توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504393
عطریانفر: فراکسیون امید نیازمند بازنگری است/ انتقاد از آرای حجتی و بیطرف
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
محمد عطریانفر معتقد است که فراکسیون امید در حوزه مدیریت نیازمند بازنگری و ارزیابی مجدد ظرفیت ها است.

عطریانفر در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: ما به عنوان برخی از چهره های اصلاح طلب در جبهه اصلاحات، اطلاعات دقیقی از انچه در فراکسیون امید و پارلمان می گذرد، نداریم. اما پیام هایی که از سوی برخی نمایندگان شنیده ایم نشان می دهد عملکرد مدیریت فراکسیون امید در جریان رای اعتماد به وزرا چندان رضایت بخش نبوده است.

وی افزود: علت این تحلیل ناشی از آن است که بخشی از نیروهای فراکسیون امید مشخصا رای خود را به چهره های مورد نظر اقای روحانی ندادند. طبیعی است که اگر مدیریت مناسب تری صورت می گرفت، شاید شخصیتی مثل اقای حجتی که عملکردش مورد تایید همه جناح ها است، رای بالاتر می گرفت یا مهندس بیطرف که از چهره های موفق دولت اصلاحات بود، می توانست رای اعتماد بگیرد.

 این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: مجموع دیدگاه ها دلالت بر آن دارد که فراکسیون امید در مدیریت نیازمند بازنگری است و باید ظرفیت ها دوباره ارزیابی شوند و تجدید ساختار شوند تا امکان اعتماد قطعی به این فراکسیون در برخی بزنگاه ها فراهم شود.

وی با اشاره به قطعی ارتباط فراکسیون امید با جریان های مختلف در درون جبهه اصلاحات گفت: فراکسیون امید رابطه ی تناتنگی با جریان که اصلاحات که شورای عالی اصلاحات آن را نمایندگی می کند، ندارد و رابطه ی تشکیلاتی برقرار نیست. شاید بخشی از مشکلات ناشی از این ضعف ارتباط باشد.

 عطریانفر در پاسخ به سئوالی در مورد برخی انتقادات نسبت به لابی گری ها گفت: این ایراد وجود دارد که بعضا شاهد بودیم برخی از نمایندگان بیش از انکه ذهنشان متوجه مسئولیت ملی و کلان خود باشد، برخی از توقعات و مطالبات شخصی یا منطقه ای خود را تعقیب  می کردند. وی خاطرنشان کرد: تا زمانیکه انتخابات حزبی نداشته باشیم، این مشکلات ادامه خواهد داشت. این آقایان در حالت فورس ماژور وارد لیست شدند، در زمانیکه چهره های مورد انتظار اصلاح طلب نتوانستند به انتخابات راه پیدا کنند.

عطریانفر ادامه داد: نهادهای پشتیبان باید بتوانند با یک ارتباط مستقیم و مستمر با شورا و مجلس، رابطه ی مستقیم و توجیه گر با این دوستان برگزار کنند و انها را از برخی عوارض تصمیمات شخصی، غیرملی و منطقه ی باز بدارند.

این شخصیت اصلاح طلب در پاسخ به سئوالی در مورد اظهارات برخی اعضای فراکسیون امید نسبت به انتقادات و سپر کردن رئیس دولت اصلاحات گفت: جناب اقای خاتمی بعنوان شخصیت محوری اصلاحات نقدهای منصفانه ای به ضعف عملکرد فراکسیون امید دارند. ما در اینجا بحث شخصی نمی کنیم، هیچیکس نباید از این انتقادات سازنده برداشت ناصحیح داشته باشد و آن ها را نپذیرد. انتقاد حسن است، به تعبیر حضرت امام، جز مواهب خداوند است و باید ایرادات را مرتفع کنیم. دوستانی که چنین فرمایشی میکنند این سخنان خود را باید اصلاح کنند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۹:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۳:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۸:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۲:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۰:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : فراکسیون امید، کابینه دوازدهم، بیطرف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.