شاءالله زمانی که محموله‌ها به فروش رسید، نیروی انتظامی پول را پرداخت می‌کند گفته بود که اگر نیروی انتظامی بخواهد می‌توانیم محموله نفت را برایشان بفروشیم.

البته این اظهارات در حالی مطرح شده که احمدی‌مقدم، فرمانده ناجا بهمن‌ماه سال گذشته در این باره گفته بود که دولت پیشین در ازای جبران کسری بودجه این ارگان محموله نفتی به آن تحویل داده و این اقدام نیز پیشنهاد شخص احمدی‌نژاد، رییس دولت پیشین بوده است.

احمدی مقدم با گلایه از قرار گرفتن نام نیروی انتظامی در کنار نام مفسدان اقتصادی گفته بود که حدود یک سال پیش دکتر احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری وقت جلسه‌ای را برگزار کردند و کسری اعتبار در قالب فروش یک محموله نفتی به ناجا واگذار شد و محموله نیز فروش رفت و در قالب ۱۱‌درصد کسری اعتبار تامین شد.

احمدی‌مقدم با اشاره به این‌که کار به‌صورت کاملاً قانونی و با مجوزهای رسمی دولت انجام و تنها در زمان حسابرسی کمی تعلل شد، از نوشتن نامه ای به دولت برای این‌که کسری از این محل تسویه‌حساب شود خبر داده‌ بود.

اما از آن سو احمدرضا رادان، جانشین پیشین فرمانده ناجا در این باره گفته بود که بخشی از این بدهی پرداخت شده و باقی‌مانده آن هم با مذاکرات انجام شده با دولت در حال پرداخت است. مسلم است که این اقدام و کمک نفتی به دولت با مجوزهای دولت وقت صورت گرفته است.

طبق گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۱ که بهمن‌ ماه ۱۳۹۲ منتشر شد اعلام شد که شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۴ آبان۱۳۹۱ یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۴۲بشکه نفت خام به ارزش ۱۸۵ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۲ دلار و به سررسید ۳آذر۱۳۹۱ با تضمین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به یکی از شرکت‌های وابسته به نیروی انتظامی تحویل داد و شرکت مزبور علی‌رغم فروش نفت خام مذکور و دریافت بهای آن، از پرداخت بدهی خود به شرکت ملی نفت ایران خودداری کرده است.
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۲:۳۴:۵۲
پیشنهاد میشود حقوق همه به صورت نفت داده شود (2283777) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۲:۳۶:۰۹
سلام تا اونجایی که من میدونم نیروی انتظامی مسئول برقرار نظم نه فروش نفت حالا این 170 میلیون دلار چی شده خدا میدونه جالب کسی هم تا الان صداشو در نمی آورده خدا به دادمون برسه با این وضیعت (2283782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۰۹:۳۰
اصلا بگو مکانیزم فروش نفت توسط نیروی انتظامی چطور بوده؟

یعنی چند فروخته اند و پول ان چطور دریافت شده ! (2284203) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۳:۵۵
واقعا مسخرست
نیروهای مسلح نباید کار سیاسی و اقتصادی بکنن
منشا بی عدالتی ، ظلم و فساد است (2283823) (alef-1)
 
کلاسیک
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۱:۲۲
پلیسی که مجبوره واسه نفت دنبال بالاترین پیشنهاد باشه،می تونه سالم و مستقل کار کنه؟! (2283846) (alef-1)
 
1982
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۳:۲۲:۱۳
هرکی از کوچه رد شده گفته بیا نفت بفروش بعد گفته تحریمها کاغذ پارست (2283900) (alef-1)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۳:۴۷:۰۰
اقای احندی مقدم واقعا این حرف منطقی است که هر دستگاهی با کمبود اعتبار مواجه شد نفت کشور را بفروشد و بدون واریز به خزانه خرج کند چرا کشور را به این روز انداخته اید . (2283952) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۳:۴۷:۱۱
هر وقت زورتون رسید ازشون بگیرید! (2283953) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۲۴:۳۰
وقتی بابت کسری بودجه دادن، چی رو پس بگیرن؟! (2284243) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۲۵:۱۴
بنده هم حاضرم به جای حقوقم بشکه نفت بگیرم و بعدش بگم نتونستم بفروشم هر وقت انشاالله فروختیم تسویه می کینم!!! (2284246) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۴۵:۵۶
هرچه بگندد نمكش ميزنند .واي به روزي كه بگندد نمك (2284282) (alef-1)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۵۱:۱۷
شاید چون فکر مینند قدرت دارند می توانند نفت بفروشند و پول اونو به حساب خودشان واریز کنند.پس شرکت ملی نفت ایران را تعطیل کنید. (2284302) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۵۷:۵۶
نیروی انتظامی عادت کرده حالا هم یک از منابع درآمد زائی شده مثلا به صدور گذرنامه ها یا کارت پایان خدمت ها و انواع و اقسام کارت و مدارک دقت کنید تا پول کلان از مردم نگیرند کاری انجام نمی دهند که هیچ جریمه هم میکنند.
حالا جالب اوایل سال هم نیروی انتظامی تا چند صد ماشین رایگان از صنایع خودروسازی دریافت نکنند شماره گذاری نمی کنند. (2284320) (alef-1)
 
هوشنگ
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۷:۱۰:۵۴
مگر بودجه نیروی انتظامی چقدر است که 170 ملیون دلار 11 در صد ان است؟ (2284461) (alef-1)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۸:۵۵:۳۰
چه جالب ! آموزش وپرورش بانکداری میکند نیروی انتظامی نفت میفروشد بانکها برج سازی مینمایند ایران خو درو همه کار میکند جزء پرداختن به مقوله خودرو و........... واقعا که : تاریخ در آینده در مورد ما ومسئولین وجامعه چه خواهد نوشت (2284648) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۲۰:۲۳:۰۴
نماز جمعه را در دانشگاه میخوانیم! و نمایشگاه کتاب را در مصلی برگزار میکنیم! (2284757) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۲۱:۵۸:۵۸
ای کاش این پول به جای مزایای چندسال نداده پرسنل بدبخت ناجا اختصاص داده می شد (2284883) (alef-13)
 
مرتضوی
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۷:۳۲
باتشکر از گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور (2284985) (alef-13)
 
farhad
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۲۳:۱۹:۱۶
اقای احمدی نژاد چه ابتکارهایی که نکرد و مملکت را به این روز انداخت.تمام کسانی که دیدند و خبر داشتند و کاری نکردند در برابر مردم و شهدا که برای ارتقا این مملکت خون دادند و مقاومت کردند مسول هستند.
ایا از این ابتکارها در کجای دنیا سراغ داریم؟ (2284988) (alef-13)