توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450492
عراقچی:ایران و عراق در حوزه حقوق بشر همکاری می‌کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸
معاون وزیر امور خارجه کشورمان، که برای سخنرانی در نشست عالی رتبه شورای حقوق بشر در رأس هیاتی عازم ژنو شده بود، در حاشیه این نشست با وزیر امور خارجه عراق، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی، در این دیدار با تبریک انتخاب عراق به عنوان عضو شورای حقوق بشر، از مواضع این کشور در مخالفت با قطعنامه‌های ضد ایرانی در مجمع عمومی و شورا قدردانی کرد. 

وی با بیان اینکه برخی کشورهای خاص از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کنند، همکاری ایران و عراق و دیگر کشورهای همفکر را برای مقابله با این رویکرد ضروری خواند.

رئیس هیات ایرانی تاکید کرد: چنانچه این رویکرد اشتباه ادامه یابد، آثار آن به سایر کشورهای درحال توسعه و مستقل نیز تسری خواهد یافت.

عراقچی همچنین با اشاره به گفت‌وگوهای دوجانبه ایران با برخی کشورها در حوزه حقوق بشر، با توجه به گفت‌وگوهای مقدماتی دو کشور ایران و عراق در این زمینه، خواهان تقویت و تداوم گفت‌وگوها با هدف همکاری و رایزنی‌ها در سازمان‌های بین المللی شد.

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین با تبریک به دولت عراق درخصوص پیشرفت‌های حاصله در مبارزه با داعش در جبهه موصل، بر ضرورت همکاری همه کشورها در مبارزه جدی و موثر با تروریسم در تمامی ابعاد آن تاکید کرد.

ابراهیم جعفری نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های ایران در مبارزه با داعش در عراق، بر عزم کشورش در ریشه کنی کامل گروه‌های تروریستی در این کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عراق ضمن استقبال از گفت‌وگوها و همکاری‌های دو کشور در حوزه حقوق بشر، اذعان داشت که دولت و مردم ایران قربانی تروریسم از جمله از سوی گروهک منافقین هستند.

وی به عزم کشورش بر مقابله با رهیافت‌های سیاسی در مقوله حقوق بشر تاکید کرد و گفت: عراق همچنان با حرکت‌های سیاسی در حوزه حقوق بشر علیه ایران مخالفت خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : عباس عراقچی+شورای حقوق بشر+قطعنامه‌های ضد ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.