توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238993
نیمکت / «زندگینامه خود نوشت نلسون ماندلا»؛ نلسون ماندلا، ترجمه علی‌رضا جباری؛ نشر قطره
یک عمر مبارزه
بخش فرهنگی الف،2 شهریور 93
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
زندگینامه خود نوشت نلسون ماندلا
نویسنده: نلسون ماندلا
ترجمه: علی‌رضا جباری
نشر قطره، چاپ دوم زمستان ۱۳۹۲
شمارگان ۴۰۰ نسخه
۵۵۱ صفحه، ۲۱۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

کتاب حاضر زندگی‌نامه یکی از برجسته ترین چهره های این میدان است، از قهرمانان راه آزادی انسان؛ کسی که رویکرد جامعه جهانی نسبت به بحث سیاه‌وسفید، نژادپرستی و... را با پایمردی خود در سال‌های طولانی زندان و تبعید، تغییر داد و در نهایت به سمبل ایستادگی و مقاومت یک انسان بدل شد.


 زندگی‌نامه خود نوشت نلسون ماندلا که به‌تازگی چاپ دوم آن به بازار آمده است چنین کتابی ست. این کتاب که در سال ۲۰۱۰ در خارج از ایران منتشرشد، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های زمان خود بود که متأسفانه ترجمه فارسی آن در کشور ما آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نگرفته است. این کتاب که در سری زندگی‌نامه‌های نشر قطره منتشرشده با توجه به همزمانی انتشار آن با مرگ نلسون ماندلا در صورت اطلاع‌رسانی درست می‌توانست از استقبال بهتری برخوردار شود؛ به‌خصوص اینکه در میان انواع و اقسام کتاب‌هایی که درباره ماندلا منتشرشده از جامع‌ترین و خواندنی‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.

مترجم فارسی کتاب که ترجمه روان و خوبی از آن ارائه کرده، عنوان زندگی‌نامه خود نوشت نلسون ماندلا را برای این کتاب انتخاب کرده که چندان اسم با مسمایی برای آن نیست، زیرا این کتاب بر اساس گفتگوها، نوشته‌ها، بیانیه‌ها ، خاطرات و... نلسون ماندلا و کنار هم قرار دادن مهم‌ترین بخش‌های این منابع، با تدوینی حساب‌شده به نگارش درآمده.


 البته با در نظر گرفتن سبک جالب تدوین کتاب، نتیجه نهایی آن اثری بسیار جذاب است که می‌تواند طرحی زنده از زندگی و مبارزات و دوران زندان نلسون ماندلا در ذهن مخاطب ترسیم ‌کند...

برای نیمکت امروز بخش هایی از این کتاب را در نظر گرفته ایم که در ادامه می خوانید.

درباره این کتاب بیشتر بخوانیددر نیمکت تنها خواننده برشی از کتاب هستید برای مطالعه بیشتر باید خود کتاب را بخرید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
یک عمر مبارزه
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته