توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374190
آمار وحشناک مبتلایان ایدز در بیخ گوش کشورمان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
بیشترین آمار افزایش ایدز در "پاکستان" دیده می‌شود و کشورهای پاناما، "قطر و افغانستان" به تریب در رتبه‌های بعدی قرار دارند اما در مقایسه بین کشورهای ۴ قاره دو کشور مکزیک و روسیه از این نظر بیشتر جلب توجه می‌کنند.

به گزارش تسنیم بر اساس مطالعه تحقیقاتی جدید موارد ابتلا به ویروس HIV و بیماری ایدز در ۷۴ کشور جهان طی یک دهه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، با توجه به یک مطالعه تحقیقاتی که در کنفرانس بین‌المللی ایدز در دوربان آفریقای جنوبی ارائه شد در حالی که تعداد کل بیماری‌های عفونی در سطح جهان در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۵-۲۰۱۵ کاهش یافته است اما در برخی کشورها افراد آلوده به عفونت ناشی از ابتلا به بیماری ایدز رو به افزایش گذاشته است.

این در حالی است که طی این کنفرانس کشورهای عضو بر لزوم هدف قرار دادن برنامه‌های پیشگیرانه به منظور پایان دادن به به این بیماری تا سال ۲۰۳۰ تاکید کرده بودند.

بیشترین آمار افزایش ایدز در پاکستان دیده می‌شود و کشورهای پاناما، قطر و افغانستان به تریب در رتبه‌های بعدی قرار دارند اما در مقایسه بین کشورهای ۴ قاره دو کشور مکزیک و روسیه از این نظر بیشتر جلب توجه می‌کنند.

«هایدون‌ وانگ» استادیار موسسه بررسی معیارهای سلامت و ارزیابی در دانشگاه واشنگتن و یکی از دانشمندان حاضر در این تحقیقات، در این رابطه گفت:"ما باید سرعت ابتلا به این بیماری را کاهش دهیم".

سرعت ابتلا به عفونت در جهان کاهش یافته است و به طور متوسط به ۰.۷ درصد در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۵-۲۰۱۵ کاهش یافته است.

این در حالی است که این میزان در مقایسه با سال‌های ۱۹۹۷-۲۰۰۵ که این میزان ۲.۷ درصد در سال بود کاهش قابل‌توجهی نشان می‌دهد.

این مطالعه بر اساس تعداد مبتلایان به ایدز، تعداد مبتلایان جدید، عوامل ایجاد خطر ابتلا، صدمات و میزان دسترسی مردم به درمان در ۱۹۵ کشور در سطح جهان در حد فاصل ۲۰۰۵-۲۰۱۵ انجام شده است.

بیش از ۷۵ درصد از موارد جدید ثبت شده در سال ۲۰۱۵ از میان ۱۹۵ کشور مورد مطالعه، در کشورهای جنوب صحرای آفریقا مشاهده می‌شودکشورهای جنوب آسایا با ۸.۵ درصد عفونت ایدز در رتبه بعدی قرار دارد.

«وانگ» در یک کنفرانس مطبوعاتی بر لزوم افزایش میزان در دسترس بودن دارو و اهمیت این دسترسی در درمان این بیماری تاکید کرد.

با توجه به داده‌های این مطالعه تحقیقاتی، کمتر از ۶ درصد افراد آلوده به ویروس آچ‌آی‌وی در حال دریافت در پاکستان، کمتر از ۶٪ از افراد آلوده به اچ آی وی در حال دریافت درمان ضدویروس(ART) هستند.

بر اساس گزارشی که از مقالات مرتبط با ایدز در کنفرانس بین‌المللی دوربان منتشر شد، رفتارشناسی این ویروس در بدن انسان نشان می‌دهد که به منظور کاهش خطر انتقال، باید روند درمان و استفاده از داروها به طور منظم انجام شود چرا که این امر می‌تواند تا ۹۶ درصد میزان انتقال ویروس ایدز را از افراد ناقل به افراد سالم کاهش دهد.
 
کلمات کلیدی : بیماری ایدز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.