توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474991
مرگ 67 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت : در سال گذشته تعداد 67 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار فوتی ها 60 نفر بود 12درصد افزایش داشت.
 
علی عباسی در گفت‌وگو با میزان تصریح کرد: در سال گذشته از كل فوتی های مسمومیت با  قرص برنج در استان 35 نفر زن و 32 نفر مرد هستند.

وی شهرستان های ساری با  16 ، بابل با 14  فوتی را به ترتیب بیشترین و شهرهای رامسر ، عباس آباد و فریدونکنار را با یک مورد کمترین آمار تلفات قرص برنج اعلام کرد. مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران همچنین گفت: بر اساس این گزارش خرداد با 9 ،بهمن ،اسفند واردیبهشت هر کدام با 7 مورد بیشترین فوتی و دی با 3 مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

این مقام قضایی اضافه کرد: بر اساس این گزارش  از این تعداد 41 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند.

عباسی افزود: سنین 21 تا 30 سال با 21 مورد و سنین 51 تا 60 سال با 13 مورد بیشترین و سنین 61 سال به بالا و کمتر از 16 سال هر کدام با 2 فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.

هر چند طی سال های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد كاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم اما متأسفانه در سال جاری آمار مسمومیت با قرص برنج مجدد روند افزایشی را در پیش گرفته و شاید همین امر اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به كشور و ممنوعیت فروش آن را دو چندان می كند.
 
کلمات کلیدی : مسمومیت ، قرص برنج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.