نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507796
سیل پیام‌های تسلیت مقامات برای دختران هرمزگانی؛ بازهم راننده مقصر اعلام شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۱
وقایع تلخی مانند واژگونی اتوبوس دختران دانش آموز هرمزگانی درداراب کماکان اتفاق می افتد اما مسئولان به جای اقدام اساسی تنها به صدور پیام تسلیت بسنده می کنند.

آنا: پس از واقعه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز در داراب سیل پیام‌های تسلیت مسئولان دولتی برای تسلی خاطر خانواده‌های داغدار و مردمی که کامشان از این خبر تلخ شده بود، روانه شد. هر کسی به طریقی با کلمات سرریز از دلسوزی و غم پیامی سوزناک برای دختران دانشجوی هرمزگانی صادر کرد.

این حادثه تلخ چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت. حسن نوری، معاون عملیات سازمان اورژانس کشور از قطع عضو، قطع نخاع و عمل جراحی 9 نفر از دانش آموزان هرمزگانی در حادثه محور داراب- بندرعباس خبر داد.

نوری در مورد آمار متناقض هر یک از دستگاه‌‌ها در مورد تعداد کشته‌شدگان این حادثه نیز گفت: با توجه به اینکه اجساد برخی از افراد به شدت آسیب دیده بود امکان شناسایی نداشت به همین دلیل براساس آخرین گزارش‌ها پزشکی قانونی مرگ 9 نفر را تایید کرده است.این اتوبوس حامل ۴۵ نفر از دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان استان هرمزگان بود که برای شرکت در اردوی ملی فرزانگان عازم شیراز بودند.

اگرچه خانواده های داغدار این سئوال برایشان مطرح بود که چگونه این حادثه رخ داده و چرا راننده شب‌هنگام حرکت کرده تا به مقصد برسد و اصلا سطح هوشیاری راننده چگونه مورد بررسی قرار گرفته است؟ همینطور باید برای این پرسش پاسخی آماده کرد که چه فردی مسئولیت این گروه دانش‌آموزی را از سوی وزارت آموزش و پرورش برعهده داشته و چطور این اردو مدیریت شده که به جاده مرگ ختم شده است.

این درحالی است که در چند سال گذشته و امسال دو الی سه سانحه رانندگی برای دانش‌آموزان رخ داده که متاسفانه باعث فوت و مجروحیت برخی از آنان شد. واقعه واژگونی اتوبوس حامل دختران هنرستان شهرکرد و همچنین واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان در رباط کریم ازجمله این موارد است.

نمونه‌هایی چند از پیام‌های دلسوزانه مسئولان را مشاهده می‌کنید‌:

اسحاق جهانگیری: معاون اول روحانی نوشت: حادثه تلخ و غم انگیز واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان دختر هرمزگانی در شهرستان داراب که منجر به جانباختن و مصدوم شدن تعدادی از دانش آموزان عزیزمان شد، موجب تأثر و تألم فراوان شد. این مصیبت غمبار را به ملت ایران، مردم شریف استان هرمزگان و به ویژه خانواده های این عزیزان صمیمانه تسلیت می گویم و از مسئولان ذی ربط به خصوص وزرای محترم آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم ضمن رسیدگی فوری به وضعیت آسیب دیدگان و مصدومان با بررسی دقیق علت بروز این حادثه ناگوار، در اسرع وقت نتیجه را به اطلاع مردم بزرگوار ایران برسانند.

ظریف:در متن پیام محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان آمده است: شنیدن خبر تلخ حادثه تصادف اتوبوس دانش‌آموزان و فرزندان دلبند این مرز و بوم و سرمایه‌های علمی کشور، که موجب کشته و زخمی شدن جمع زیادی از این عزیزان شد، موجب تالم و تاثر بسیار شد.

حسام الدین آشنا:‌متن یادداشت توئیتری حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور به این شرح است: قطار تصادف کرد، پلاسکو سوخت و اتوبوس واژگون شد"؛ بیایید قبول کنیم که در اعمال استانداردهای ایمنی ساختمان و وسایل نقلیه عمومی عقب هستیم.

محمد علی نجفی: شهردار تهران در پیام خود نوشت:‌ پرواز معصومانه و مصدومیت دانش‌آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی خودرو، دردناک و ورای تحمل معمول انسان است، از خداوند منان برای بازماندگان سانحه، سلامت، برای خانواده‌های داغدار و قلب‌های مهربان ایرانیان صبر مسالت می‌نمایم.

