توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508696
بطحایی: فعلا اردوهای شبانه متوقف شده‌اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه گزارش اول حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان آماده شده است، گفت: فعلا اردوهای شبانه متوقف شده است.

به گزارش فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی اظهار داشت: امیدواریم با اصلاح رویه ها در آینده شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم. 

وی افزود: امروز جلسه ای با نمایندگان مجلس در کمیسیون آموزش مجلس داشتیم که در نهایت مقرر شد کمیته ای مرکب از تعدادی از نمایندگان کمیسیون آموزش و کمیسیون عمران مجلس موضوع را پیگیری کنند. همچنین تکالیفی برای دستگاهها مقرر شد.

بطحایی درباره تکالیف آموزش و پرورش در این کمیته گفت: مقرر شد کاری که دو روز پیش انجام دادیم زودتر به نتیجه برسد و بازنگری ضوابط و مقررات مربوط به اردوهای دانش آموزی با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین در این بازنگری از نهادهایی چون پلیس راه، وزارت راه و وزارت راه بیشتر استفاده شود و ملاحظات آنها در آیین نامه ها و ضوابط ما دیده شود.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم پس از تصویب  این آیین نامه در شورای عالی آموزش و پرورش سال تحصیلی آینده اردوها را با ضوابط جدید برگزار کنیم. 

وی در پاسخ به اینکه آیا اردوها به کلی تعلیق شده اند یا خیر عنوان کرد: خیر، به دنبال تاکید رییس جمهور تردد شبانه اتوبوس ها برای اردوها را لغو کردیم یعنی اردوهایی که منجر به تردد شبانه شوند فعلا ملغی شده اند تا زمانی که آیین نامه به نتیجه برسد.

وزیر آموزش و پرورش  درباره زمان ارائه گزارش حادثه گفت: دو تیم تشکیل دادیم. برای تیم اول ابلاغ شد تعدادی از معاونین بازنگری آیین نامه را انجام دهند. گزارش اولیه حادثه از سوی معاونت پرورشی آماده شد که امروز از طریق روابط عمومی اطلاع رسانی خواهد شد. در گزارش اولیه هنوز نقاط ابهامی وجود داشت که لازم است برای ما و برای مردم روشن شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود:تیمی را مرکب از مسئول بازرسی و مسئول حراست و معاون پرورشی و یکی دو تن دیگر از معاونین تشکیل شد و ماموریت دادم اگر لازم است با حضور در منطقه موضوع را به صورت جدی پیگیر باشند. همچنین مسئولان قضایی وارد ماجرا شدند و اطلاعاتی که لازم است در اختیارشان قرار می گیرد و به طور شفاف عواملی که باعث بروز این اتفاق بوده چه کسانی که سهل انگاری کردند و یا خطاهایی که به دلیل کم توجهی به مقررات پیش آمده روشن شود.

بطحایی درباره حواشی مربوط به پیشنهاد وجه در قبال دریافت رضایت نامه اجباری از برخی والدین گفت: یکی از وظایف تیم تشکیل شده بررسی این موضوع است تا با مراجعه به اسنادی که آنجا هست دقیقا بررسی کنند. امروز یکی از نمایندگان به این موضوع اشاره کرد اما بنده شواهد کافی نداشتم، ظرف چند روز آینده این تیم به صورت مستند بررسی می کند که آیا چنین اتفاقی رخ داده است یا خیر. چون بر اساس مقررات حتما باید رضایت نامه کتبی از اولیا برای اردو وجود داشته باشد. 

وی درباره روند هدایت تحصیلی نیز گفت : هدایت تحصیلی اجباری نیست مگر آنکه دانش آموز شرایط نمره ای را نداشته باشد یا نتواند حدنصاب لازم را کسب کند. از معاونت متوسطه خواسته ام متناسب با ظرفیت استانی اقدام کنند و اجباری نداشته باشند.
 
کلمات کلیدی : واژگونی اتوبوس دانش آموزان+اردوی شبانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.