توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413493
گروههای‌ مسلح‌ آتش‌بس حلب را نقض کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲
معارضان مسلح که قرارداد آتش بس منطقه حلب در سوریه را امضا کرده اند، مناطق مسکونی این شهر را گلوله باران کردند.

به گزارش ایرنا، مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه در بولتن روز یکشنبه خود اعلام کرد که در شبانه روز اخیر 35 بار آتش بس در این کشور نقض شده است.
بنا به اعلام پایگاه وزارت دفاع روسیه به نقل از این بولتن، در شبانه روز اخیر بیشترین نقض آتش بس در حلب بوده که 17 بار هدف گلوله باران معارضان مسلح هدف قرار گرفت.
گروههای مسلح با وجود پذیرش آتش بس، نواحی مسکونی صلاح الدین و بویده شهر حلب را گلوله باران کردند که تلفات جانی و خساراتی به همراه داشت.
از سوی دیگر، گروههای مسلح در شبانه روز گذشته 15 بار آتش بس را در استان دمشق، یک مورد در لاذقیه و دو بار در حما نقض کردند.
مرکز نظارت بر آتش بس سوریه اعلام کرده است: به رغم گلوله باران شهر حلب زندگی عادی در این شهر جریان دارد و فروشگاه ها، اغذیه فروشی ها و بازار شهر به فعالیت خود ادامه می دهد. 
این مرکز در ادامه بولتن خود همچنین افزوده است: شمار مناطقی که در سوریه زیر پوشش آتش بس قرار گرفته اند با پیوستن پنج منطقه جدید به 929 محدوده در استان های مختلف رسیده است.
در این بولتن به ادامه ارسال کمک های انسانی به مناطق مختلف با هماهنگی مرکز روسی نظارت بر آتش بس از جمله توزیع سه تن کمک های انسانی بین ساکنان حومه دمشق و حلب اشاره شده است.
مرکز نظارت بر آتش بس در سوریه همچنین گفته است که نیروی هوافضای روسیه و هواپیماهای سوری علیه مواضع گروه های مسلح که موافقت آتش بس با این مرکز را امضا کرده یا در فهرست آمریکایی رعایت کننده آتش بس قرار دارند، حمله نکرده اند.
س از زمین گیر شدن گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره بر اثر عملیات همزمان نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری از مهرماه سال گذشته، با توافق واشنگتن و مسکو از اسفندماه 94 آتش بس در سوریه برقرار شد. 
روسیه می خواهد، آمریکا وعده خارج کردن اعضای گروههای مسلح مورد حمایت خود را از مناطق تحت تسلط جبهه النصره و داعش اجرا کند تا زمینه سرکوب نهایی تروریست ها فراهم شود که واشنگتن تاکنون از اجرای آن خودداری کرده است. 
کلمات کلیدی : آتش یس حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.