نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453697
قنادی سابق بابک زنجانی جریمه شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲
قنادی سابق بابک زنجانی که اکنون تحت نظارت شرکت ملی نفت ایران اداره می‌شود به دلیل تخلف گرانفروشی تنها برای یک محصول خود ۳ میلیون تومان جریمه شد.

به گزارش تسنیم، شامگاه روز گذشته گشت مشترک سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان اتاق اصناف ایران و وزارت بهداشت در منطقه شمال غرب تهران  برای بررسی وضعیت قنادی‌های موجود منطقه انجام شد، اما در این  میان یک مورد تخلف گرانفروشی  عجیب و خارج از عرف معمول مشاهده شد.

فروشگاه سابق بابک زنجانی که اکنون توسط وزارت نفت اداره می شود،  محصولات خود را خارج از عرف معمول به فروش می‌رساند به طوری که  برای محصول پسته براساس تنها فاکتور  ارائه شده  3 میلیون تومان جریمه شد.

حمید تقی‌پور بارزس اتاق اصناف ایران در این باره به تسنیم گفت: این فروشگاه 3 میلیون تومان تنها به خاطر گرانفروشی محصول پسته خود جریمه شد.

وی افزود: قیمت خرید پسته در این فروشگاه 58 هزار تومان براساس فاکتور ارائه شده بود اما این محصول را 86 هزار تومان به فروش می‌رساند که با در نظر گرفتن سود حداکثر 12 درصدی باید 65 هزار تومان به فروش می‌رسید.

تقی‌پور افزود: تفاوت قیمت پسته در این فروشگاه 21 هزار تومان است و با توجه به اینکه 74 کیلوگرم از این محصول براساس فاکتور  در فروشگاه موجود بود 3 میلیون تومان جریمه اخذ شد.

وی درباره گرانفروشی باقی محصولات موجود در قنادی سابق بابک زنجانی و تحت نظارت و اداره فعلی شرکت ملی نفت ایران گفت: با توجه به اینکه مسئول فروشگاه تنها یک فاکتور به ما ارائه داد، تنها می‌توانیم برای همان محصول جریمه اخذ کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برای سایر محصولات خود فاکتور ارائه نشده است، سعی می‌کنیم از خودمان چیزی ننویسیم تا اجحافی صورت نگیرد.

* قاضی پرونده: گرانفروشی این واحد صنفی محرز است

بنا براین  گزارش سعیدی قاضی حاضر در صحنه نیز به تسنیم گفت: گزارشی که بازرس اصناف در این باره تنظیبم کرده است مربوط به تخلف گرانفروشی یکی از اقلام این واحد صنفی است.

وی افزود: متصدی واحد اذعان به دریافت سود 30 درصدی از این اقلام داشت به همین دلیل گرانفروشی برای ما محرز است. زیرا سود قانونی برای این محصول 10 تا 12 درصد است.

سعیدی تصریح کرد: براساس گزارش تنظیم شده طبق قانون نظام صنفی 31 میلیون و 800 هزار ریال برای این واحد صنفی در نظر گرفته می‌شود.

زهرا جنگی نماینده وزارت بهداشت در صحنه نیز در باره وضعیت بهداشتی قنادی سابق بابک زنجانی به تسنیم گفت: از  نظر وضعیت بهداشتی تخلف حادی در این فروشگاه مشاده نشده و به ارائه چند تذکر به صورت شفاهی بسنده کردیم.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی + متهم پرونده نفتی + فساد
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۳:۲۲:۲۶
ما اخر نفهمیدیم بابک زنجانی چیه ،کیه ؟؟؟!!!! (4201437) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۰۴:۲۵
قارون ایران (4201614) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۳۴:۱۴
دوست صمیمی برخی از آقایون خاص که خودشون میدونند. (4201807) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۳۲:۳۷
مگر پسته هم قیمت‌گذاری شده؟؟ (4497668) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.