توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293992
بازداشت يك نويسنده سينما به اتهام آدم‌ربايي
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰
يكي از نويسنده‌هاي سينماي ايران با شكايت يكي از كارگردانان مشهور به اتهام آدم‌ربايي بازداشت شد.

رسيدگي به اين پرونده از سوم شهريور امسال آغاز شد. در اين روز مردي ميانسال به دادسراي جنايي تهران مراجعه كرد و با تنظيم شكايتي از دوستش به اتهام آدم‌ربايي شكايت كرد. با ثبت اظهارات شاكي، پرونده‌اي تشكيل و براي رسيدگي در اختيار بازپرس
قرار گرفت.

شاكي كه خود را يكي از كارگردانان مشهور سينماي ايران معرفي كرده بود درباره ادعايش به بازپرس پرونده گفت: « دوم مرداد امسال براي ضبط برنامه‌اي از رشت به تهران آمده بودم كه يكي از دوستانم به نام رضا دنبالم آمد و با هم براي صرف ناهار به خانه‌ام رفتيم. بعد از خوردن ناهار داشتم استراحت مي‌كردم كه ناگهان دو مرد غريبه همراه دوست نويسنده‌ام وارد خانه شدند و مرا به زور به يكي از كمپ‌هاي ترك اعتياد در كرج بردند. دوستم مدعي بود من به مواد مخدر اعتياد دارم و بايد ترك كنم در حالي كه من فقط سيگار مي‌كشم. او اين كار را به خاطر اختلاف حساب مالي كه با من داشت انجام داد و براي گرفتن طلبش من را به زور به كمپ ترك اعتياد برد. من از او به اتهام آدم‌ربايي شكايت دارم.»

با ثبت اظهارات شاكي ماموران به بررسي صحت ادعاي او پرداختند. آنها در گام نخست از همسر شاكي تحقيق كردند. زن جوان نيز با رد ادعاي معتاد بودن همسرش گفت: «همسرم چند سالي مي‌شود كه با رضا دوست است. آنها با هم رفت و آمد كاري دارند. وقتي اوايل مردادماه متوجه ناپديد شدن ناگهاني همسرم شدم با رضا تماس گرفتم و احوالش را جويا شدم. او گفت همسرم پرونده امنيتي دارد و براي حل آن به جاي امني رفته است. من خيلي ترسيدم. از حرف رضا تعجب كرده بودم و مدام با او تماس مي‌گرفتم و مي‌خواستم تا جاي مسعود را به من بگويد اما او هر بار يك بهانه‌اي مي‌آورد تا من نتوانم همسرم را ببينم تا اينكه پس از ۲۵ روز متوجه شدم همسرم در يكي از كمپ‌هاي ترك اعتياد كرج بستري شده. اين در حالي بود كه مسعود فقط سيگار مي‌كشيد و به هيچ‌وجه به مواد مخدر اعتياد ندارد. بعد از اينكه مسعود از كمپ بيرون آمد برايم تعريف كرد كه رضا به خاطر اختلاف حساب مالي كه با او داشته با طرح نقشه‌اي، به زور او را به يكي از كمپ‌هاي كرج برده و همانجا بستري كرده است.»

با ثبت اظهارات همسر شاكي، نويسنده براي ادامه تحقيقات به دادسراي جنايي احضار شد. او در همان بازجويي‌هاي ابتدايي ادعاي آدم‌ربايي را تكذيب كرد و به بازپرس پرونده گفت: «مسعود به‌شدت به مواد مخدر اعتياد داشت. ادعاي او درباره آدم‌ربايي دروغ است. من او را به خواست خودش به كمپ ترك اعتياد بردم اما نمي‌دانم حالا چرا بعد از بيرون آمدن از كمپ ادعا مي‌كند كه من او را دزديده‌ام. اين حرف او دروغ است.»

به اين ترتيب و با ثبت اظهارات شاكي و متهم، بازپرس پرونده براي كشف جزييات پرونده، دستور بازداشت نويسنده سينما را به اتهام آدم‌ربايي با قرار ۵۰۰ ميليون توماني صادر كرد. اين در حالي است كه به گفته تعدادي از اهالي سينما تاكنون جمعي از بازيگران و كارگردانان از شاكي خواسته‌اند تا از شكايت خود صرف‌نظر كند اما او گفته است كه پيگيري پرونده را ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : سینما، نویسنده، بازداشت، کارگردان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.