قاضی زاده هاشمی: وزیر بهداشت در پیامی نوشت: خبر درگذشت و مصدوم شدن جمعی از دانش آموزان هرمزگانی و سرپرستان‌شان در حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس، باعث تاسف و تاثر فراوان شد؛ حادثه‌ای تلخ که چون زخمی کاری بر جان‌ها نشست، دردی جانکاه در دل‌ها نشاند و خاطره حوادث ناگوار مشابه را زتده کرد.

محمدرضا عارف: رئیس فراکسیون امید گفت: ضمن عرض تسلیت این مصیبت و ضایعه اسفناک به خانواده‌های داغدار به ویژه به مردم شریف استان‌ هرمزگان همدردی خود را با بازماندگان اعلام داشته،از درگاه خداوند غفور و رحیم برای جانباختگان غفران الهی و برای آسیب‌دیدگان و مجروحان، آرزوی سلامتی و شفای عاجل مسألت می‌نمایم.

وی افزود: متاسفانه هر از چندگانی شاهد این‌گونه حوادث دردناک برای دانش‌آموزان عزیز کشورمان در قالب اردوهای مختلف هستیم که نشان از این دارد نسبت به تمهیدات لازم برای سفری امن و مطمئن اقدامات مؤثر و قابل توجه‌ای صورت نگرفته است در حالی‌که ساماندهی این‌گونه اردوها توسط مسئولین مربوطه امری اجتناب‌ناپذیر است و تاکنون در این رابطه غفلت‌هایی شده است که باید در اسرع وقت جبران شود.

شهیندخت مولاوردی: دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در حساب توییتری خود نوشت: عرض تاسف و تسلیت به بازماندگان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومین باشد که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

سید محمد بطحایی: وزیر آموزش و پرورش آمده است:« حادثه غمبار درگذشت تعدادی از فرزندان عزیزم، دانش آموزان هرمزگانی عضو سازمان دانش آموزی به همراه سرپرستان خدومشان که در اولین ساعات بامداد امروز درسانحه رانندگی به وقوع پیوست، موجب اندوه وتالم فراوان اینجانب گردید.

اینجانب،ضمن ابراز همدردی وعرض تسلیت به ملت شریف ایران، جامعه فرهنگیان کشور به ‌ویژه خانواده های داغدار این عزیزان برای آنان صبرو اجر و برای مجروحان حادثه شفای عاجل مسالت دارم.»

سید مصطفی ذوالقدر و سیده فاطمه ذوالقدر:نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس و نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس در پیامی درگذشت جمعی از دانش آموزان دختر هرمزگانی در سانحه واژگونی اتوبوس را، تسلیت گفتند.

و این قصه سر دراز دارد ....
از این روست که عباس عبدی، کارشناس سیاسی اصلاح‌طلب در انتقاد به دولت می‌نویسد: «تسلیت برای فوت دخترانمان خوب است ولی وظیفه اصلی دولت جلوگیری از تکرار فاجعه است. بفرمایید از سقوط اتوبوس سربازان چه درسی گرفته شد که تکرار نشد؟ هیچ»
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۳:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۷:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۴:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۱:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۷
 
 
کلمات کلیدی : تصادف + سانحه رانندگی + سوانح جاده‌ای+ دانش آموزان هرمزگانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۷:۴۸:۵۶
این تسلیت گفتن ها هیچ سودی ندارد. کشور از بی تدبیری و سوء مدیریت به شدت رنج می برد. (4543586) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۳:۴۶
مقامات بجای تسلیت بروند اصول وروال مدیریت را مطالعه کنند و در غیر این صورت سمت خود رابه افراد لایق تر واگذارند،واحد های نظارتی و مجلس که مردم را ناامید کرده اند ...با تسلیت چیزی درست نمی‌شود (4543602) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۸:۰۸:۲۸
همیشه همینه قضیه تصادفات!

این مسوول تسلیت میگه ، اون مسوول تسلیت میگه ، یه عده ای هم جنازه ها رو جمع می کنند می برند! و همه چیز تموم میشه و منتظر اتفاق بعدی می مونند تا دوباره. این یکی تسلیت، اون یکی تسلیت ،دیگری هم جنازه ها رو جمع می کنند! (4543613) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۹:۰۸
فقط بلدند پیام بدهند. اگر کره جنوبی بود مسولان استعفا میدادند. (4543684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۹:۲۹:۱۱
طبق معمول باز هم راننده مقصره؟! و هیچ عمل دیگری شکر خدا وجود ندارد. (4543730) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۰:۱۳:۳۲
باز هم راننده مقصر است !!! بله كه ايشان مقصر است روزانه صدها ماشين در حال حركت هست هستند و سالم بمقصد رسيدن (4543817) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.